טופס נייח

בוגרי התכנית

חסיק ברבר - מנהל משאבי אנוש - פלרם תעשיות בע"מ
התכנית להכשרת יועצים ארגוניים באורנים ענתה על כל הציפיות שלי ואף מעבר. כאיש משאבי אנוש קיבלתי כלים מעשיים לפרקטיקות רבות ברמת הארגון, הקבוצה והפרט. הצוות המקצועי מביא ניסיון עשיר בכל קשת התהליכים של יעוץ ארגוני, תוך שילוב רקע תיאורטי במינון נכון. האופי היישומי של התכנית הופך אותה למרתקת ומאתגרת ומאפשר התנסויות משמעותיות גם בכתה וגם בשטח בזמן אמת. אני ממליץ מאד על התכנית ומודה לצוות על חוויית למידה משמעותית.

יוני גור - יעוץ חינוכי ומחנך
הגעתי לתכנית להכשרת יועצים ארגוניים באורנים כמחנך במערכת החינוך. לאחר 10 שנים במערכת החינוך בעמדה בה התבוננתי על המערכת מלמטה. יצאתי מהתכנית עם זווית ראיה ותפיסת עולם מערכתית יותר, מעמיקה יותר ומקצועית יותר המאפשרת לי להתבונן במערכת מ"למעלה". התכנית הקנתה לי כלים להתבונן במערכת החינוך כארגון, ולהכיר גם את העולם הארגוני העסקי. החתירה להתנסות פרקטית משמעותית לצד היכרות רחבה עם עולם התיאוריות הארגוניות אפשרו לי לאזור אומץ ולבצע תהליכים משמעותיים כבר במהלך הלמודים. לכל אורך התכנית קיבלתי ליווי מקצועי מאוד, פותח אופקי חשיבה חדשים, זמין ומעצים. כל אלו גרמו לי לרצות לעשות שינוי בחיי במקצועיים ולפתח קריירה כיועץ ארגוני.  

לאה זית - מנהלת בית האומנויות עמק יזרעאל
סמדר, ענבל ומיכל נכנסו מהר מאד לעובי הקורה. הן היו יעילות, יצירתיות ומקצועיות ונהנינו מאד לעבוד איתן.
בחרנו לטפל בנושא החזון. המפגשים איתן זימנו לנו הזדמנות לחשוב לעומק על הנושא.
יצאנו עם תובנות שמלוות אותנו גם חודשים אחרי שהתהליך הסתיים...".

​חגית אורי קמרון - מנכ"לית שערים לגיוס
זכינו 
אנחנו, מכון  'שערים לגיוס' – הכוונה לשירות צבאי מיטבי – חברה בע"מ.  
עסק חדש, בראשית דרכו, מתלבטים בהמון שאלות, משלמים שכר לימוד על טעויות של ההתחלה, צופים אל העתיד ובעיקר נלחמים על ההווה.
בתוך כל זה, בהפתעה , באה אלינו הצעה להיעזר ביוחנן וטלי כחלק מהפרקטיקום שלהם בלימודי יעוץ ארגוני באורנים.
אכן מתנה משמים.
תהליך האבחון שעשו – עזר לנו לקבל פידבק  ולהבין  חוזקות וחולשות,
בניית החזון מיקדה 
תוכנית העבודה – עשתה סדר.
שלא לדבר על מפגש אנושי עם האישיות של כך אחד מהם.
 
הייתה זו נגיעה  של יעוץ ארגוני , ממוקד עם הגבלת זמן.
הנגיעה הזו השאירה חותמה.
לאור הייעוץ ממשיכים קדימה .
יצאנו מורווחים.

