קארפול אורנים

קארפול אורנים - פרופ' עמית שכטר
​ראיון מצולם ברחבי המכללה עם נשיא המכללה, פרופ' עמית שכטר
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

פרופ' עמית שכטר נשיא מכללת אורנים, פרופסור מן המניין לתקשורת, חבר בהנהלת האגודה לזכויות האזרח, הנהלת התיאטרון הערבי-עברי ביפו ומועצת העיתונות בישראל.
במשך השנים כיהן במספר ועדות ציבוריות ומילא תפקידים ציבוריים.
מחקריו מתמקדים במדיניות תקשורת ובהשלכותיה על חלוקה בלתי-שוויונית של משאבי תקשורת והשתקת קולות ציבוריים עקב כך.
ספרו הערוך And Communications For All הוגש בשנת 2009 לממשלו החדש של ברק אובמה כבסיס למדיניות תקשורת פרוגרסיבית וצוטט בתוכנית הפס הרחב הלאומית שגיבש הממשל. בשנת 2017 זכה ספרו, "A Justice-Based Approach for New Media Policy: In the Paths of Righteousness", שנכתב במשותף עם ד"ר נעם תירוש, בפרס הספר המצטיין של השנה מטעם האגודה הישראלית לתקשורת. באפריל 2020 נבחר לנשיא מכללת אורנים.

קארפול אורנים - ד"ר ניר מיכאלי
​ראיון מצולם ברחבי המכללה עם ד"ר ניר מיכאלי
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

ד"ר ניר מיכאלי רקטור המכללה, דוקטור למדיניות ולארגון חינוך. פרסומיו עוסקים במדיניות חינוך ובהכשרת מורים, פדגוגיות חדשניות, חינוך פרוגרסיבי, פדגוגיה לא פורמלית וחינוך לדמוקרטיה ולצדק חברתי.                                בעבר היה ד"ר מיכאלי,  יושב ראש המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, הוא בעל ניסיון מעשי של יותר מעשרים שנה בתחום זה. את דרכו המקצועית החל בשדה החינוך הבלתי פורמלי בתור רכז הדרכה ארצי ובתור מזכ"ל תנועת הנוער "המחנות העולים". בהמשך דרכו עבר לעולם החינוך הפורמלי ושימש מחנך ומורה להיסטוריה ולאזרחות בתיכון האזורי גבעת ברנר.
את הניסיון שצבר בעבודה במוסדות חינוך משני הסוגים ניתב לעבודתו בשדה הכשרת המורים, תחילה כמרצה וכסגן מנהל במכון כרם לחינוך הומניסטי-יהודי, ולאחר מכן בכהונתו בתפקיד ראש החוג לחינוך ובתפקיד דיקן פיתוח פדגוגי במכללת סמינר הקיבוצים. פרסומיו עוסקים במדיניות חינוך ובהכשרת מורים, פדגוגיות חדשניות, חינוך פרוגרסיבי, פדגוגיה לא פורמלית וחינוך לדמוקרטיה ולצדק חברתי.
בין פרסומיו שני ספרים שערך:
"כן בבית ספרנו: מאמרים על חינוך פוליטי" בהוצאת הקיבוץ המאוחד ומכון מופת. (2014).
"שינוי ושיפור במערכות חינוך" בהוצאת מכון ברנקו וייס ואבני ראשה (ביחד עם גל פישר, 2010).

קארפול אורנים - ד"ר אריאל פרידמן
​ראיון מצלם ברחבי המכללה עם ד"ר אריאל פרידמן
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2

