לומדים ומלמדים באורנים

לומדים ומלמדים באורנים - ד"ר בועז  סתוי
​המורים באים 
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

בועז סתוי שימש כיועץ בתוכנית הטלוויזיה היהודים באים !!!!  חוץ מזה, הוא מורה בבית הספר האנתרופוסופי תמר בהוד השרון, ובעבר היה מורה בכפר הנוער מוסינזון במשך 10. נוסף על כך, אף על פי שהדוקטורט שלו הוא בהסטוריה, הוא מרצה בחוג למקרא במכללת אורנים, וכן מרצה גם בסמינר הקיבוצים בחוג לתרבות עם ישראל. בנוסף, לקח חלק בהסכת עושים תנך. יוצרים: רעואל גליק ורן שוכר. 

לומדים ומלמדים באורנים - רשא ח'ליילי
​סטודנטית לתואר ראשון באזרחות וחח"ק באורנים 
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2

רשא ח'ליילי, בת 25, במקור ממג'ד אל כרום, כיום גרה בחיפה. סטודנטית לתואר ראשון באזרחות וחח"ק באורנים. לפני כחמש שנים יצאה לחפש את דרכה בנפרד מהמסורות ומהמנהגים בכפר ונסעה לקרית שמונה ללמוד בתל חי. שם פגשה גזענות וקשיים נוספים שגרמו לה לאבד את עצמה  ואת הכיוון. לפני שנה עברה לחיפה להתחילה ללמוד באורנים. בינתיים, נראה שחייה השתנו.  יוצרת: טליה אבישי. 

לומדים ומלמדים באורנים - ד"ר עודד הירש
​ראש החוג לאמנות באורנים 
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3
עודד הירש, בן קיבוץ אפיקים, התפרסם לפני כעשור, בביקורת האמנות האמריקאית כאמן צעיר ומבטיח. כיום, הוא ראש החוג לאמנות וראש התכנית ההכשרה להוראת האמנות, והוא מספר לנו על הדרך הארוכה ממכון פרת בניו יורק ועד אורנים. בכמה מעבודות הוידאו-ארט שיצר, הוא מתמקד בחברה ובנוף שבו גדל.  
הירש מרבה לעסוק באנשים הסובלים ממגבלה פיזית או מנכות מסוימת, והוא מתעד אותם ממש ולא נעזר בשחקנים, ש"ישחקו" בעלי מוגבלויות.
הוא מצלם סרטים קצרים שבהם יש איזשהו התפתחות עלילתית מוזרה שמציתה את הדמיון, והוא מותיר אותנו  עם סוף פתוח. 
לדבריו, נמשך אל המכללה בשל מיקומה, ויופיה הפיזי, אבל גם בגלל המקום המשמעותי שיש לה במסגרת לימודי האומנות בארץ. 
הסטודנטים יוצרים ופועלים ביחד, נפגשים עם התרבות של האחר, והאתגר שלו הוא לשמור את הפנינה הזו ולדאוג שהיא תמשיך ותתקיים גם בעתיד.  יוצרים: נעמה בן דב ואלון הברמן.

לומדים ומלמדים באורנים - יחיא עזירי
​הדרך  
ההגדרה של יחיא עזירי להצלחה היא: על מנת להצליח, על הרצון שלך להיות גדול פי כמה מן הפחד שלך מכשלון. עזירי בן 31 מעכו, הוא בעל מוטיבציה גבוהה ללימודים, תמיד מחפש להרחיב את הידע בנושאים שמעניינים אותו. 
התחיל את דרכו הלימודית בתחומי פיזיקה ואלקטרוניקה, למד בגרמניה ורכש את השפות גרמנית וספרדית. המשיך לללימודי הנדסת אלקטרוניקה בטכניון. כיום הוא סטודנט שנה א' באורנים, לומד ערבית  וחינוך קהילתי חברתי. בנוסף,מלמד את השפה הספרדית בבתי ספר.  
יוצרת ג'ולין שקור. 

