טופס נייח

סגל התכנית

סגל התוכנית להכשרת יועצים ארגונים כולל נבחרת של יועצים ארגונים מנוסים בעלי ותק בהוראה והנחיה באקדמיה. הסגל הקבוע כולל את  ד"ר יעל בודואן מנהלת התכנית,  עינת אחיטוב די-נור, דרור איתן וחגית שחר. בנוסף, מרצים בתוכנית יועצים בכירים נוספים בניהם - ד"ר ריטה אלוני, ד"ר טוביה מלמד, אתי בן-זיו, רותם עופר, עופר בר-זיו, ליאת סעד, תגית לוי.
​​
ד"ר יעל בודואן
מנהלת התכנית להכשרת יועצים ארגוניים ומנחה בקורסים מבוא ליעוץ ופיתוח ארגוני, אבחון ארגוני ויעוץ ארגוני. יועצת ארגונית בכירה וספורוייזרית. בעלת תואר PHD בהתנהגות ארגונית. מתמחה בשינוי בארגונים,  בפיתוח ארגונים ובתחום החדש של רגשות בארגונים. מלמדת בתואר שני בסוציולוגיה ארגונית באוניברסיטת חיפה ותואר שני בפיתוח ארגונים במרכז הבינתחומי הרצלייה.
בעלת ניסיון עשיר של מעל 26 שנים של יעוץ בארגונים בפרויקטים מגוונים בשלושת המגזרים - ציבורי, פרטי והשלישי. מייסדת ומנהלת את או-ווקס יעוץ ארגוני.
לשעבר יושבת ראש האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני (איפ"א).
"המורכבות של הזירה הארגונית מרתקת אותי. הצורך להחזיק במקביל את מה שנראה לכאורה ניגודים - מיקוד בתוצאות/מיקוד בפרט ובמרכיבים ה"רכים", גישה מערכתית/התמקדות בפרטים, שינוי מערכתי/התערבות נקודתית, טובת הארגון/טובת הפרט. זירה אתגרית המאפשרת ליועצת לעזור לאנשים ולארגונים ולייצר משמעות."
 
עינת אחיטוב די-נור
מנחה בקורסים סדנא להעצמה ופיתוח אישי, אבחון ארגוני ויעוץ ארגוני. יועצת ארגונית בכירה, מנחת קבוצות, מרצה ומדריכה. בעלת תואר מ"א בלימודי ארגון, דיפלומה בהנחיית קבוצות ובוגרת התכנית להכשרת מטפלים עפ"י תורת הנפש הבודהיסטית. חברה פעילה באיפ"א - האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני, פעילה קהילתית ותלמידה נצחית.
יועצת מעל 25 שנה לארגונים שונים, בכללם ארגוני שרות ציבוריים ועסקיים ולחברות תעשייתיות. בעלת התמחות ייחודית וניסיון רב במערכות ציבוריות, בדגש על מערכות שרותי בריאות ומוסדות הכשרה לעובדי בריאות. התמחות אקדמית וייעוצית בתהליכים של למידה ארגונית ולמידה בינארגונית ליצירת ידע חדש בארגוני ידע והטמעת תהליכי שינוי מבוססי למידה ארגונית.
"יעוץ ארגוני עבורי הוא מסע, שיש לו מטרה ויעדים במימדי המקום, הזמן והתוצאה, והוא פתוח להתרחשויות, גילויים, תובנות וחישובי מסלול מחדש. המפגש בין הרמה הפרטנית לרמה המערכתית, בין הגלוי למה שמצריך גילוי, בין מוקדי השינוי השונים והרמות הארגוניות השונות; האחזקה הבו-זמנית של תמונת ה"עצים" ו"היער" השלם וההוייה של היות בתוככי הארגון ובו בזמן חיצונית לו, מחייבות אותי בנוכחות יעוצית קשובה ושואלת, שמודעת לעובדה שהידע והשכל נמצאים בארגון לא פחות מאשר אצלי. כל אלו ועוד עושים את היעוץ הארגוני עבורי למסע מעניין, מאתגר ומתחדש תמידית."
 
דרור איתן
מנחה הקורס שינוי וארגונים. יועץ ארגוני, מתמחה בפיתוח מיומנויות ניהול ומיומנויות פיתוח קריירה. מחלק את זמני בין המגזר הפרטי וארגונים עסקיים גדולים למגזר השלישי עם התמחות בעבודה עם קבוצות אזרחים וארגוני שינוי חברתי. BA בפסיכולוגיה. MA בלימודי עבודה.
"על שינוי וארגונים: ההתייחסות אל הפרופסיה כ"פיתוח ארגוני" מראה על הדגש המובנה בה על תהליכי שינוי, מכיוון שאי אפשר להתפתח מבלי להשתנות. השאלות שמעניינות אותי הן עד כמה ומתי שינוי מכוון או אקראי?, עד כמה הוא תואם את הסביבה או עיוור לה?, כיצד הוא מגייס את הצוות וכלל השותפים? או מפרק אותם?, באיזה אופן הוא מנוהל על ידי הארגון ומנהליו או מנהל אותם...? ההנחה המובילה אותי כיועץ ארגוני היא שמה שלא תעשה, השינוי מתרחש. תמיד. תפקידנו לנסות ולהבין: למה הוא קורה?, איך הוא מתבטא?, על מה הוא משפיע? כיצד הוא משפיע על אנשים? מה נתן לעשות כדי להשפיע עליו."
Footer Mobile