נבחרת 70 הבוגרות.ים

אצרובל הזהב - מכללת אורנים חוגגת 70
מכללת אורנים בחרה בעזרת הקהל הרחב את 70 הבוגרים והבוגרות שהטביעו את חותמם על החברה בישראל בשבעים השנים האחרונות.
לבוגרים הנבחרים הוענקו
 
"עיטור ה-"70/70" - אצטרובל הזהב.

אירית גיחז

בוגר תואר שני

ממונה אזורית להכשרה במשרד הכלכלה והתעשייה ולה תוכניות לימוד יצירתיות ומגוונות עבור אוכלוסיות מודרות.

אוראל נאמן

בוגר החוג למדעים

כיום מנהל בית ספר רימונים בקרית טבעון  לימד וחינך בכל טווחי הגילאים , מייסד מגמה ירוקה במכללה ומוביל בתחום השמירה על הסביבה

אורלי סלע

גימלאית אורנים

שמשה כראשת החוג לאנגלית, עמדה בראש תוכנית המוסמך בהוראה ובראש היחידה לקידום ההוראה. תרמה רבות להטמעת השפה האנגלית בחברה בישראל במשך למעלה מ 4 עשורים ממשיכה בהתנדבות ללמד גם כהיותה פנסיונרית.

אחיקם גופר

בוגר תואר ראשון

אחיקם  מורה כריזמטי , התורם להעצמת  מקומם של מדעי הרוח בבית הספר .. מזה כעשרים שנה הוא מצליח להלהיב תלמידים במסגרת לימודי הגברה (5 יחידות)   בתנ"ך ,מחשבת ישראל ובהוראה יצירתית  שבמרכזה נגיעה בנפש התלמידים.,בגישה זו נוצרת בכיתה פתיחות ואוירת משפחה.

איאד מהנא

בוגר תואר ראשון

מפמ"ר להוראת העברית בחברה הדרוזית ובחברה הצ'רקסית, דוקטורנט במחלקה ללשון העברית באוניברסיטת בר אילן ומלמד באורנים דידקטיקה להוראת העברית כשפה נוספת. איאד מוביל שינויים מהותיים בהוראת העברית ומקדם מאוד את דרכי ההוראה ואת מעמדה של העברית בקרב הלומדים. בעבודת הדוקטורט שלו הוא חוקר את  לימודי העברית בחברה הדרוזית.

אייל כפכפי

חוקרת וביוגרפית, היסטוריונית , מרצה וחלק מחבורת חוג אורנים.

איילת להב

גימלאית אורנים

הקימה מחדש - ברגישות חוכמה ומקצועיות (בהתנדבות) את מערכת החינוך לגיל הרך בישוב תמרת,השקיעה לילות כימים ובהתנדבות מלאה לטובת הקהילה  באכפתיות ומסירות אין קץ.  במשך שנים רבות כהנה כראשת החוג לגיל הרך באורנים. כיום ממשיכה להדריך מערכות חינוך בגיל הרך.

איציק שלם

בוגר תואר ראשון

התנדב באיג"י ובחושן ומי שהוביל את התכנית  של מחנכים הומואים בוגר תוכנית מנדל היה חבר באגודת הסטודנטים. כיום מנהל בעירוני ה'.

איציק שמולי

בוגר תואר ראשון

היה יושב ראש אגודת הסטודנטים באורנים  ולאחר מכן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית וממנהיגי המחאה החברתית(מחאת האוהלים) בישראל 2011.חבר כנסת, שר העבודה והרווחה.היה שותף למאבקים חברתיים כיום נציג ישראל של הפדרציה היהודית בניו יורק.

איתי יבין

בוגר החוג למדעים

מנהל תוכנית בארות שמפגישה אנשיי חינוך יהודים וערבים ללימוד ארון הספרים היהודי.

איתמר לפיד

בוגר תואר ראשון

איש רוח ויזם חברתי.הוסמך לרבנות, פעל שנים רבות במסגרת המדרשה באורנים בין השאר הקים את מכינת מדרשת השילוב בנטור שבגולן. כעת יוזם יוזמות שונות סביב ציפורי, חלק מהן בשיתוף ביה"ס הבינלאומי של אורנים. בין השאר יוזם כעת את 'בית המשנה'. מלמד ומרצה במסגרות שונות.

אלי אשכנזי

בוגר תואר ראשון

התחיל את דרכו האקדמית  כסטודנט באורנים וחזר ללמד במכללה בחוג לגיאוגרפיה.  איש שטח מעולה ומחזיק את הרוח של תוכנית מסעות. חזרתו ללמד בקמפוס מהווה מודל והשראה לסטודנטים.