ד"ר אריאל  פרידמן היא ראשת תכנית הוראה רב-תחומית בתואר השני ומרצה במכללת אורנים. ד"ר פרידמן עמדה בראש החוג לתקשורת במשך עשור. מחקריה עוסקים באוריינות חזותית, גלובליזציה ולוקליזציה של תקשורת, ייצוגים בתקשורת, קליפים, צעירים, צעירות ותקשורת ותרבות נוער.
ד"ר פרידמן עמדה בראש וועדת הכתיבה של תכנית הלימודים החדשה בתקשורת לבתי הספר העל יסודיים והיא ראשת וועדת מקצוע הקולנוע בגף אומנויות - משרד החינוך. 
הפמיניזם כפי שמשתקף בכל קורסיה של אריאל, הוא אני מאמין חינוכי מעוגן ומבוסס, אג'נדה שרואה בשוויון מגדרי חלק מרכזי מזכויות אדם. 
אין זו תיאוריה, כי אם אמונה באדוות, במודליג של מרצה לסטודנטים ולסטודנטיות שלה, מורי ומורות העתיד במטרה לחנך לזכויות אדם, לצדק, לשוויון, לאהבת אדם באשר הוא, תוך יצירת סביבת לימודים בטוחה ומתן דוגמה אישית לאקטיביזם חברתי.

קארפול אורנים - ד"ר אסנת ניסנוב
​ראיון מצולם בתוך קלנועית "קארפול קריוקי"
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

בילדותה, חלמה בכלל ד"ר ניסנוב, להיות רקדנית בלט. רצה הגורל ולימים הפכה לראש החוג לחח"ק (חינוך חברתי קהילתי), רכזת תוכנית מל"ח (מנהיגות לעוסקים בחינוך) . ד"ר ניסנוב חובבת ספורט מושבעת, בעיקר ספינינג, ולאחורנה גם לימודי שחייה וחוץ מזה, בכל רגע פנוי, "חורשת" את שבילי הארץ.                                     ממכללת אורנים בשבילה: "מקום שממלא אותי, מטעין, מספק, מזמן  מפגש עם אנשים מרתקים, מעניינים, איכותיים. מקום שבו אני חשה שליחות להטמעת תורת החינוך: האהבה, האמונה, היכולת לשנות, להצמיח, להכיל, להפרות , לקדם, להנחיל הצלחות, להיות מודל, להקנות ערכים ולהיות בשביל... ולהיות ברת מזל שאני מזדהה עם השיר:""לקום כל בקר עם שיר חדש בלב...". 

קארפול אורנים - ד"ר עפרה מעוז 
​ראיון מצולם בתוך קלנועית "קארפול קריוקי"
קישורים נילווים:  קישור 1

בעצם, מה שד"ר מעוז הכי אוהבת, זה לשיר. היא כבר בוגרת שני מחזורי "קולולם"  ושרה במקהלות א-קפלה. חוץ מזה, היא חולמת לצעוד בקמינו דה-סנטיאגו, והיא גם מאד אוהבת לצלם.  אבל, בחיים האמיתיים, ד"ר עפרה מעוז, היא יועצת ארגונית ומלווה תהליכי התפתחות דרך תודעה, תנועה וגוף
בקורסים בנושאים כגון:  אנשי חינוך מובילי שינוי, דיאלוג בין זהות אישית למקצועית, מנהיגות ארגונית ועצמית, גישות מתקדמות לאנשי חינוך והנחיות אישיות לליווי דילמות מקצועיות ואישיות.
הדגש בעבודתה הוא יצירת מפגש בין התאוריה לבין העשייה בפועל, תוך הגדרת ה"שטח" כזירה ללמידה ותרגול, שימוש בכלים סדנאיים, וחקירת הסטודנטים את עצמם. תואר ראשון בחינוך וסוציולוגיה ותואר שני בלימודי עבודה ויעוץ ארגוני. מתרגלת מיינדפולנס ועבודת גוף ובעלת ניסיון רב בליווי מנהלים ועובדים בארגונים מגוונים (עסקיים, ציבוריים, צה"ל וכו').
 

