טופס נייח

החזון ועקרונות הגישה שלנו

​שילוב בין ידע קדום וידע עכשווי בראייה החינוכית.
כשהתחלנו לעסוק בחינוך לפני 20 שנה, חשבנו שאנו עוסקים בחינוך סביבתי. די מהר הבנו שאנו עוסקים בחיבור האדם לעצמו, ובריפוי הניתוק שמופיע בבסיס תרבותנו… מצאנו עצמנו עוסקים בהחזרת השפיות לעולם.

"אפילו באדם הנורמלי ביותר מסתתר ניצוץ של שפיות", אמר שופנהואר.

חינוך יער - חינוך ולדרוףצילום: גיל סתתי
החיבור לטבע מחזק באופן טבעי את ראיית האדם כמערכת אקולוגית בפני עצמה, המתקיימת כחלק ממערכת אקולוגית גדולה - העולם בו אנו חיים. אותה מערכת אקולוגית מכילה בתוכה גוף, נפש ורוח, שאינם ניתנים להפרדה.
המגמה של חיבור מחדש לטבע היא כבר לא טרנד אלא צורך חובק עולם, כדברי אלברט איינשטיין -  "רוצה להבין את העולם - התבונן בטבע ותבין כל דבר טוב יותר".

בימים אלו מתחוללת מהפכה בתפישת החינוך, ואנו מזמינים אותך להצטרף.

מסלולי העומק להכשרה של מחנכי יער (Forest Education) מציעים תכנית ייחודית, המשלבת בין חדש וישן, בין הראש ללב, בין מקצוע לייעוד אישי.
בוגרי מסלולים אלו מדווחים על למידה שהיא הרבה מעבר למסלול הכשרה כזה או אחר, על חוויה מעצימה, שפותחת פתח לעשייה המשאירה את חותמך בעולם.

מה מיוחד בתוכנית שלנו?
הלימודים בחיק הטבע, כשאנו חופשיים מקירות המפרידים בינינו לבין החיים, מזמנים לנו מפגש עם קשת רחבה של מיומנויות חיים פיזיות, רגשיות ורוחניות, ומאפשרים לנו לחוות את חיינו בצורה מלאה ועמוקה יותר...
החיבורים בין ידע עכשווי למיומנויות חיים עתיקות, הם אבני היסוד שלנו. הם מאפשרים תנועה בין עוררות חושית ופעילות פיזית, לרגיעה רגשית ולמידה קוגניטיבית, מביאים לשילוב נפלא של חלקי המוח, המאפשר הרחבת גבולות התפיסה, הקליטה, וההתחדשות במוח. יכולות וכישורים חדשים מתגלים, ומתפתחת היכולת להבין את העולם.       
מסלול הלימודים מאתגר, אולם הכלים שלנו מאפשרים גם למי שבד"כ מתקשה בלימוד עיוני- ללמוד לעומק.

לצד ההכרה בכך ששינוי אמיתי בעולם יתאפשר רק כתוצאה מחינוך נכון, קובעים יותר ויותר מומחי חינוך בעולם, שחינוך אמיתי חייב להעניק כלים להצלחה בעולם לצד הידע התיאורטי (אם לא במקומו).
התכנית שלנו מאפשרת רכישת כלים מגוונים הכוללים: יכולת למידה, יצירתיות, גמישות מחשבתית, יכולת התבוננות וניתוח, חשיבה אינטואיטיבית, תקשורת חברתית, שיתוף, עבודת צוות ועוד. כל זאת במסגרת של מגוון קורסי עומק החולקים את השפה הייחודית של שומרי הגן.

בנוסף לרכישת מקצוע, אנו מאמינים שהתוכנית מאפשרת אימון עצמי ליצירת הווה ועתיד טובים יותר לנו ולילדינו.
Footer Mobile