אלינור וייס כהן

בוגרת תואר ראשון

היא בוגרת מצטיינת של מכללת אורנים בחוג למדעי הטבע והסביבה וחינוך מתמטי.  היום היא יכולה להדגים ולחזק את החיבור בין שני התחומים ולהעיד כי יש לו תרומה רבה לעשייה החינוכית ,אלינור מלמדת זאת השנה הרביעית בבית ספר "רקפות" בקרית ביאליק ומשמשת זאת השנה השלישית כרכזת תחום המדעים בבית הספר. במסגרת עבודתה היא מלמדת מדעים ומתמטיקה ו בין הפרויקטים שרכזה- תכנית אמירים (חקר מכוון תוצר וקורס ביומימיקרי), נבחרת החלל של בית הספר קידום בריאות בבית הספר וקידום הקיימות- בית הספר זכה לתו "בית ספר ירוק" ואנו נמשיך לתכנית "ירוק מתמיד". המשותף לכל התכניות האלו הוא שילוב בין התחומים השונים- הנדסה, מדעים, מתמטיקה וטכנולוגיה. השאיפה שלי להמשיך ולקדם את תחום המדע בבית הספר, כדי שתלמידנו יאהבו את המקצוע וישקיעו בו מתוך ההבנה שמדע מלווה אותנו בכל תחומי החיים.

אסנת דומן

בוגרת תואר שני

מרכזת אתתחום האנגלית בבית החינוך אמי"ת כרמיאל ב10 השנים האחרונות.  מובילה את צוות המורים במקצועיות, אחריות וכבוד.   היא מאמינה במורים שלה ובתלמידים. היא לא מוותרת על אף אחד. בנוסף, אוסנת חברת צוות מעולה, מעורבת ודואגת. ההתמדה, הדרך הנעימה, האותנטיות ומקצועיות לא מתפשרת מעוררים השראה.

אסף סופר

בוגר תואר ראשון

אמן שחמט, מורה ,מרצה ויזם חינוכי הפורץ תבניות מקובלות. אחד הפרויקטים שלו  היא עידוד בתי ספר, עיריות וקניוני מסחר בטבריה לששלב את לימודי השחמט בפעילות חינוכית עירונית פורצת דרך ההופכת את העיר למעצמת שחמט.

בלקיס אבו סאלח

בוגרת תואר שני

 מנהלת בית ספר יסוד. הכניסה לבית ספר הרבה יצירתיות וחוללה שינוי משמעותי .

ד"ר ג'ק פסטור

גימלאי אורנים

ד"ר ג'ק פסטור הוא דוגמה למי שעבר כמעט את כל התפקידים האפשריים במכללת אורנים החל מהיותו סטודנט לתואר ראשון ותעודת הוראה באורנים,  ועד לפרישתו לגימלאות : דרך היותו מרצה, ראש החוגים להיסטוריה, ראש התוכנית להוראה רב תחומית במדעי הרוח בפקולטה ללימודים מתקדמים,  ועד לתפקידו כדיקן הפקולטה למדעי החברה והרוח באורנים.  בנוסף , לפני התבססותו כמרצה באורנים הוא שימש כמורה מחנך ומנהל בבית הספר הקיבוצי "זבולון", וכן שימש בתפקידים שונים במערכת  של קיבוצו - כפר המכבי ובתנועה הקיבוצית.  
ג'ק פסטור ידוע כמי שהרחיב וביסס את נושא תולדות ישראל בימי הבית השני במכללת אורנים  והיותו שותף פעיל בפורומים של מחקר  ופרסום בתחום
בפעילותו באורנים  השפיע פסטור על ייסודו והקמתו של החוג ללימודי ארץ- ישראל (שהיום הוא חלק מחוגי ההיסטוריה) והעמיד דורות רבים של פרחי הוראה ה"נגועים" באהבה לארץ, בהיכרות עם ההיסטוריה, הגיאוגרפיה  והארכיאולוגיה שלה. עד היום באורנים מכירים את הסיורים הלימודיים של ג'ק  פסטור, שהיו לשם דבר בפקולטה למח"ר ובעיקר בחוגים להיסטוריה. 
גדי מדור

בוגר החוג למדעים

לאחר מספר שנים כמורה לפיזיקה בבית הספר המשותף "חוף הכרמל",  גדי הצטרף לצוות המדריכים של ה"טכנודע", המרכז לחינוך מדע וטכנולוגיה בגבעת אולגה-חדרה. כעבור מספר שנים הוא התמנה למנהל ה"טכנודע" והודות למנהיגותו המרכז הפך לאחד המוסדות המובילים בחינוך טכנולוגי ומדעי באזור הצפון לילדים מגיל הגן ועד לחטיבת הביניים. לומדים בו, בחוגים שונים, אלפי תלמידים בשנה והוא רושם כ- 250,000 מבקרים בשנה במתקניו השונים, כולל מוזיאונים ומרכזי הפעלה. מעבר לכך פועלות בו תוכניות חברתיות המיועדות לילדי השכונה, עולים מאתיופיה ומהקווקז, במסגרתן הם מקבלים ארוחת צהריים חמה, סיוע בהכנת שיעורי בית והעשרה מדעית. אין לי ספק שפעילותו לקידום המדע והטכנולוגיה ולקידומה של אוכלוסיית מצוקה אכן מעוררת השראה.

