באנר - נייח

לוגו 70

מכללת אורנים חוגגת 70
קהילת אורנים יקרה, 
ב-22 במאי 1951 התכנסה האסיפה המייסדת של ״סמינריון הקיבוצים״ ב״יער אלכסנדר״,  ובחרה לקרוא למוסד בשם ״אורנים״. מאה וארבעים ממשתתפות ומשתתפי אירוע בחירת  השם העדיפו אותו על פני חלופות כ״נווה אומן״, ״בית יהושע״, ״נווה ידע״, ו״מוריה״.  

שבעים שנה חלפו מאותו יום, ובמבט לאחור יש לנו כל כך הרבה במה להתגאות.

במכללת ״אורנים״, שהוכרה כמוסד אקדמי במלאת לה ארבעים, ביוני 1991, בגרו עשרות  אלפי מורות ומורים וכן נשות ואנשי מדע, יצירה ועשייה חברתית. סגל ההוראה של המכללה  מוכר בהישגיו האקדמיים ובאיכותו הפדגוגית בכל רחבי הארץ ובעולם. הקמפוס המוריק  המקיף את קברו של חוזה המכללה, יהושע מרגולין, מאפשר פעילות חינוכית, מדעית,  אמנותית וחברתית ללמעלה מ-3,000 סטודנטיות וסטודנטים ולמאות חברות וחברי הסגל מדי שנה, כמו גם לאלפי המשתתפות והמשתתפים בתכניות החוץ-אקדמיות של המוסד. 

שנת ה-70 היתה שנה מאתגרת במיוחד מבחינה בריאותית, מדינית וחברתית, ב״אורנים״, בארץ  ובעולם. את יציאתנו המדודה והבטוחה מהמגיפה הקשה שהיכתה בכולנו ואת תקוותנו להיחלץ  גם מהמשבר החברתי, נציין בשנה הקרובה בחגיגות שנערוך בחסות הסמליל המיוחד הנחשף  היום. 

יום ההולדת של ״אורנים״ יצוין בשלל אירועים שיהיה בהם מהשמחה על כל מה שהשגנו עד  היום, תוך הפגנת מחויבות למורשת ״אורנים״, הצדעה לבוגרותיה ובוגריה של המכללה,  הפגנת הישגי הסגלים האקדמיים והמנהליים והמשך תרומה לחברה ולסביבה. 

בברכת יום הולדת שמח,  
פרופ׳ עמית שכטר - נשיא
ד״ר ניר מיכאלי - רקטור
מר קובי אלדר - מנכ״ל                    ​מכללת אורנים חוגגת 70

Footer Mobile