תוכניות אחרי צבא

"אפשר ליטול מן האדם את הכל חוץ מדבר אחד: האחרונה שבחירויות אנוש - לבחור את עמדתו במערכת נסיבות מסוימות, לבור את דרכו." (ויקטור פרנקל, "האדם מחפש משמעות")

​​בירור החזון של ציונות הומניסטית הנשענת על היצירה והתרבות היהודיים, בשילוב דרכים חדשות שפרצו הוגים בעת החדשה; חינוך עצמי לסולידריות וזולתיות; טיפוח אופי מעורב ונוטל אחריות - אלו הם הנושאים שבהם מטפל תחום הצעירים במדרשה במסגרות שונות.​"זרעי קיץ" - תכנית לפיתוח מנהיגות לצעירים וצעירות בגילאי 25-20

במשך חמישה שבועות רצופים עוברים/ות המשתתפים/ות שיעורים במגוון תחומי לימוד עם מרצים ומרצות מהשורה הראשונה. התכנית מתקיימת בתנאי אירוח מלאים, בקבוצות למידה קטנות ובאווירה חברתית נעימה.

התוכנית מורכבת מהרצאות, שיעורים ומפגשים עם אנשי רוח, חוקרים, אנשי עשיה ופוליטיקאים. לצד הלמידה בכיתה מתקיימים גם סיורים, טיולים וליווי קבוצתי ואישי לאורך כל התהליך.

בין נושאי התוכן הנלמדים: ציונות, חלוציות, זהות יהודית וארון הספרים היהודי, מגדר, כלכלה וחברה, יהדות התפוצות, רב-תרבותיות, פוליטיקה, מזרח תיכון והמפגש היהודי-ערבי, דת ומדינה, אקטיביזם, קהילות.

בזמן ממוקד ומתומצת מתקיים תהליך יוצא דופן בהשפעתו על עיצוב וגיבוש תפיסת עולם בקרב הצעירים והצעירות אשר משתתפים בתוכנית. התוכנית נוגעת בסוגיות ליבה של החברה הישראלית ומציתה מחדש, מעמיקה ומפתחת שיח שלעיתים היה רדום במהלך הצבא ואחריו.

היכרות אישית עם אנשי מפתח ומרצות מהשורה הראשונה מהווה כתובת ברורה עבור המשתתפות ופותחת להן דלת להמשיך להעמיק במגוון הנושאים ועולמות התוכן. בוגרים ובוגרות משתלבים ומקימים קהילות צעירים, פעילים בתאי סטודנטים ומפלגות, מקיימות קבלות שבת ותרבות יהודית ובוחרות מקצועות עם אופק השתלבות במגזר הציבורי.

לפרטים: יואב זיו 054-5255375 yoav@hechalutz.com    פייסבוק

להרשמה 

 

​​


"תוצרת הארץ" – עבודה מועדפת עם ערך מוסף

"תוצרת הארץ" היא תוכנית עבודה מעודפת למשוחררים ומשוחררות שמחפשים עבודה עם ערך מוסף.
לתכנית שני מסלולים - שלוחה חקלאית בגליל העליון, המקום הכי יפה בארץ. ושלוחה עירונית בשכונת
הדר בחיפה, שכונה מתחדשת עם המון צעירים והתרחשות חברתית. אם מעניין אתכם לחיות עם חבר'ה ביחד להעשיר את המוח לעבוד ולקבל מענק מועדפת, מקומכם איתנו!

השלוחה העירונית - הקבוצה העירונית מונה 15-10 חבר'ה שגרים ביחד בשכונת הדר בחיפה. הקבוצה משתלבת במרחב הקהילתי הצעיר בשכונה ולוקחת חלק ביוזמות חברתיות-אקטיביסטיות. העבודה מתקיימת בעזרה לאנשים עם צרכים מיוחדים, בתי מלון ואפשרויות עירוניות נוספות. פעם בשבוע הקבוצה נפגשת לחצי יום משותף של לימודים ופעילות חברתית.

השלוחה החקלאית - הקבוצה החקלאית מונה 20-15 חבר'ה שגרים בשלושה קיבוצים בגליל - בית העמק, כפר הנשיא ויראון. העבודה מתקיימת במטעים, חממות, כרמים ובתי אריזה לפי עונות השנה. הקבוצה נפגשת שלוש פעמים בשבוע לערב לימוד וגיבוש חברתי. חניכי התוכנית משתלבים בחיי הקהילה של הקיבוץ בחגים, באירועים וביום-יום.

הלימודים בתוכנית - אנו מאמינים כי תהליך למידה הוא הכרחי וחשוב לחבר’ה צעירים שיוצאים לאזרחות בעיצוב תפיסת עולמם, הבנת המציאות הישראלית כאזרחים משפיעים בסביבתם. במהלך התכנית אנחנו לומדים מגוון נושאים שמטרתם שעוסקים בשאלות של זהות ומעורבות חברתית - ציונות, זהות יהודית, חברה וכלכלה בישראל, מגדר, תקשורת, ועוד... הלימוד מתקיים באמצעות דיונים, הרצאות וסיורים. בכל שבוע מתקיימים שני שיעורים, וכל מרצה מגיע לסדרה של חמישה מפגשים.

לפרטים: אדם אור 050-2056981  adamor@hechalutz.com    פייסבוק   

להרשמה

 "שחר" - רשת קהילות סטודנטים

בשנים האחרונות עולה וצומח עולם כפרי הסטודנטים בישראל. כפרי הסטודנטים שואפים לייצר לסטודנטים מארג חברתי חזק ומגובש, חיי חברה עשירים, לצד תחושת משמעות ותרומה לחברה. בנוסף, כפרי הסטודנטים מהווים סביבה חברתית חזקה ושואבת לסטודנטים שסיימו את לימודיהם ולצעירים בכלל, וכך מקדמים תהליכים של התחדשות עירונית והתיישבות בפריפריה גיאו-חברתית. "שחר", רשת קהילות סטודנטים לשינוי חברתי, הוקמה כדי לקדם צמיחתן של קהילות סטודנטים אקטיביסטיות ולהוביל תהליכים של שינוי חברתי ברמה המקומית והארצית. יש לנו קהילות בחיפה, תל אביב, ירושלים ובאר שבע

מטרות הרשת:

  • פלטפורמה לסטודנטים בעלי מודעות חברתית, לבוגרי שנת שירות ומכינות קדם צבאיות, ולחברי תנועת החלוץ בפרט, לעשייה חברתית-קהילתית משותפת.
  • תמיכה ביוזמות קהילתיות מקומיות, סיוע לארגוני תיקון חברתי מקומיים, קידום תהליכים של התחדשות עירונית והשתלבות בתהליכים מקומיים וארציים של שינוי חברתי.
  • הקמת קהילות צעירות משימתיות וליווי הקהילות גם לאחר תום התכנית.
  • קידום ערכים של ציונות, יהדות, הומניזם, צדק חברתי ודמוקרטיה.

לפרטים: טל רביב 052-6682094  talraviv@hechalutz.com    פייסבוק

Footer Mobile
​​