דבורה עומר


אחת מסופרות הילדים והנוער הידועות והמובילות בישראל  למדה בסמינר אורנים בשנת 1955 זכתה בפרסים רבים על פועלה בתחום ספרות הילדים והנוער, בשנת 2006 הוענק לה פרס ישראל על תרומתה לתרבות הישראלית. 

דורית בנימין

בוגרת תואר שני

הקימה בי"ס תיכון ברשת עתיד לתלמידים שנחשבו ל "חסרי סיכוי ויכולת" והגיעה עמהם להישגים יוצאי דופן.

דן אלון

בוגר החוג למדעים

סמנכ״ל שמירת טבע בחברה להגנת הטבע.

דנה בומץ

בוגרת תואר שני

דנה הקימה מרכז ליצירה חברתית שנקרא ״מקומי״ בגבעת עדה, ו2 קהילות בפייסבוק שנקראות חומרים שבים ו- לדעת בחומר,, כיום מרצה בפקולטה הרב תחומית באוניברסיטת חיפה ופועלת במערכת הגיל הרך בטירת כרמל. בשנה האחרונה הקימה תערוכת צילומים והוציאה לאור ספר שירה. פועלת רבות לקידום החינוך, האומנות ושמירה על הטבע והכל ברגישות ויצירתיות.

דני ירון

בוגר תואר שני

מנהל קונסרבטוריון בעכו בו לומדים יהודים וערבים-הוביל מהלכים לחינוך לרב תרבותיות.

האלה ארשיד


בעבודת הדוקטורט  חקרה את המרחק הפנולוגי והשפתי בין ערבית לאנגלית והשפעתו על מודעות פנולוגית קריאה ולמידת מילים באנגלית כשפה שנייה.  ריכזה את מגמת האנגלית בבית הספר  היום היא מרצה  לאנגלית במכללות להכשרת מורים. כמורה ורכזת מקצוע האנגלית  בבית ספר היא יזמה להכנסת תוכנית Access    לתלמידי בית הספר ..תכנית מטעם השגרירות האמריקאית שמעניקה שעות  ועזרה לתלמידים שמעוניינים לגשת ל 4 יחידות בבחינת הבגרות וכן חושפת את התלמידים לתרבות האמריקאית 

וודג'ה מולא

בוגר תואר ראשון

מחנך ורכז קהילה בתיכון הניסויי ארגנטינה בירושלים, מנחה בתוכנית "כנפי יונה" ירושלים פעיל חברתי ויזם רב פעלים בקרב יוצאי אתיופיה.

ופאא פדל 

בוגרת תואר ראשון

לקחה חלק בשלבים הראשונים של הקמת מתנ״ס חליסה בחיפה , שכונת חליסה סובלת ממצב חברתי וכלכלי קשה, ופא ליוותה ילדים יבמרכז הלמידה שהיא הובילה , גרמה לחלק גדול מהם לשרוד במערכת החינוך, שמרה איתם על קשר אתם לאורך השנים.

חגית ברוך 

בוגרת תואר שני

מעוררת השראה בפן האישי והמקצועי, אשת חינוך מהמעלה הראשונה,  מנהל ביה'ס  רבת פעלים, דומיננטית ודמות מעוררת השראה..

חיים בר יוחאי

בוגר החוג למדעים

יזם ודמות מעוררת השראה עורר ורצון להמשיך ללמוד באקדמיה ומחוצה לה. שלום דאג תמיד שאנו כקבוצה חרדית נדביק פערים מול המציאות האקדמית לקבוצה שנימנת על הציבור החרדי.

חנה ידען-כהן

מרצה באורנים

מורה ומרצה  לתנ"ך , ספרות, תיאטרון ולשון עברית בבתי ספר,במכללת אורנים ובמסגרות רבות נוספות.  מיד עם סיום לימודי התואר הראשון החלה חנה ללמד ספרות ותנ"ך בבית הספר העמק המערבי ביפעת.  במשך  כעשר שנים היא הגישה לבגרות בתנ"ך וספרות . באורנים החלה את עבודתה בשנת 2010 בחוגים למקרא, חינוך גיל הרך (הוראת תנ"ך בגנים ובבתי ספר יסודיים).  עד היום חנה מלמדת בחוג למקרא ובמסגרת החוג לחינוך משמשת מדפי"ת בביה"ס בנהלל. ומכשירה דורות רבים של פרחי הוראה בתנ"ך (ובמקצועות נוספים) שותפה פעילה לביסוס מעמדו של המקצוע בבתי הספר.  בנוסף, חנה מלמדת תנ"ך גם במסגרות חוץ-אקדמיות כמו בתי אבות שונים בטבעון, בחיפה ובקריות.  אהבתה לתנ"ך, בקיאותה בו והתמסרותה ללימודי התנ"ך  מעוררים השראה. 

