SharePoint
ליל המדענים

צו לצפייה במפת הקמפוס

*אנא הקפידו להתעדכן באתר בסמוך למועד האירוע על שינויים בתכנית.
*לקבוצות מעל עשרה אנשים נא לתאם מראש בדוא"ל: avi_g@oranim.ac.il 
*אירוע ליל מדענים מונגש לקהל בהתאם להסדרי הנגישות של אורנים

לפרטים בדבר הסדרי נגישות במקום, נא לפנות לרכזת הנגישות במכללה, אילת גופר: ayelet_g@oranim.ac.il

פעילויות בקמפוס אורנים
*לחצו למידע נוסף על כל פעילות  |*לחצו להרשמה לפעילות בקמפוס אורנים

מתחם הדשא המרכזי
פעילות וסוג הפעילות
 מיקום שעה לגילאים
הצגה והדגמה של כלי טיס זעירים
מגרש חנייה גדול
ליד בניין 58
פעילות רציפה
17:00-19:00
לכל המשפחה
מעבר לקשת: בונים ויוצרים עולם עתידני דמיוני
רחבת הקפיטריה ליד הדשא המרכזי פעילות רציפה
16:00-21:00
15 -5
מתחם יצירה לקטנים חנייה מתחת
לדשא המרכזי
פעילות רציפה
16:00-20:00
3-10
מתחם האיחוד האירופאי דשא מרכזי
פעילות רציפה
16:00-21:00
לכל המשפחה
קפסולת הזמן:
מוזמנים להביא חפצים קטנים שברצונכם להטמין בקפסולה
דשא מרכזי
פעילות רציפה
16:30-19:30
לכל המשפחה
טכנולוגיית ביוגז דשא מרכזי
16:00, 17:00,
18:00, 19:00
לכל המשפחה
רדיו אורנים במשדר מיוחד דשא מרכזי
פעילות רציפה
16:00-20:00
לכל המשפחה
בית מרגולין (בניין 55)
פעילות וסוג הפעילות
מיקום שעות פעילות לגילאים

סדנה: סדנה ירוקה לטיהור מים

רחבה תחתונה
16:15, 17:00,
17:45, 18:30
6 ומעלה
סדנה: החרקים והאדם: מה צופן העתיד? כיתה 304 16:00, 17:00,
18:00, 19:00
8 ומעלה
סדנה: "ביו-מימיקרי": פתרונות טכנולוגיים מהטבע חדר אוספים 16:30, 17:30,
18:30, 19:30
5 ומעלה
סדנה: חיידקים: חברים טובים ואויבים מרים כיתה 206 17:00, 17:45,
18:30, 19:15, 20:00
8 ומעלה
סדנה: אבולוציה: מיון בעולם החי כיתה 302 16:15, 16:55, 17:35, 18:15, 18:55, 19:35
5 ומעלה
סדנה: תעופה: מהדבורה אל החללית כיתה 308 16:30, 17:10, 17:50, 18:30, 19:10, 19:50
8 ומעלה
סדנה: מעבדה במטבח כיתה 202 16:30, 17:20, 18:10, 19:00, 19:50
8 ומעלה
סדנה: עולמו המופלא של החולד כיתה 307 16:00, 16:40, 17:20, 18:00, 18:40, 19:20
6 ומעלה
סדנה: - TIME - את מי נבחר להציל? אקווריום, קומה 1 פעילות רציפה
16:30-21:00
6 ומעלה
פעילות: בעיית הברכיסטוכרון קומה 3 פעילות רציפה
16:00-21:00
6 ומעלה
סדנה: מלאכות קדומות בעולם מודרני כניסה עליונה לבית מרגולין 16:00, 16:40, 17:20, 18:00, 18:40, 19:20
5 ומעלה
בניין 52
פעילות וסוג הפעילות
מיקום שעות פעילות לגילאים
סדנה: ציור תלת-ממד אולם
פעילות רציפה
16:30-21:00
5-15
סדנה: זיכרון לעתיד הכיתה שליד האולם 16:00, 17:00,
18:00, 19:00
6-12
תצוגה: מקום שמור גלריה
פעילות רציפה
16:00-21:00
לכל המשפחה
פעילות: סדנת ג'אגלינג דשא מול בניין 52 פעילות רציפה
17:00-20:00
לכל המשפחה
פעילות: מעגל תופים דשא ליד בניין 54 פעילות רציפה
16:30-19:30
לכל המשפחה
בניין 56
פעילות וסוג הפעילות
 מיקום שעה לגילאים
הרצאה חווייתית: ביולוגיה עתידנית כיתה 201
16:45, 17:45,
18:45, 19:45
12 ומעלה
סדנה: צעצועים מתמטיים כיתה 102 17:00, 18:00,
19:00
8 ומעלה
הרצאה חווייתית: שינויי אקלים: מה צופן לנו העתיד? כיתה 202 פעילות זורמת
17:00, 17:50,
18:40, 19:30
12 ומעלה
סדנה: האם ניתן להחליף את המוח האנושי? כיתה 203 17:00, 17:45,
18:30, 19:45, 20:30
8 ומעלה
בניין 57
פעילות וסוג הפעילות
 מיקום שעה לגילאים
סדנת יצירה: האדם והעולם בשנת 2050 כיתה 107 16:30, 17:30,
18:30, 19:30
5-15
סדנה: שוליית הקוסם: סדנת תיאטרון כיתה 108 16:30, 17:15,
18:00, 18:45, 19:30
5 ומעלה
סדנה: מיתרים ומסכים: מוזיקה כגשר בין עבר לעתיד כיתה 110 17:00, 18:00, 19:00 12 ומעלה
הקרנת סרטים: מרתון סרטים עתידניים כיתה 102 פעילות רציפה
16:00-21:00
13 ומעלה
בניין 51, הקומה הטכנולוגית
פעילות וסוג הפעילות
מיקום שעות פעילות לגילאים
הרצאה חווייתית: למה לשמור על הסביבה?! אולם ארז
17:00, 17:40, 18:20, 19:00, 19:40, 20:20 6 ומעלה
סדנה: המוח האדפטיבי( ערבית ועברית) כיתת אורן 16:00, 16:40,
17:20, 18:00, 18:40
6-14
סדנה: מעבדת צילום בכף ידך כיתת ווידאו 16:30, 17:30, 18:30, 19:30 10 ומעלה
תערוכה: הסביבה שלנו: האם כל זה יישאר? בניין 51, הקומה הטכנולוגית פעילות רציפה
16:00-21:00
לכל המשפחה
בניין הספרייה
פעילות וסוג הפעילות
מיקום שעות פעילות לגילאים
סדנה: מכונות בשנת 2050: תכנון בעזרת דמיון הספרייה 16:30, 17:20,
18:10, 19:00, 19:50
5-15
סדנה: סופרים שהקדימו את זמנם הספרייה 16:30, 17:20, 18:10, 19:00, 19:50
8 ומעלה
סדנה: רדיו העתיד כיתת רדיו, 301 16:45, 17:45,
18:45, 19:45
6-14
סדנה: האנושות בשנת 2050: חשיבותה של אמפתיה גלובלית כיתה 201
16:30, 17:10, 17:50, 18:30, 19:10, 19:50
8 ומעלה
תערוכה: תערוכת ספרי מדע בדיוני הספרייה פעילות רציפה
16:00-21:00
לכל המשפחה
הקרנת סרט: מבט על תרבויות העולם קומת כניסה
פעילות רציפה
16:00-21:00
לכל המשפחה
פעילות: סדנת איפור עתידני דשא מעל הספרייה
פעילות רציפה
16:00-20:00
לכל המשפחה
אמפיתאטרון
פעילות וסוג הפעילות
מיקום שעות פעילות לגילאים
הרצאה בסגנון טד: כמה זמן יש לנו? אמפיתאטרון
19:30
לכל המשפחה
אירוע שירת רחוב (Spoken Word) אמפיתאטרון
20:00
לכל המשפחה
כיתת הקפיטריה
פעילות וסוג הפעילות
מיקום שעות פעילות לגילאים
הרצאה: מפגש ראשון עם תרבות חוצנית – היום שאחרי.... כיתת הקפיטריה
20:00-21:30
12 ומעלה


