קורסים באורנים

סדנת זהות 
סמינר קיץ במשך 3 ימים מרוכזים (כולל לינה), בבית הארחה בצפון (פנסיון מלא)
מטרת הסדנה לאפשר לסטודנטים לברר ולהעמיק את המודעות לסוגיות של זהות, להבין את מקומו ותפקידו של "האחר" בכינון הזהות האישית וליצור דיאלוג אמיתי וכנה בין השונים בקבוצה. 
הסדנה עוסקת במגוון מרכיבי זהות – אישית ומשפחתית, דתית, לאומית, עדתית ומגדרית. 
הסטודנטים מתנסים במעגלי שיח תהליכיים על מרכיבי הזהות השונים, לומדים מושגים תיאורטיים ומקשרים אותם לחייהם, מקיימים דיונים, שומעים הרצאות ומכירים צורות חיים יחודיות רב-זהותיות בסיור שנערך בצפון – ביקור בביה"ס הדו-לשוני "גליל" ומפגש עם תושבים ואמנית בישוב הדתי-חילוני אשחר. 

קורסים סמסטריאליים 
המדרשה באורנים מציעה לסטודנטים קורסים מגוונים המתקיימים במתכונת של בתי מדרש – לימוד קבוצתי שיתופי, המזמין את הלומד/ת לברר ולפתח את זהותו/ה סביב טקסטים מההגות היהודית ההומניסטית ומספרות העולם. יחודם של הקורסים בלימוד החוויתי במעגל, ובפדגוגיה היחודית של המדרשה – פדגוגיה של זהות.

בשנת הלימוד תשע"ט מציעה המדרשה את הקורס: מקומם של טקסים במערכת החינוך.


המלצות סטודנטים:

  • "אני חושבת שכל סטודנט שהולך להתעסק במקצועות כמו הוראה ועבודה עם אנשים בכלל וילדים בפרט חייב לעבור סדנה כזו משמעותית, ערכית וכיפית".
  • "הקורס היה משמעותי מאוד עבורי, משמעותי יותר מכפי שתיארתי אותו. עלו לי שאלות רבות וחלקן הגדול ממשיך ללוות אותי".
  • "הרגשתי מועצמת מאוד. הסדנה נגעה בהרבה נושאים שנמנעתי לגעת בהם, וגרמה לי להבין דברים רבים לגבי עצמי. הדבר איפשר לי להכיר וללמוד לקבל בצורה מלאה ושלמה את השונה ממני".
  • "בסדנה היתה דינמיקה טובה ונכונה לקבוצת דיון ולמידה. אווירה זו נוצרה ללא ספק בזכות אופן ההנחיה, הנעים, המזמין והמכבד. לאורך כל הדיונים הייתה הכוונה ושמירה על דיון פורה ומקדם".
  • "אופן ההנחיה והאווירה ששררה כמעט מן הרגע הראשון, גרמו לי להרגיש מאוד בנוח ואפילו להשתתף, שלא כמנהגי בשיעורים במכללה. לרוב המרצים אין מושג מהו שמי".
  • "הארגון היה מעולה, הורגש שהושקעה המון מחשבה מאחורי הסדנה. נבנה דבר על דבר. שאלתי את עצמי למה הן כל כך משקיעות בנו... חששתי מזה שלא נוכל להביע דעתנו - והיתה אווירה של חופש".
Footer Mobile