חני פלג

מרצה באורנים

בוגרת תואר ראשון  בחוג ללימודי טבע סביבה ומדעים  בשנת 1995, מדריכה פדגוגית בחוג לחינוך יסודי ומרצה בקורס ליווי התנסות כתה, 
חני  מהווה בשביל רבים מודל למנהיגות חינוכית מעצבת ומעוררת השראה ברמה הלאומית והבין לאומי. כיום היא ממונה ארצית לחינוך לקיימות במשרד החינוך זאת השנה השמינית. 
בתפקידה הנוכחי היא מקדמת  את החינוך לקיימות על היבטיו השונים
בנוסף היא משתתפת בוועדות שונות בכנסת  כנציגת משרד החינוך לקידום נושאי הקיימות, 
כמו כן מקיימת פעולות רבות הנעשות בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.
בעבר שמשה רפרנטית לחינוך לקיימות, ומפקחת לחוות חקלאיות במחוז חיפה והובילה את תחום הקיימות במערכת החינוך המחוזית.
יאיר אוחיון

בוגר תואר ראשון

יבמהלך מגפת הקורונה יאיר ותלמידיו במגמת מגמת התכנון והייצור בעירוני ב בחיפה העבירו למחלקה לטיפול נמרץ ילדים בקריה הרפואית רמב"ם עשרות מתקני עזר לחבישת מסיכות מגן שמיועדים להפחית את הלחץ הנגרם על ידי המסיכות לאחר שימוש ממושך.

יהושע סובול


יבמאי תיאטרון, מחזאי, תסריטאי, סופר ועיתונאי ישראלי.

יוחאי כרמל

בוגר החוג למדעים

שימש בעבר כיו"ר האגודה לאקולוגיה בישראל, פרופ' מן המניין וחבר סגל בטכניון מבכירי האקולוגים בישראל. מומחה בעל שם בינלאומי באקולוגיה יישומית, ובמהלך שנותיו כחבר סגל בטכניון העמיד עשרות בוגרים לתארים גבוהים, אשר חלקם נמנים כיום עם הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטאות בישראל, בעוד אחרים השתלבו בגופים ממשלתיים, ארגוני שמירת טבע, ובגופי תעשייה ומחקר בשוק הפרטי. הוא עמד בראש האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי איכות הסביבה.

יוסרא זבידאת

בוגרת תואר שני

 מנהלת את תיכון רמות זבולון בכפר אבטן.  בוגרת המכללה בחוג לביולוגיה, תעודת הוראה ותואר שני  בניהול מערכות חינוך. 4 שנים מאז  הקמת בית הספר, יוסרא הביאה למהפך בשלושת הכפרים אבטן, ראס עלי וחואלד לגבי התפיסה למשמעות וחשיבות החינוך. יוסרא הצליחה להוביל את צוות המורים ולהביא לעלייה משמעותית באחוז הזכאות לבגרות של התלמידים של שלושת הישובים הבדוים כמחנכת ומנהלת בית ספר יוסרא הפכה לדמות  מנהגותית מעוררת השראה,  וכאשה מהישוב הבדוי בוסמת טבעון היא הצליחה להוכיח ולחולל שינוי בתפיסת תפקידה של האישה בחברה הבדוית. הובילה  וההזדמנות שהיאמעניקה לבנות ולבנים מהישובים לראות בהשכלה כאסטרטגיה להתפתחות וקידום החברה הבדוית המוחלשת בצפון. 

יסכה הרן

בוגרת תואר ראשון

עבדה כגננת שנים רבות, עובדת במספר מקומות קהילתיים: החברה למתנסי"ם, לשכת הרווחה בשכונת הבוכרים, מתאמת קהילתית בעת תכנון והקמת רכבת הקלה בירושלים, ובשנה האחרונה - עובדת כמפעילת פעילויות שונות בבית אבות עם דיירים תשושים. יסכה מעוררת השראה כל חייה תורמת לאחרים,והיחס שלה אל אנשים הינו יחס חם ומכיל. 

יפעת שאשא ביטון

מרכז ק.מ.ה אורנים

מגיעה מעולומות החינוך ושימשה בתפקידים רבים במהלך השנים תפקידה האחרון שרת החינוך של מדינת ישראל.

ישעיהו בן אהרון

בוגר תואר ראשון

פילוסוף, סופר, מחנך ופעיל חברתי ישראלי. ממיסדי קיבוץ הרדוף.

כמיליה איברהים דווירי

בוגרת תואר שני

פורצת דרך, חוקרת משובחת ואשת שדה למודת נסיון. במשך כל השנים במקצוע היא משלבת בין מומחיותה בשדה והתקדמותה במסלול האקדמי.  מלמדת קורסי ליבה בתוכנית ומרכזת את הפרקטיקום ובמקביל עובדת לאורך השנים בתפקידי הדרכה שונים בשדה. באורנים,בנוסף לתפקידה כמרצה, במשך 3 שנים עסקה בייעוץ רגשי וחברתי לסטודנטיות/ים הערביות/ם במכללה. 

