באנר ראשי - חברה וקהילה

 
“מטרת החינוך צריכה להיות: אנשים המצטיינים בעצמאות - במחשבה ובמעשה - ועם זאת רואים בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית”.

חברה וקהילה​

 Contact Form

חברה וקהילה

חזון ק.מ.ה
אנו מאמינים כי טיפוחה של המעורבות החברתית תורמת לגיבושו של עולם ערכים הדוגל באכפתיות, סולידריות חברתית, יוזמה ואחריות. מרכז ק.מ.ה מאגד תכניות לימודים, הכשרות והתמחויות, יחידות ומרכזים, שפותחו באורנים ברוח חברה, קהילה וסביבה. באמצעות היחידות והמרכזים של מרכז ק.מ.ה, אנו מיישמים הלכה למעשה את חזון המעורבות החברתית קהילתית שלנו. ​


יחידות ומרכזים תחת ק.מ.ה

 
לימודי חוץ

היחידה ללימודי חוץ כוללת לימודי תעודה והתמחויות בתחומים שונים. תכניות הלימוד מיועדות לאנשי חינוך, מורים, רכזי הערכה ומדריכים, כאשר רובן נמשכות כשנתיים. תכניות הלימוד השונות עוסקות בתחומים: עבודה עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, הכשרה והדרכה בפסיכותרפיה ובטיפול, בעלי תפקידים במערכת החינוך, תעודה מקצועית וקריירה שנייה, פיתוח מקצועי ו"אופק חדש", לימודי אמנות ועוד.

 
שדמות - מרכז למנהיגות בקהילה

שדמות הוקמה על-מנת להעלות ולחזק את רמת הקהילתיות בחברה הישראלית באמצעות יצירת מסגרות השתייכות קהילתיות בזירה המקומית. כדי שישראל תהפוך להיות בית עבור מי שרוצים לחיות בה, יש לחזק את תחושת השייכות של תושביה אל מקום מגוריהם. לחזק את ממדי היחד. ליצור נקודות מפגש בין קבוצות שונות. תחושת שייכות מתחזקת בתוך מסגרות השתייכות קהילתיות, שבתוכן יכול כל פרט להרגיש משמעותי, שייך, מחויב, תורם ובעל ערך.

 
נוער שוחר מדע

היחידה לנוער שוחר מדע שואפת לקרב את הנוער לתחומי המדע באמצעות מפגש בלתי אמצעי עם מוסד אקדמי להשכלה גבוהה שעוסק גם במחקר מדעי. היחידה מוכרת ע"י משרד החינוך, האגף לנוער שוחר מדע. פעילויות היחידה מיועדות לילדים ונוער מגיל הגן עד כיתה י"ב. היחידה נמצאת בקשר קבוע עם תוכנית המצויינות של רשת "אורט" ומבצעת עבורה מיגוון פעילויות. חלק מהפעילויות מתקיימות במכללת אורנים וחלק בבתי הספר או בגנים.

 
הגן הבוטני באורנים

הגן הבוטני במכללת אורנים הוקם בשנת 1957ביוזמה ובביצוע של אליהו אלמן ושמואל אושרוב. חמישים שנה לאחר מכן, בשנת 2008 הוכר הגן במסגרת חוק גנים בוטניים תשס"ז, 2006 ונכון להיום זהו הגן הבוטני היחיד בצפון הארץ. הגן משתרע על שטח של ארבעים דונם ומכיל כ- 500 מיני צמחים, רובם צמחי ארץ ישראל.

 
גשר לעתיד

גשר לעתיד פועלת במגוון רשויות מקומיות בפריפריה החברתית הישראלית במטרה לסייע לקהילות המתגוררות בה לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. הפעילות נוגעת במגוון הרבדים הפיזיים והחברתיים הבונים את הקהילות במטרה ליצור ביניהם דיאלוג ולהוביל לשינוי ופיתוח קהילתי.

 
מש"א משותף

פרויקט "משא משותף" הפועל תחת ק.מ.ה מהווה גורם מתווה דרך לכינון "חברת תלמידים" היוצרת שותפות של התלמידים באחריות בבתי ספר במטרה לחזקם כבתי חינוך. מהלך מחולל שינוי בתחומי בית הספר: בלימודים, באקלים ובתחושת השייכות. המכון פועל בבתי הספר במאמץ מרוכז ומחולל שינוי, לכינון "חברת תלמידים" בתהליך המורכב משלושה רבדי פעולה והנפרס על פני 3 שנים.

 
אוכלוסיות ייחודיות

ק.מ.ה פועלת לעבודה עם אוכלוסיות ייחודיות בכדי לקדם במשותף איתם תכניות ופרויקטים בתחומי קהילה חינוך והשכלה, במכללת אורנים ומחוצה לה.​

יצירת קשר
טל': 04-9838886/7
פקס: 04-9838928
דוא"ל