מפגשים עם מרצים וחוקרים של מכללת אורנים (ביישובי הסביבה)

*לחצו למידע מפורט על כל מפגש         |   לחצו להרשמה למפגשים


קרון הספרים (הכלניות 2, קרית טבעון)
פעילות מיקום שעות פעילות לגילאים
ד"ר גבי ברזל וד"ר אבי רוזן:
מבטים פילוסופיים על קולנוע עתידני
קרון הספרים
(הכלניות 2, קרית טבעון)
19:00
14 ומעלה
פרופ' יערה בר-און וד"ר ענת ישראלי:
היה, יהיה: שיחה על הדרך הנשית
קרון הספרים
(הכלניות 2, קרית טבעון)
20:30
14 ומעלה
מרכז שלהבת (אורנים 27, קרית טבעון )
פעילות
 מיקום שעה לגילאים
ד"ר מוטי אדלר:
"מוצרט מסיליקון" – על בינה מלאכותית ומוזיקה
מרכז שלהבת
(אורנים 27, קרית טבעון)
17:00
14 ומעלה
ד"ר אודי מנור:
אי אפשר לחזות את העתיד!? נקודת מבט היסטורית על השנים הבאות
מרכז שלהבת
(אורנים 27, קרית טבעון)
18:30
14 ומעלה
היכל התרבות יקנעם (האלונים 11, יקנעם עלית)
פעילות מיקום שעות פעילות לגילאים
פרופ' אורי שיינס וד"ר שי שפיר:
המאבק האקולוגי בכדור הארץ - יאוש מול תקווה
היכל התרבות יקנעם (האלונים 11, יקנעם עלית) 20:30
14 ומעלה
קפה אנין הגפן 2, קרית טבעון
פעילות מיקום שעות פעילות לגילאים
ד"ר טל זלצר:
חרקים וחיידקים בשירות האנושות במאה ה-21
קפה אנין הגפן 2
קרית טבעון
20:00
14 ומעלה
בית הספר התיכון רמות זבולון, איבטין
פעילות מיקום שעות פעילות לגילאים
ד"ר ראיד מועלם
על המוח האנושי שלא מפסיק להתפתח (הרצאה בשפה הערבית)
בית הספר התיכון רמות זבולון, איבטין 20:00
14 ומעלה
מתנ"ס רמת טבעון (מורן 18, קרית טבעון)
פעילות מיקום שעות פעילות לגילאים
ד"ר הלל וורמן וד"ר נועה ציון:
מערכת חינוך טובה – היום ובעתיד
מתנ"ס רמת טבעון
(מורן 18, קרית טבעון)
20:30
12 ומעלה
לראש העמודהוספה למועדפיםהדפסהשליחה לחבר