מאיר חזן

בוגר תואר ראשון

מלמד בחוג להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל-אביב. תחומי התמחות: התנועה הציונית, היישוב היהודי, יחסי יהודים-ערבים, תנועת העבודה, הקיבוץ, מדינת ישראל בעשורים הראשונים. פרסם 3 ספרים  בין 2009 ל 2020. מאיר חזן הוא אחד המומחים הגדולים בהיסטוריה של ישראל בימינו, חוקר תנועת העבודה והציונות, סוגיות בטחוניות וידען מופלג שאין שני לו בכל מה שנוגע לתולדות ישראל. ראש החוג להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב, החל את דרכו במחקר והוראה במכללת אורנים בה רכש יסודות איתנים אצל מורים כמו אייל כפכפי. 

מי-טל הדדי

בוגרת תואר ראשון

מהרגע שסיימה מי-טל את לימודיה באורנים היא הפכה למורה משפיעה במערכת החינוך. מי-טל במהירות הגיעה להיות מנהיגה בבית הספר בו היא מלמדת -  כפר גלים בחיפה.  מהר מאד היא גם למדה והשלימה תואר שני בתנ"ך בבר-אילן ( 2019-2018). בבית הספר היא מחנכת כיתות מב"ר, רכזת מקצוע התנ"ך (6 שנתי) ומפתחת תכניות לימוד בדגש על הוראה רב תחומי, הוראה מבוססת פרויקטים (PBL)   והוראה מחוץ לבית הספר.  כמו כן היא מדריכה ארצית בתנ"ך ומנהלת הפיתוח המקצועי של  מורי תנ"ך. היא גם מנהלת את אתר תנ"ך ממלכתי המשותף למשה"ח ול 929.   מי-טל מסורה כולה להעמקת לימודי התנ"ך בבתי הספר. השתלבותה המהירה בתפקידי ניהול והשפעה  ולקיחת האחריות  לביסוס מעמד הוראת התנ"ך בבתי הספר הופכים אותה לבוגרת משפיעה. 

מיכל בן אהרון

בוגרת תואר ראשון

גננת בגן עירוני בנהריה אשר הפכה את הגן שלה לגן אקולוגי במלא מובן המילה. מחברת את התלמידים לטבע ולחומרים בצורה שאינה אופיינית לסביבה עירונית. מפתחת ומגישה חומרים ותכנים בצורה ייחודית, חווייתית ומעוררת השראה. יוזמת פעילה ומעורבת בפורומים של גננות בעירה. 

מיכל גבריאלי

בוגרת תואר ראשון

מיכל פיתחה  קהילה רפורמית בקריית טבעון, והייתה יושבת הראש שלה.הייתה פעילה מרכזית בהקמת בית כנסת רפורמי בטבעון, ויזמה מפגשים ופעולות ברוח היהדות הרפורמית. כמו כן היא פעילה בחוג  "חיים משותפים" של נשים יהודיות וערביות, וכן גם בקבוצת נשים סורופטמיסט.

מרב לביא בקין

בוגרת תואר שני

פתחה ומפתחת תוכניות לימוד אינטראקטיביות שמשלבות בין ידע  היסטורי ומוזיאלי, מבוסס שילוב  טכנולוגית מידע;  תוכניות מאתגרות ויוצרות עניין.

פרופ' משה יצחקי

גימלאי אורנים

ראש החוג לספרות באורנים, ראש התכנית להוראת מדעי הרוח והאמנויות, דיקן הפקולטה ללימודים מתקדמים. הקים את החטיבה ללימודי העם היהודי בימינו בפקולטה למדעי הרוח והחברה באורנים , שביל השירה באורנים, כתב העת קו נטוי. משורר ומתרגם.  

פרופ' משה שנר

גימלאי אורנים

פרופ' משה שנר התחיל את דרכו האקדמית באורנים, והפך במרוצת השנים לחבר סגל בכיר באורנים, המלמד, מרצה, חוקר ונושא בתפקידי ניהול ומשפיע על המערכת מבפנים. היום משמש משה שנר כראש החוגים להיסטוריה במכללת אורנים, בעבר כיהן במשך 8 שנים כראש החוג למחשבת ישראל. 
במחקריו האקדמיים יש מקום נכבד לחקר מורשתו של יאנוש קורצאק, ולאחרונה אף פרסם  ספר עליו.  שנר, כחבר בקיבוץ לוחמי הגטאות ובנם של שורדי השואה ומייסדי הקיבוץ, לוקח חלק פעיל במהלך השנים (מאז 1997 ועד היום)  כחבר צוות וכחבר בצוות המנהל של מוזיאון לוחמי הגיטאות.
שנר פועל רבות לביסוס קשרי מחקר ותרבות עם אוניברסיטאות שונות בפולין, במשך שנים הוציא את הסיורים הלימודיים של מכללת אורנים לפולין - לאתרי ההשמדה ולעיירות היהודיות מן העבר.
פעולתו להנצחת השואה, ללימודה, ללימוד לקחיה - הן במכללת אורנים, הן במוזיאון בלוחמי הגטאות והן בארץ ובעולם - ראויה לציון. 
בנוסף  משה שנר פעיל מאד בעיצוב דמותה של החברה הקיבוצית. מאמרו פורץ הדרך משנת 1986  - "דרכו של הקיבוץ מהומניזם לטוטליטריזם הומני " - היה אבן דרך בתהליכי השינוי בחברה הקיבוצית.  כמרצה באורנים פועל שנר ללא ליאות לשינוי שיטות הלימוד ולהתאמתן למאה ה 21 ולעולם הגלובלי.