קארפול אורנים - ד"ר ראיד מועלם 
​ראיון מצולם ד"ר ראיד מועלם
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

ד"ר ראיד מועלם ראש החוג להוראת מדעי הטבע והסביבה ומרצה בכיר. 
ד"ר מועלם מלמד במכללת אורנים למעלה מ-25 שנה, בתואר ראשון (B.Ed) ובתואר שני (M.Ed). תחומי המחקר והעניין של ד"ר מועלם כוללים מחקר על המנגנונים הפיזיולוגיים שמקנים לבעלי חיים במדבר את יכולתם להיות מותאמים לסביבה. בתחום חקר המוח, חוקר ד"ר מועלם את השפעת הגורמים כמו תנועה, מוזיקה, שינה ותזונה על היכולת הקוגניטיבית וההתנהגותית של אנשים משלב גיל הרך ועד הגיל השלישי.


קארפול אורנים - ד"ר איילת אילני
​ראיון מצולם בתוך קלנועית "קארפול קריוקי"
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2

ד"ר איילת אילני , דיקנית הסטודנטים, אקטיביסטית בנשמתה, היא ממייסדות ה"עמותה להעצמה כלכלית לנשים", יחד עם קבוצת נשים חיפאיות, פעילות בארגוני נשים ובעיקר בארגון "אישה לאישה". ה"עמותה להעצמה כלכלית לנשים", שנוסדה ב-1997 שמה לה למטרה לקדם את אפשרויותיהן הכלכליות והחברתיות של נשים באמצעות פיתוח יזמות עסקית. 
חזון העמותה: להביא לידי שינוי חברתי וכלכלי במעמד הנשים בארץ באמצעות מתן סיוע לנשים להגיע לעצמאות כלכלית, על ידי פיתוח עסקים זעירים. העמותה תקדם שינויי חקיקה, הרחבת מדיניות ציבורית תומכת ופיתוח מודלים מגוונים כמענה למגוון אוכלוסיות נשים, כל זאת מתוך גישה פמיניסטית ומתן עדיפות לנשים מקבוצות פגיעות בחברה הישראלית.
 

קארפול אורנים - דרור שחם
​ראיון מצולם ברחבי המכללה עם ראש מערך האבטחה של אורנים

דרור שחם, מנהל הביטחון של המכללה (מנב"ט). עם השנים דרור הפך לדמות מיתולוגית במכללת אורנים. אדם בעל חזות קשוחה ולב זהב. ספורטאי בעברו, חלק חשוב מאד מחייו. 6 שנים ניהל את המוסך והמסגריה בקיבוצו, שער העמקים, ולכן הוא מחזיק גם בתיק הזה באורנים. בצבא היה חוקר פלילי, וכך הגיע לתפקידו באורנים.בשירותו הצבאי, בזמן מלחמת לבנון, היה ביחידה שישבה ליד אגם קרעון, ושם עסק הרבה בתפישת הברחות סמים ואמל"ח ועוד. חוץ מזה, דרור חובב בעלי חיים וגידל כלבים מזן דוגו ארגנטינו (זן שנחשב לאחד מעשרת הזנים המסוכנים ביותר), התמחה בגזע והשתתף בתחרויות בארץ. וגם היה צייד חזירי בר, בקיצור, חיים מעניינים.. 

קארפול אורנים - ד"ר אורית דרור  
​ראיון מצולם בתוך קלנועית "קארפול קריוקי"
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3,

ד"ר אורית דרור, מדריכה פדגוגית לסטודנטים המתמחים בחינוך מיוחד בגילאי הגן, בחוג לגיל הרך וחינוך מיוחד  לגיל הרך, מכללת אורנים. בנוסף, החל מ 2002 מלמדת בשני קורסים ("התפתחות סנסו-מוטורית" , "הילד בעל הנכות הפיזית שיקום וטיפול" ). חוץ מזה, מחוץ לאורנים, במסגרת תפקידיה הציבוריים: היתה חברה בצוות היגוי להקמת בית ספר לילדים עם אוטיזם. המנהל לחינוך התיישבותי., חברה ובועדת ההיגוי של "הקואליציה לחינוך מלידה- אנו", וחברה בועדה לבחינת מבנה ומתווה ההכשרה להוראה- מל"ג.  "צריכים להתחיל לראות את המקצוע של הסייעות כפרופסיה חינוכית, אני מציעה לקרוא להן תומכות חינוכיות וכך לראות אותן. צריך למיין, לראות מי מתאימה לעבודה הזאת, לתת הכשרה לפני הכניסה לעבודה ופיתוח מקצועי תוך כדי". ד"ר אורית דרור, מנהלת המכון הישראלי לחינוך בגיל הרך, בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלצ..