סמדר דרוקר, יועצת ארגונית, מנהלת בית ספר לשעבר
סיימתי.
שמחה על כך.
תחום חדש התווסף לתיק הלמידות שלי.
שמחה על הכרותי עם התחום המרתק והאין סופי הזה.
קורס ייעוץ ארגוני במכללת אורנים, העניק לי במהלך השנתיים האחרונות, ידע נרחב בתחום הייעוץ הארגוני, ליווי אישי ויחס אישי צמוד.
הכרות מעמיקה עם מודלים ארגוניים. הקורס משלב בתוכו אימון אישי והתמחות בהנחיית קבוצות.
פרקטיקום החל מהשנה הראשונה.
אווירה נעימה, מכילה וקשובה.
סטודנטים המגיעים מתחומי עבודה מגוונים, דבר היוצר פתיחות לעולמות חדשים .
וככלל רכישת כלים המשפרים את מרחב חיינו האישיים והמקצועיים.
מודה מעומק ליבי לכל צוות הקורס,
בתמונה ד"ר יעל בודואן ראש החוג לייעוץ ארגוני,
דרור איתן יועץ ארגוני.
וכמובן לחגית ועינת.
ממליצה בחום לכל מי שמחפש לעשות עוד דבר מעניין בחיים.
 ובעיקר- אוהב ללמוד.

עליזה שפירו - מדריכה מחוזית וארצית במערכת החינוך (מנהלת בי"ס בעבר)
בחיפוש אחר אפשריות התפתחותי המקצועית בקריירה שניה, שמעתי על מסלול הייעוץ האירגוני בהובלת דר' יעל בודואן במכללת אורנים. המילים אודות המסלול, היו חמות ומחמיאות. אך רק במסגרת לימודיי גיליתי עד כמה המילים החמות, מתגמדות.. זהו מסלול שבנה תכנית הכשרה ב"תפירה עילית".  תכנית מובנת השוזרת באופן מושכל ומידתי, בין ידע תיאורטי בתחומים רלבנטיים רבים, ובין התנסות (פרקטיקום), הלכה למעשה-"learning by doing". למידה זו העשירה את התפתחותי המקצועית ועודדה אותי לחשיבה פורצת מרחב מהמוכר, הידוע והבטוח (מערכת החינוך), לעולמות חדשים ושונים (אירגוניים עיסקיים).  הלמידה עוררה בי  צורך לערער על המרחב התוך אישי המוכר והידוע, להתבונן פנימה ולעבור שינוי מצמיח. למידה זו מכשירה להתפתחות מקצועית רצינית ומעמיקה כיועץ אירגוני. יתרה מזאת מאפשרת התפתחות והעצמה אישית, הרחבת ארגז הכלים התקשורתיים והבינאישיים.  תודה ענקית לכל צוות המורים ובעיקר לדר' יעל בודואן ולעינת אחיטוב דינור. יישר כוח!!

