טופס דסקטופ

טיפול בעזרת גינון

​התוכנית מלאה  - ההרשמה הסתיימה​

הכירו את התוכנית טיפול באמצעות גינון במכללת אורנים – מרכז ק.מ.הלקבלת מידע נוסף 04-9539669 שלוחה 1 ​​​​​​​​​​​​​​​

כתבותלחשוב מחוץ לכורסה: טיפול בעזרת גינון במכללת אורניםגינה טיפולית נחנכה במרכז לבריאות הנפש גההגינה טיפולית בפינת החי של המרכז לבריאות הנפש טירת הכרמלגינון טיפולי: הכלי ה'ירוק' שעוזר לשיקום פיזי ונפשי- ynetגינה טיפולית בתיכוןהאנשים שנעזרים בגינון כשיטת טיפול ודרך התמודדות עם אובדן - ynet הגיבור של טו בשבט - בית חולים שיקומי רעות, תל אביב

האזינו לשידור "מבוא לגינה טיפוליתגינון טיפולי יום ב' - קוד תוכנית 23800  
גינון טיפולי יום ג' -  קוד תוכנית 23810
ראשת התוכנית: ד"ר מעיין בורשטיין

בלב מכללת אורנים משתרע על פני 40 דונם (!) גן בוטני​ עשיר ומרשים, המאגד בתוכו מגוון של בתי גידול ומיני צמחים. הגן הבוטני באורנים מהווה נכס יקר המאפשר פלטפורמה נדירה להתנסות והכשרה של עבודות גינה המותאמת לצרכים השונים של מגוון האוכלוסיות הטיפוליות, ממש בתוך הבית.
 
טיפול בעזרת גינון ניתן ליישום בתחום החינוכי, השיקומי והטיפולי. במהלך הטיפול נעשה שימוש בצמחים ובפעילויות הקשורות בגינון, במטרה לקדם תהליכים מייטיבים עם האדם מבחינה גופנית, נפשית, התנהגותית, חברתית וקוגניטיבית. התהליך הטיפולי שואב את כוחותיו מן הקרבה והאהבה לטבע ככלים מסייעים בהחלמה ושיקום של בעלי צרכים מיוחדים. כל זאת נעשה בהנחייה של מטפל בגינון, אשר עבר הכשרה מתאימה  ואשר יש בידיו את הכלים להעריך את צרכי המטופל במטרה להביא לשיפור איכות החיים שלו, הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה הנפשית.
 
טיפול בעזרת גינון מתאים לכל סוגי האוכלוסיה: ילדים, קשישים, נוער בסיכון, פגועי נפש, נכים, הלומי קרב, מתמודדים עם פיגור ואחרים. הטיפול ניתן ליישום כמעט בכל מקום ולו בלבד שמתקיימים בו תנאים בסיסיים הולמים להתפתחות צמחייה. גינה קטנה, פארק עירוני, חממה מטופחת או עציץ במרפסת. כל עוד יש אדמה, מים, אוויר ואור הכל אפשרי.
 
בתכנית הלימודים יושם דגש על היכרות מעשית עם עקרונות הגינון הטיפולי במרחבים מסוגים שונים: חממה טיפולית, ערוגות, גינה הררית, גינה בעציצים וסיורים בחורש הפתוח, תוך הכרות עם הצרכים השונים של אוכלוסיות טיפוליות מגוונות. במסגרת תכנית ההכשרה יתקיימו סיורים לימודיים להיכרות מקרוב עם תכניות טיפול בעזרת גינון הקיימות באזור הצפון. כמו כן הסטודנטים יתנסו בעבודה מעשית, סטאז', אצל מטפלים בגינון באזור בצפון, על מנת שיוכלו לחוות בגוף ראשון את הנעשה בשטח.
 
מסיימי התוכנית לטיפול בעזרת גינון בהצלחה יהיו זכאים לקבל תעודה המעידה על הכשרתם בתחום הגינון הטיפולי מטעם מכללת אורנים. 

התכנית מוכרת מטעם עמותת אדם צומח, לקידום הגינון הטיפולי בישראל
* הלימודים בהדסה נעורים מחייבים הצגת אישור לגבי העדר הרשעות של הטרדות מיניות.
.
*** פתיחת התוכנית מותנית במספר מינימום של נרשמים
למידע נוסף והרשמה​

ט.ל.ח


Footer Mobile