לומדים ומלמדים באורנים - ד"ר סאוסאן עוואד
​מרצה בחוג לחינוך חברתי קהילתי 
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2קישור 3

ד"ר סאוסן עואד-תאברי, בת 52 מנצרת, מרצה בחוג לחינוך חברתי קהילתי בהתמחות מנהיגות ובחוג לניהול וארגון מערכות חינוך בתואר השני והממונה למניעת הטרדה מינית במכללה. 
השלימה תואר ראשון בלימודי אגנלית במכלל ואת לימוד המאסטר בהוראת האנגלית באנגליה. עם חזרתה, החלה ללמד במכללת עמק יזרעאל, שם פגשה בסטודנטים מכל המגזרים. במסגרת שלל תפקידיה במכללה, יצרה חיבור בין אוניברסיטאות בירדן ובארה"ב, ויצאה עם קבוצת מרצים לסיור לימודי בקונטיקט. שם, גילה אותה נשיא האוניברסיטה המקומית, והציע מלגה לתואר שלישי במנהיגות חינוכית. לאחר לבטים רבים עברו ד"ר עואד-תאברי ובעלה להארטפורד, שם המשיכה שםלתארים מתקדמים. למרות האווירה הנעימה והשקט מקונפליקטים, נקי מקונפליקטים הבינו בני הזוג שהם מוותרים על החלום ושבים אל המורכב המוכר והידוע. לפני עזיבתה שאלה את נשיא האוניברסיטה שהביא אותה לארצות הברית, מה עליה לעשות בתמורה ללימודים ולהזדמנות הנדירה והנדיבה שנתנו לה. הוא השיב לה, שהוא סומך עליה ושגם אם תחליט להיות אמא במשרה מלאה ולגדל שלוש בנותיה שיהיו נשים חזקות ועוצמתיות כמוה זה יהיה מה שמשנה ויהיה משמעותי לחברה ולעולם.

יוצרות: נחמי גוטמן ולורין שנאן.

לומדים ומלמדים באורנים - אניסה חוג'יראת
​אניסה חוגיראת סיפור הצלחה 

סיפור הצלחתה של אניסה חוגיראת , אישה ואמא ל 5 שהחליטה ללמוד בגיל 47 למרות כל המכשולים ואי תמיכת הסביבה.  אחרי מעל 20 שנה החליטה לפרוץ דרך וללמוד, סיימה תואר ראשון בהצלחה ובהצטינות והמשיכה ללמוד הוראה במרכז האקדמי לחינוך ולחברה אורנים, גם בגיל  50.  יוצרות: ביאן חוגי'ראת ושירין זעאתרה. 


לומדים ומלמדים באורנים - אשרת ביסמוט
​סטודנטית לתואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי ואזרחות 
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2

אושרת גרה ביקנעם עילית. נשואה ואם לשלושה מתבגרים. עובדת במשך כשש שנים בכפר הנוער רמת הדסה שבקרית טבעון כסייעת בכיתות. בגיל 42 החליטה ללמוד תואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי ואזרחות ולהפוך למורה מן המניין ברמת הדסה. הסרט מהווה הצצה לקשר המיוחד שלה עם בני הנוער בפנימיה ומציג את האמונה שלה בתלמידים ובחניכים ואת רצונה של אושרת להיות שם עבורם כאשת חינוך. יוצרת- עדי טוכמן.

לומדים ומלמדים באורנים - נעם שוקף
​סטודנטית  לתואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי והסטוריה  
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2

נעם בת ה-25 גרה בחיפה. היא סטודנטית במכללת אורנים, לומדת תואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי והסטוריה. במהלך עבודתה כמדריכה בקייטנה של גן החיות הלימודי בחיפה, נחשפה והתאהבה בעולם חדש של חינוך באמצעות בעלי חיים . הסרט מציג את התפקיד של נעם ומלמד כיצד חינוך פוגש אותה בעבודתה כמטפלת בגן החיות ועל הקשר בין חינוך לבעלי חיים. יוצרת- עדי טוכמן 

לומדים ומלמדים באורנים - איתראב ומרייה חטיב
​אמא ובת תלמידות באורנים 
קישורים נילווים:  קישור 1קישור 2

איתראב ומריה, אמא ובת מכפר כנא, תלמידות לאמנות שנה רביעית, לתואר שני במסלול "מורה-אמן". עבד חטיב, בעלה של איתרב ואבא של מריה, והוא "שיחרר" את אשתו לצאת ללימודים. הסרט בעצם בכלל על עבד.


Footer Mobile