שושי אבידן - מורה
יעל היקרה שלום.
בסיומן של שנתיים בהן זכיתי להיות חלק מלימודי הייעוץ הארגוני במכללת אורנים, הייתי רוצה לשתף אותך עד כמה המיומנויות והידע שרכשתי פתחו בפניי הזדמנויות חדשות.
החל מהרמה הפרטית הבסיסית ביותר, התנהלותי היומיומית כאשת איש, כאמא, וכלה בהתנהלותי המקצועית כמורה – המנהלת את הכיתה כארגון , רכזת מקצוע הנדרשת לנהל קבוצת עבודה – רוויית התנגדויות, שינויים ואנשים הפועלים ומונחים ע"י אינטרסים, רצונות ודחפים.
אך מעבר לכך, קיבלתי משקפיים חדשים, כאלו שאפשרו לי לראות, להעריך ולהבין את עבודתו של מנהל הארגון בו אני עובדת – ביה"ס. ומצאתי עצמי בוחנת תהליכים, מייעצת ומביאה לשינויים ארגוניים שאפשרו את צמיחתו. לצד קשיים בהם נתקל הארגון שחייבו, בעיניי, התערבות חיצונית ובזכות הידע המקצועי והניסיון המועט שצברתי, הצלחתי להביא את המנהלת שלי להבין את חשיבות הייעוץ ואף הכנסתו לביה"ס.
הידע העניק לי תחושת ביטחון והעצמה של תחושת המסוגלות שלי לעמוד בראש ארגון.
הרכבתי צוות עבודה יישובי – חדש פועל יחד לשם הובלת תהליכים חינוכיים פדגוגיים ברמה יישובית, נתקלתי בהתנגדויות והצלחתי להתמודד איתן בלי פחד ובאופן שהוביל את התהליך להצלחה!
בנוסף, הצלחתי להבין כיצד נכון לי לבחור את כוון ההתפתחות העתידית שלי, כלים שצברתי במסגרת הלימודים סייעו לי בתהליך הקבלה לקורס המנהלים של משרד החינוך – במסגרת  מכון "אבני ראשה", מצאתי עצמי במסלול ניהולי מרתק המאפשר לי יישום של הידע צברתי. אני רואה עצמי שותפה פעילה ותורמת לשיח הלימודי, לא מעט בזכות הידע שצברתי במהלך השנתיים האחרונות, לימודי ניהול כוללים תכנים רבים מאוד מעולם הייעוץ, עולם שנחשפתי אליו באופן מעמיק ומעצב. (אבחון פנימי וחיצוני של בית הספר, הובלת תהליכים שינויים בצוותי חינוך, תרבות ארגונית וכדומה).
בזכותך יעל ובזכות הצוות הפועל יחד אתך, למדתי כמה חשוב ללמוד ולחזק יכולות באמצעות ידע, כמו כן,לא לפחד ליישם – תהליכים ארגוניים מתקיימים תמיד ובכל מקום! לזכור תמיד – שינוי הוא לא דבר רע, חשוב להאמין בתהליך! והתפקיד שלי כיועצת או כמנהלת ארגון הוא להאיר לאנשים שמולי או איתי את הדרך ולכוון אותם אל הידע שכבר קיים אצלם, אל התשובות לשאלות. להאמין באנשים וביכולת שלהם להיות במקום מבין, מסוגל ויודע!
תודה על התמיכה והעידוד, ועל שהייתם עבורי תמיד כמודל לחיקוי וכמקור בלתי נדלה לידע. גם ברגעים קשים.
עו"ד ווליד ח'טיב, מנהל משרד עורכי דין
כמנהל של משרד עורכי דין ונוטריונים במגזר, הייתי מבקש להביע בפני מכללת אורנים את תודתי הרבה והערכתי העמוקה לתוכנית הלימודים המצוינת להכשרת יועצים ארגוניים, לרכזת התוכנית ד"ר יעל בודואן ולסגל המרצים המלומדים מלח הארץ אשר חשפו אותי לעולם חדש. חוויתי שינוי אדיר ודרסטי בהשקפות העולם שלי  ולמדתי כלים וידע תיאורטי וגם מעשי בתחום הארגוני. כיום אני עם מודעות רבה הבנה אחרת ותפיסה שונה של כל המתרחש מסביבי. כל זאת במיוחד בזכות הפרקטיקום שחוויתי במהלך תוכנית הלימודים וגם יישום בו-זמני של הידע הנרכש בחיי היום-יום, הן במישור המשפחתי והן בארגון שבראשו אני עומד.  