קארפול אורנים -ליהיא ביאנקה
​ראיון מצולם בתוך קלנועית "קארפול קריוקי"
ליהיא ביאנקה הינה סטודנטית לתואר ראשון, בשנה שלישית  בתוכנית מל"ח בהתמחות לנוער בסיכון. במקביל ללימודיה היא מכהנת כסגנית יושב ראש אגודת הסטודנטים. 
חזון אגודת הסטודנטים: 
האגודה תהווה בית לכלל הסטודנטים והסטודנטיות במכללה ותפעל תוך שקיפות ואמינות יחד איתם ולמענם. האגודה תשאף לשמירה על זכויות הסטודנט מול הגורמים הרלוונטיים ותספק סל שירותים רחב ונגיש בתחומי האקדמיה, התרבות והרווחה. כמו כן, היא תטפח מנהיגות סטודנטיאלית ותעודד יזמות ומעורבות חברתית של חבריה, כסטודנטים וכאנשי חינוךהפעילים בחברה הישראלית.

קארפול אורנים - תבל חובב 
​ראיון מצולם בתוך קלנועית "קארפול קריוקי"

תבל סטודנטית שנה שניה בתוכנית מסעות של החוג לגיאוגרפיה מספרת קצת על התוכנית. 

קארפול אורנים - אייל ליאון
​ראיון מצלם ברחבי המכללה עם ד"ר אריאל פרידמן
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

אייל ליאון היה בעברו מנכ"ל רדיו צפון במשך 15 שנים. עבר בהצלחה את הבחינות לגל"צ אבל בחר בשירות קרבי והתגייס לשריון פלס"ר 7 ב11.11.1979. נפצע בקורס שדאות ובדרכו לחדר הניתוח התקשר לגלצ והודיע שהוא מגיע עם קביים. שירת בגלצ שירות מלא כולל חצי שנה קבע בזמן מלחמת לבנון הראשונה ושם התעצבה דרכו כאיש רדיו. כיום מנהל את רדיו אורנים ומלמד בחוג לתקשורת  קורס רדיו אקטיבי, יסודות הרדיו והסכתים.
איל ממכהן גם  כמנכ"ל משותף ברדיו נאס', תחנת רדיו ערבית בנצרת שפועלת מתוך אג'נדה של דו קיום והרחבה של נקודות מבט תקשורתיות.  

קארפול אורנים - אורטל ברקה
ראיון מצולם בתוך קלנועית "קארפול קריוקי"
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

אורטל ברקה, רכזת תכנית מיכאל ומלגת קרן באדר בדיקנאט הסטודנטים והסטודנטיות. .יש לה שם נוסף שאינו מופיע בתעודת הזהות, ורק אביה קורא לה בו. השם הוא אַדָנֶצְ' ומשמעותו- ריפאה.  ידוע (ולמי שלא- יידע עכשיו) שהשמות האמהריים הם תולדה של סיפורים מרתקים, מרגשים ומעניינים! הרבה פעמים חבויה בתוכם משמעות רחבה. 
השם  אַדָנֶצְ'  ניתן לאורטל כיוון שסמוך ללידתה אביה עבר תאונה ונחלץ בשלום. משמעת שם  עבורו היא שהתינוקת שנולדה ריפאה אותו.                                                                                              ברקה עובדת בעיקר עם עולים ועולות יוצאי אתיופיה ומסייעת לתת מענה  במגוון תחומים,כמו גם באירועי תרבות ומורשת יהודי אתיופיה בקמפוס ובינהם יום הזכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל, ויום וחג הסיגד.  
 

Footer Mobile