אהובה בן-אהרון ז"ל

​אהובה בן אהרון, לבית כהן, אשתו של יריב, אמם של הדס ואבישי, נולדה ב-14 בינואר​​ 1955 בירושלים וגדלה בדרום תל אביב, בחצר בה חיו במשותף שמונה משפחות קרובות שעלו מטורקיה. חייהם סבבו את עץ התות הגדול. 

לאחר התיכון שליד סמינר הקיבוצים, התגייסה לנח"ל בגרעין של הנוער העובד והלומד, והגיעה לקיבוץ ראש הנקרה. יחד עם מקימי המדרשה באורנים השתתפה ב'סדנאות אפעל' כמשתתפת ומנחה. 

במרוצת שנותיה בקיבוץ עבדה אהובה בתחומים מגוונים. היא הייתה מחנכת בחברת הנעורים שנים רבות, מילאה תפקידי ניהול בענף התיירות, למדה רפואה סינית ושימשה גזברית הקיבוץ, אך כשנשאלה לפני מספר שנים לעיסוקה ומעשיה, היא השיבה:"אני מגדלת נפשות...". 


לצד עיסוקיה הרבים, השתתפה אהובה במשך למעלה מעשור - עד הסתלקותה ללא עת - ב"ניגון נשים - בית מדרש לנשים מכל הזרמים" שפועל אחת לשבוע במדרשה באורנים. שם באו לידי ביטוי הסגולות האינטלקטואליות, האנושיות והרוחניות המיוחדות לאהובה, אותן תכונות שהקרינו על חוויית הלימוד והיוו השראה למשתתפות רבות. יחד איתה גדלנו. הנפשות התרחבו. הִתרבה האור. 


בית המדרש 'ניגון נשים' ממשיך להתקיים, אך הוא חסר מאד את אישיותה המיוחדת, רוחה המעמיקה, מקוריותה וחריפות שכלה. ספר זה מוקדש לאהובה באהבה ובהוקרה מנפשות רבות שיודעות מה זכו לקבל ממנה, כואבות את אשר אבד ולא נשכח. 


יהי זכרה ברוך.


יום העיון השנתי לזכרה של אהובה​

 

Footer Mobile