ארז שטרייפלר - יועץ חינוכי
התוכנית להכשרת יועצים אירגוניים במכללה האקדמית אורנים היא מפגש מרתק ומלמד לכל מי שמעוניין בהרחבת האופקים בנושא ארגונים ובני אדם שפועלים בהם. סגל ההוראה של התוכנית מייצג מצוינות וידע מקצועי רב בתחום הייעוץ והפיתוח הארגוני מצד אחד ויכולות הוראה ותקשורת גבוהות מצד שני. שלוב זה אפשר לי כבוגר התוכנית לרכוש ידע ומודלים תיאורטיים בנושא הייעוץ הארגוני ממגוון רחב של תחומים ובאותה מידה לפתח יכולות אישיות של: הקשבה, ניתוח, משוב והנעה. במהלך שנתיים של לימודים חווינו כקבוצת למידה סדנאות התנסות של מיומנויות ייעוץ וקבוצת עמיתים שתומכת בתהליך הלמידה. אחד האתגרים שמזמנת התוכנית הוא הפרקטיקום בשדה הארגוני. במהלך כל שנת לימודים (לקראת הסמסטר השני)יצאנו כצוותי יעוץ והפעלנו תהליך ייעוצי בארגון שבחרנו שכלל: אבחון ארגוני, דוח ותהליך התערבות בארגון. לסיכום התוכנית הדו שנתית אפשרה  לי כסטודנט ללמוד ולהתנסות גם בתיאוריה גם במעשה הארגוני ולהעצים בתוכי יכולות אישיות.
דורית בינאש -  מחנכת,  רכזת הערכה, מרצה בהשתלמויות מורים
שנים רבות אני עובדת במערכת החינוך כמחנכת, ונושאת בתפקידים שונים בתחומי בית הספר ומחוצה לו. לאורך שנות עבודתי תמיד הקפדתי להתמקצע בעיסוקי. לפני כשנתיים, חיפשתי ללמוד לימודים שיתרמו להתפתחות המקצועית והאישית שלי. שאפתי להרחיב ולבסס את הראיה המערכתית ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי בכלים שישביחו את עבודתי, עם צוות המורים בבית הספר ובהדרכת מורים במסגרות נוספות. הלימודים בקורס ענו על הצפיות, כבר לאורך הקורס מימשתי כלים חדשים שרכשתי. תכני ההוראה בתוכנית מגוונים חדשניים רציניים ושיטתיים, הם מזמנים צמיחה אישית והוספת ידע בתהליכי אבחון ארגוני ודרכי התערבות. דרכי הלמידה משמעותיות: השתתפות בדיון, פיתוח חשיבה ביקורתית, התנסות בפעילויות שונות, הנחיית הקבוצה, וליווי צמוד בתהליך הפרקטיקום. חברי הקבוצה אנשים איכותיים ומחויבים, האווירה חמה ומחבקת. המרצים מומחים בתחומם ובתוכנית מושם דגש על הפרקטיקה . אשתף ואומר שבאתי בשמחה והתלהבות לכל יום לימודים. באופן מקצועי אני חווה ומקבלת משוב חיובי מאוד על התפתחות ואני חשה שנפתחו בפני הזדמנויות חדשות.
עאמר סכראן, סגן מנהלת הסיעוד ביה"ח משפחה קדושה
עולם הייעוץ שאב אותי לתוכו וזכיתי לקורס עם חוויה מדהימה ומעצימה. פעם בשבוע נסעתי למכללת אורנים עם הרבה תשוקה וסקרנות, ובתום כל מפגש חזרתי עם הרבה ידע, כלים וחוויה רב תרבותית מהמנחים ומהמשתלמים. הקורסים של התוכנית נתנו לי כלים לחיים וחזקו אצלי את המודעות העצמית. על אף המורכבות במערכות בריאות, בזכותם, היום אני מצליח לאבחן תהליכים דרך עין מקצועית, ולתכנן דרכי התערבות ברמה פרטנית וארגונית. הלמידה חזקה אצלי את הביטחון העצמי ופתחה בפניי עולם חדש ואפשריות להשתלב כיועץ בשוק הפרטי.
אני גאה להיות בוגר מכללת אורנים וממליץ לעובדים מסקטור הסיעודי והרפואי להשתלב בקורס וליהנות מחוויה מעצימה.
הנדיה ענתיר, מחנכת, מנחה, רכזת שכבה ורכזת הערכה ומדידה - בי"ס חט"ב ב' מג'אר
ייעוץ ארגוני תחום שתמיד עניין אותי והפך לחלום שברצוני להגשימו. לשמחתי הרבה נתקבלתי לאורנים וזכיתי בשנתיים מדהימות של למידה חוויתית , עניינית ומשמעותית.
הלמידה אפשרה לי הכירות עם עולם חדש שלא הכרתי קודם ,העולם העסקי, וגם היכרות מחודשת עם העולם שאליו אני שייכת מערכת החינוך.
התכנית והקורסים המגוונים הקנו לי אפשרות וכלים להתבונן מחדש בכל ארגון שאליו נכנסת ובמיוחד בבתי הספר ובמערכת החינוך. התחלתי להסתכל במבט אחר, במבט של יועץ ארגוני , המאבחן, הבודק,  האוסף נתונים, הלומד ואז המקבל החלטות להתערבות ולהחדרת שינויים.
זכיתי להכיר עמיתים ממגזרים שונים, מארגונים שונים ומתרבויות שונות , דבר שהעשיר אותי מאד ולימד אותי המון.
דרכי הקניית הידע והשילוב בין התיאוריה והפרקטיקה , המפגש עם יועצים ארגוניים מהשטח , הכניסה לארגונים שונים, הוסיפו לי המון למידה והרבה התנסות מעשית ובמיוחד גרמו להיכרות מעמיקה יותר עם עצמי ועם היכולות שלי .
לבסוף ברצוני להודות לכל המרצים הנהדרים שפגשתי במהלך השנתיים ובמיוחד לד"ר יעל בודואן, רכזת התכנית, על ההבנה, ההכלה, התמיכה, ההקשבה וגם על הידע המדהים שהפגינה לאורך כל המפגשים איתה.
אני מאד מודה ומעריכה וממליצה לכל אחד שחושב על ייעוץ ארגוני כן לבוא וכן לעבור את החוויות והלמידה שאני חוויתי ולמדתי .​
 