נפתלי אברהם

בוגר תואר שני

נפתלי משמש כמנכ"ל המרכז למורשת יהדות אתיופיה. בתפקידו הקודם ומשנת 2015 שימש נפתלי כמנכ"ל טק-קריירה, ארגון המסייע לצעירים וצעירות יוצאי אתיופיה לרכוש קריירה בעולם ההיי-טק ולפתח עצמאות כלכלית. חבר וועד מנהל בעמותת 'עולים ביחד', אותה ייסד עם חברים נוספים. מייסד צוות לקידום ולשילוב יוצאי אתיופיה במערך הטכני של חיל האוויר. קודם לכן, עסק בליווי צוותי הדרכה בהקמת פנימייה לנוער בסיכון, אשבל.

ד"ר סיון לאקר

בוגרת החוג למדעים

ד"ר' וטרינרית  מקדמת רפתנות  מודעת שיטות מעשיות לשיפור רווחת בע"ח ,בנתה ומעבירה הדרכות בדגש על הפיכת ידע מחקרי עדכני לשיטות יישומיות פורצת דרך בתחום הרפתות המתקדמות

סמאח וואתד

בוגרת תואר ראשון

לימדה תקשורת מעשית ויצרה סרטים עם תלמידיה כפי שלמדה באורנים. עבדה בכאן דיגיטל והפיקה סרטונים קצרים על החברה הערבית. עובדת ברדיו  נאס -  שדרנית חדשות, כתבת באירועים חריגים. 
סיקרה את אירועי מאי האחרונים. הותקפה על ידי מתנחלים. בנוסף כתבת בערוץ  הטלוויזיה מוסאוואה.
סמר פראג

בוגרת תואר ראשון

סמר פראג פתחה בבית ספרה מגמת הדיפלומטיה ותקשורת בינלאומית וכבר הספיקה להיות השראה ומודל חיקוי לשאר העמיתים במגמה   אירחה מודל האום וערכה משלחות שבדיה ושוויץ  ויזמה את ימי שיא "Multicultural Summit Days" בין מגמות הדיפלומטיה בבתי הספר ערבים-דרוזים ויהודים. 
 הציגה את מכללת אורנים בכנס בינלאומי בארצות הברית בשנת 2014 ובשנת 2015.  בנוסף לכך, סמר ייסדה "פורום נשים תורמות" שהמשתתפות תורמות הרבה מהמקצוענויות, ידע והכסף שלהן.

עדי שאול

בוגרת תואר ראשון

אשת חינוך שמלאה תפקידים שונים במערכת, מחנכת, חברת צוות מוביל, רכזת ומדריכה מחוזית בתקשוב, שותפה בהובלת והטמעת תהילכי חדשנות, מיזמים ושותפויות בין בתי ספר בארץ ובעולם. משנת 2019 בגילה הצעיר כבר מותנה להיות מנהלת של בית ספר "צפרירים" בחדרה. אישה מעוררת השראה.

עדנה קרמר

גימלאית אורנים

סופרת. הייתה יד ימינה של מרים רות,ק יימה סדנאות לכתיבה ,כתבה ועיבדה מחזות לילדים.עבדה כעורכת ספרי ילדים באותן השנים לימדה במכללת אורנים , הופיעה קרוב לשלושים שנה כמספרת סיפורים בעל פה לילדי בית ספר כחלק מתוכנית הלימודים והייתה ממקימי המרכז לספרות ילדים במכללה ועמדה בראשו. בשנת 2015 זכתה בפרס דבורה עומר על מפעל חיים.

עידית לבבי גבאי

גימלאית אורנים

מרצה איכונית, דומיננטית בהקמת קו נטוי,גידלה דורות של מחכנות לאמנות ובין מיסדי אומן מורה,מודל לחיקוי, ביצירתה חקרה את תחום הלינה המשותפת והביאה את התחום לקידמת השיח הציבורי,אמנית מגוונת ומתווה דרך.

ענת שוורץ

בוגרת תואר ראשון

ממורה צעירה שחינכה דורות רבים והייתה דמות משמעותית להרבה ילדים , העבירה תהליכים פדגוגים כמדריכה ועד היותה מנהלת בעלת הישגים מרשימים שמלבד דמות משמעותית לילדים היוותה גם דמות לחיקוי עבור מורות צעירות בתחילת דרכן. לקחה חלק בפרויקטים חינוכיים כמו תוכנית מפרש וקידמה הליכים חינוכיים וחברתיים בבית הספר שלה. אדם שהחינוך זורם בדמו מהיום בו דרכה לראשונה באורנים, זה מעבר למקצוע....זה ממש דרך חיים. והיום היא מכשירה מנהלים בעצמה במכון להכשרת מנהלים אבני ראשה כדי להפוך את החינוך למשמעותי וטוב יותר.