קטרינה רודנקו -  ייעוץ, הנחיה, הדרכה
לפני כחמש שנים הגעתי למסקנה שאני מעוניינת ללמוד יעוץ ארגוני, אחרי כמה בדיקות באוניברסיטאות הבנתי שאין פרקטיקה /התנסות שחיפשתי אותם. חזרתי לחפש שוב והשוואתי את התוכניות הקיימות. מלהתחילה התלהבתי משעות ההתנסות והיכולת שלי לחוות יעוץ ארגוני כבר מהשנה הראשונה.
חיפשתי קבוצה מגוונת וקיבלתי מורים, מנהלי בתי ספר, רואות חשבון ועורך דין עם אח מוסמך בכיתה אחת.
מאוד נהניתי מההרכב, כל אחד הביא את עצמו מניסיון וראיה האישית.
למדתי המון מעבודה קבוצתית שהייתה מורכבת: שלושה בקבוצה, לכל אחד ראיה מיוחדת שלו, שילוב שאינו קל.
הצלחנו החל מפעם הראשונה :-). כל אחד ואחת בקבוצה הקטנה שלנו נהנה מתהליך שביצענו בבית ספר. למדתי לוותר, למצוא דרכים, להיות קשובה. בשנה השנייה אתגרנו את עצמנו כקבוצה עם מפעל עיבוד שבבי - לקח לקבוצה זמן להתניע תהליך לא מוכר ומפחיד (בהתחלה) וגם שם הצלחנו.
הליווי של המנחים היה משמעותי מאוד, למדתי מטעיות של אחרים :-), חוויתי התנגדות, פערי תפקידים וגילאים, פערי שפות ותרבויות.
בדיעבד יכולה לציין שבחרתי במקום הנכון, ידעתי שאני ממשיכה בדרך זו כעצמאית, קיבלתי כלים ועכשיו עלי ליישם ולבחור מה נכנס לארגז הכלים שלי.
לכל הביצועיסטים למיניהם, למחפשי עשייה ותכלס - זה המקום.
רוני יבור סלמה- מנהלת מרכז פסג"ה בית שאן
הצטרפתי לתכנית להכשרת יועצים ארגוניים לאחר 8 שנות ניהול מוסדות חינוך (בית ספר ומרכז פסג"ה). בתכנית למדתי תיאוריות מגוונות בתחום הייעוץ הארגוני ויישמתי אותן בשני תהליכי התנסות מעשית עמוקים ומשמעותיים לתובנות ולניסיון שלי כמנהלת ארגון. תהליך הלמידה התנהל בשני מישורים- מישור חוויתי ומישור קוגניטיבי. למדתי כלים אפקטיביים ביותר לניהול תהליכי שינוי ארגוניים ולאבחון מצבים. שיפרתי יכולות ניהול מו"מ, יכולות הנחייה, העצמת צוות וטיפול במצבי משבר. הכלים שרכשתי במהלך הלימודים משמשים אותי ביומיום שלי ומשמעותיים ביותר עבורי בכל החלטה ניהולית שאני עושה.
ממליצה בחום רב לכל מנהל ארגון בכל תחום להצטרף לתכנית,לשפר את יכולות הניהול שלו ולרכוש מקצוע נוסף.