ערן ברסלר

בוגר תואר שני

ערן מנהל את חטיבת הנעורים בבית הספר ליאו בק בחיפה.ומשלב רוח הומניסטית עם שאיפה למצוינות ומעורבות עמוקה בעשייה הקהילתית.  הוא הביא עמו רוח חדשה, יצירתית, ערכית וחדשנית. הוא רואה את הילד לנגד עיניו ושם אותו במרכז. לפני ציונים והישגים חשוב לערן שהילדים ירגישו טוב, יהיו עם ביטחון עצמי גבוה, ובעיקר שמחים ומאושרים. הטיפול של ערן בסיטואציות המורכבות שעומדות בפני מנהל בית ספר בתקופה מורכבת שכזו - מעוררת השראה! ערן מתנהל בשיתוף מלא עם צוות המורים, ורואה את כולם בגובה העיניים. בזכות זה הצוות מעריך אותו ומסור לו. הדרך המקצועית והרגישה והמדויקת של ערן, מציבה את בית הספר ליאובק, בראש בתי הספר הטובים בעיר!

פאטמה אבו רומי

בוגרת תואר שני

מורה לאמנות, מרצה לאמנות ומדריכה פדגוגית באורנים, מרצה במגוון תכניות לקידום קהילתי בחברה הערבית.  אמנית מחוננת ופורצת דרך, מהווה מודל לחיקוי עבור נשים רבות ולחברה בכלל.
פאטמה הפכה לאמנית מובילה בשדה האמנות המקומית, מופת עבור אמניות ערביות צעירות שרואות בה מודל לחיקוי. אחרי שנים של עבודה שבה נדדדה  בין הסטודיו (ששכן שנים  ארוכות באורנים) לבין סדנאות ההוראה וכתלי הגלריות והמוזיאונים,  הקימה פאומה  לפני שנתיים את הגלריה הראשונה בישראל המנוהלת על ידי אמנית פלסטינית ,גלריה בקלי  בנצרת, המקדמת דיאלוג אזורי וקידום  אמנויות  ואמנים על בסיס הענקת קול למי  שהדרך להכרה חסומה על ידי  הדרה על רקע אתני-לאומי- מגדרי.
פאטמה היא  אמנית ומורה ומרצה כעת במכללה והיא מסמלת בפעילותה האמנתית, תרבותית וחינוכית את הדמות הבוגרת של מכללתנו.

פאטמה עאסלה

בוגרת תואר שני

מובילה פרויקט מעורבות הורים בביה"ס  מעורר השראה באוכלוסיה טעונת טיפוח בנגב בה כמעט אין מעורבות הורים והדרכה פדגוגית והנחיית השתלמויות שהפגינו חדשנות בלמידה וקידמו מורים רבים.

פז אלינור

בוגרת תואר ראשון

פז היא בוגרת החוג למדעי הטבע והסביבה  היא בעלת תואר PHD מהפקולטה לחינוך מאונ תל אביב  כאשר היא סיימה את התואר הראשון  בחוג למדעי הטבע והסביבה לב"ס יסודי במכללת אורנים.פז נהלה התכנית להכשרת מורים לבית הספר היסודי במכללת אורנים.
כמו כן החל מ -2019 ואילך  פז  מנכ"לית עמותת יד טבנקין וחברה בבורד של ארגון בין לאומי ICSA     לקידום מחקר קהילות בעולם. בנוסף 2013 ואילך  פיתוח והובלת תהליכי הטמעה של חינוך ביוספרי, ראשוני מסוגו בעולם. מתוך כ-700 מרחבים ביוספריים ברחבי העולם, זה היחיד בו נענו לאתגר של פיתוח תוכנית לימודים ביוספרית. תהליך משותף של מכללת אורנים עם מועצה אזורית מגידו. ניהלה פורום ארצי של מנהלות היסודי במכללות לחינוך, במכון מופת.
פיירוז רחאל

בוגרת תואר שני

רחאל פיירוז  סטודנטית מהמגזר הבדואי עם מוטיבציה אדירה להצליח ולשנות דפוסים ונורמות באמצעות מערכת החינוך. יוזמת  ופעילה חברתית.המשיכה מתואר ראשון לשני באורנים וסיימה תואר שני בהצטינות.

פקדה קבדה

בוגר תואר ראשון

האישיות שלו מעוררת השראה,חכם, סבלני, נעים הליכות, מדבר בגובה העיניים ומביע את דעתו. יוזם ושאף לסייע לכל נער ונערה.

צבי דובינסקי

בוגר החוג למדעים

פרופסור לביולוגיה ימית, מומחה לאלמוגים. חוקר ומרצה בבר אילן ובאורנים. גר שנים בקמפוס אורנים.