הדס גרסול- מנהלת בית הספר נופי ארבל
לפני שנה סיימתי את הקורס, ברצוני להודות לד"ר יעל בודואן ולכל הסגל  במכללה על שהפכתם את הלמידה לחווייתית ומשמעותית. פתחתם בפני עולם חדש אשר משתלב בצורה מושלמת בעשייה החינוכית שלי כמנהלת בית הספר. נחשפתי לכלים מקצועיים לאבחון ותכנון. פתחתי את כישורי בניתוח מצבים ומקרים, בניהול משא ומתן, בהובלת תהליכים משמעותיים ועוד. 
התוכנית התאפיינה בשילוב למידה תיאורטית ומעשית דבר שאפשר לרכוש ידע וניסיון בעת ובעונה אחת.
אני מאוד ממליצה לכם לקחת חלק בתוכנית ייחודית זו!
שאהין, סגן מנהל בית ספר, מנהל מכון הכנה לפסיכומטרי
מוקדש במיוחד לד"ר יעל מרכזת התוכנית ולשאר הסגל בתוכנית
לפני שנתיים באנו ללמוד במכללת אורנים תוכנית בת שנתיים בנושא ייעוץ ארגוני שהובילה ד"ר  יעל. הקבוצה כללה 22 סטודנטים מתרבויות שונות עם תפיסות ודעות ומומחיות מגוונות, מגוון שפתח בפני חברי הקבוצה הזדמנות מיוחדת לפתח מיומנויות יסוד בעבודתו של היועץ הארגוני- הקשבה , הבחנה, שקיפות , ואכפתיות. מתווסף לזה החיבור בין התיאוריה למעשה לאורך התוכנית, השילוב גרם לי אישית להתפתח הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית. יתר על כן ההרצאות היו מרתקות מלאות תוכן ועניין ועסקו בנושאים מגוונים, סביב פרקטיקה מעשית הלכה למעשה, תיאוריות חדשניות בתחום הייעוץ והנגשת כלים ואמצעים חדשניים.
ברצוני להדגיש השילוב המערכתי המגוון שייחד את התוכנית- מרצים, אורחים שונים עתירי ניסיון , הפרקטיקה המעשית והחיבור עם התיאוריה, סדנאות , פעילויות בהנחיית קבוצות , גרמו לי לעצמה אישית ולחיזוק האמונה שלי ביכולת האישית והמקצועית שלי...
מאחל לכל אחד שרוצה ללמוד, להבנות ולהוביל תפיסה ייעוצית מאתגרת ופרואקטיבית שירשם לתוכנית. כי באמת מעצם היום הראשון בלימודים זה כבר ההתחלה של הקריירה הייעוצית.
בסיכומו של דבר ברצוני להודות מאוד מקרב לבי לד"ר יעל, במיוחד, היוזמת והמובילה את כל  התוכנית במשך שנתיים עם הרבה רצון וניתנה מקצועיות. וכן גם להודות לשאר הסגל הרחב בתוכנית שתרמו והקדישו את מרב מרצם ואונם להצלחת התוכנית.

Footer Mobile