רואן סאיג'

בוגרת תואר שני

אחרי סיום התואר השני לקחה על עצמה כמה תחומי עבודה ,הפכה למורת מורים שמעבירה השתלמויות ומורה לעברית לסטודנטים מאיחוד האמירויות.

רון חי 

בוגר תואר שני

מנהל כפר הנוער אלוני יצחק- רון מוביל שינוי על יד שילוב דרכי עבודה ופדגוגיות מכילות בכפר.

ד"ר רות קלדרון

בוגרת תואר ראשון

ד"ר רות קלדרון היא מן האנשים הבולטים שפועלים להרחבת ההיכרות והלימוד של התרבות העברית.
היא הקימה את בית המדרש אלון - שהיה  לראשונה מקום בו למדו יחד גברים ונשים וחילונים ודתיים.
ב 1996 הקימה את "עלמא - מרכז לתרבות יהודית", ומאז ועד היום היא מנהלת את המקום. בכל שנה כאלף אנשים לומדים בעלמא תרבות עברית, תלמוד, שירה עברית., בתוכניות שונות של המקום.
יזמה את תוכנית "החדר" ששודרה בערוץ 2 במשך כמה שנים. יזמה את תיקון ליל שבועות שהפך לאירוע מקובל בכל בתי המדרש הפועלים היום וגם לקהל הרחב. 
בנוסף כיהנה בכנסת ה 19 כחברת כנסת מטעם יש עתיד, והייתה סגנית יו"ר הכנסת וחברה בוועדות החינוך  ובוועדה לביקורת המדינה. פעולתה של ד"ר קלדרון להרחבת ההיכרות עם נכסי התרבות העברית והיהודית בקרב האוכלוסייה הכללית  ראויה לכל שבח.

שי קציר

בוגר תואר ראשון

שי קציר, מלבד היותו אישיות חינוכית לדוגמא, היה מאבני היסוד להכנסת המגזר החרדי ללימודים אקדמאיים באורנים.

ד"ר שי שפיר

מרצה באורנים

בנוסף להיותו מורה מחונן באורנים שי מלמד ומחנך מגיל הגן ועד פנסיה. וכביולוג ימי תורם לשמירה על הים התיכון ובמסגרת המחקר שלו תרם לשיקום אקטיבי של שוניות האלמוגים באילת ובעולם.

שרה קלימן

גימלאית אורנים

שמשה כראשת החוג להוראה בבית הספר היסודי ומנהלת מרכז מעיין. 

תומר בוזמן

בוגרת תואר ראשון

מפמ"ר לימודי העברית זה שמונה שנים, חולל ומחולל שינויים רבים בתפיסת ההוראה ובמיצובו של המקצוע; בין קובעי המדיניות של מה ילמד דור העתיד.

תקוה עובדיה

מרצה באורנים

פורצת דרך בחברה החרדית. צמחה מבית יעקב לטכניון . ובנוסף, ניהול ופיתוח קהילת חוקרות וחוקרים אקדמאיים בחברה החרדית. קידום המחקר וההוראה בחינוך מתמטי לפיתוח חשיבה אריתמטית ומתמטית  בקרב  תלמידים חלשים. 

ד"ר אליאס פרח

מרצה באורנים

ד"ר אליאס פרח למד משפטים בתואר ראשון אך החליט ללכת על האהבה האמיתית שלו ולמד בתכנית ההסבה בחוג לשפה וספרות אנגלית באורנים.  הקים GALMUN מודל או"ם לפני כ8 שנים כאשר סטודנטים בתיכון מדתות שונות לומדים אמנות השיח והיכולת להציג את עצמם בפני קהל.
כל שנה אליאס מארגן כנס עם מאות משתתפים בתיכון סביב נושאים קשורים לשלום. אליאס יזם פורום למפגשים בין מורים לשפה האנגלית מדתות שונות (מוסלמים, נוצרים ויהודים) שנקרה EXCEL Institute בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת קמבריג' ומכללת אורנים.
המורים משתתפים בסדנאות שמתעסקות בפיתוח מקצועי, פיתוח דרכי שלום, דיאלוג והחלפות בינתרבויות. אליאס הוא איש חינוך ומורה לשפה האנגלית מצטיין. הוא  מלמד בבית ספר תיכון וגם מרצה אהוד ומעורך בחוג לשפה וספרות אנגלית באורנים. ב2017 אליאס פרח זכה בפרס רוטשילד לחינוך להצטיינות ותרומה לקהילות מורים בכנסת ישראל.

ג'והרה סוויד ת'אבת

בוגרת החוג למדעים

חברה בעמותת "גשר" השואפת לשינוי משמעותי במערכת החינוך בבית ג'ן ומפעילה אקדמאים בתוכניות ופעילויות,מנכלי"ת מרכז החלל הדרוזי ע"ש אילן רמון בירכא.סטודנטית לתואר שני בהוראת המדעים באורנים

Footer Mobile