טופס לידים

מייסדים ושותפים לדרך

כארגון המאמין בתפיסת האקו סיסטם ושיתופי פעולה אנו פועלים יחד עם ארגונים ומשקיעים מגוונים.

 • עידו שלם
עידו שלם הוא המייסד של גשר לעתיד, עורך דין שהפך ליזם קהילתי. עידו הוא יועץ אסטרטגי לשעבר של משרדי ממשלה, עסקים מובילים וממשלות זרות. הוא מתמחה בפיתוח שיטות יעילות לפיתוח קהילות חזקות בקהילות הגבול בישראל (פריפריה). עידו הוא כיום יועץ מיוחד לגשר לעתיד.

 • הפדרציה היהודית של קליבלנד
הפדרציה היהודית בקליבלנד (The Jewish Federation of Cleveland) פועלת לחינוך יהודי בר השגה, תמיכה בישראל וחיבור אנשים חברתית ותרבותית למורשתם היהודית.
תפקידי הפדרציה העיקריים האחרים כוללים תכנון ומחקר קהילתי, יחסי קהילה, פיתוח מנהיגות ותוכניות תכנון וקרנות פילנתרופיות. התוכניות והפעילויות בחו"ל של הפדרציה יוצרות גשרים "חיים" בין יהודים בקליבלנד ליהודים ברחבי העולם. הקהילה פועלת בשותפות עם קהילת עמק המעיינות ובית שאן ב-25 השנים האחרונות ועובדת בשיתוף עם גשר לעתיד ליצירת אימפקט משמעותי של צמיחה בקהילות.

 • ק.מ.ה אורנים
מרכז ק.מ.ה מאגד תכניות לימודים, הכשרות והתמחויות, יחידות ומרכזים, שפותחו באורנים ברוח חברה, קהילה וסביבה. באמצעות היחידות והמרכזים של מרכז ק.מ.ה, הארגון מיישם הלכה למעשה את חזון המעורבות החברתית קהילתית.

 • שותפות יחד- הסוכנות היהודית
שותפות יחד (Partnership2Gether) היא תוכנית של הסוכנות היהודית המחברת כ -550 קהילות יהודיות בתפוצות עם 45 אזורי שותפות ישראל. השותפות מסייעת לאזורים בארץ להתמודד עם צרכי החינוך והרווחה המשתנים שלה, תומכת בפיתוח הכלכלי ומאפשרת מגוון רחב של פעילויות לבניית מערכות יחסים. גשר לעתיד פועלת יד ביד עם שותפות בית שאן ועמק המעיינות.

 • שלמה בן חיים
שלמה בן חיים הוא פרופסור לרפואה, פיזיקה וביו-פיזיקה. הוא גם נדבן והיה המשקיע הגדול הראשון של BTF. בשנת 2014 העניק שלמה מתנה פילנתרופית בהיקף של מיליון מיליון להקמת בית ספר חדש לרפואה בהרווארד. כיום הוא מייסד ויו"ר משותף של קבוצת הובארט וממשיך לספק השקעות פילנתרופיות ברחבי העולם.

 • פטסי לנדה
פטסי לנדא (Patsy Landa), מייסדת שותפה של קרן לנדה, מקדישה את זמנה, מאמציה ומשאביה להקמת חברה הוגנת וצודקת יותר. היא פועלת לקידום שוויון הזדמנויות באמצעות חינוך כמו גם שוויון אזרחי לכל אזרחי ישראל, יהודים וערבים. בנוסף, פטסי תומכת באופן פעיל בארגונים שונים המחויבים לצדק חברתי, שוויון הזדמנויות ואזרחות משותפת. היא מכהנת בדירקטוריונים שונים ובעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן.

 • הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה
הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה ( The Jewish Federations of North America JFNA) מייצגות 146 פדרציות יהודיות ולמעלה מ -300 קהילות רשת, המגייסות ומפיצות יותר מ -3 מיליארד דולר מדי שנה. באמצעות פועלות תוכניות לתמיכה ברווחה חברתית, שירותים חברתיים וצרכים חינוכיים. תנועת הפדרציה, ביחד עם עשרת העמותות המובילות, מגינה ומשפרת את רווחתם של יהודים ברחבי העולם באמצעות ערכים של תיקון עולם (תיקון העולם), צדקה (צדקה וצדק חברתי) ותורה (למידה יהודית).

 • רשת החדשנות הקהילתית, קליבלנד
רשת החדשנות הקהילתית (The Community Innovation Network) היא חלק ממרכז העוני באוניברסיטת קייס ווסטרן רזרב בקליבלנד, אוהיו. המרכז משמש כרשת של רשתות, המאגד מספר ההולך וגדל של גישות מבוססות יכולות וחדשנות לשינוי בקהילה.

 • איגוד מרכזי הקהילה בישראל
איגוד מרכזי הקהילה בישראל ( The Israel Association of Community Centers IACC), שואף לבנות ולפתח רשת ארצית של קהילות מקומיות מקיימות, שתורמת לחברה חזקה ועמידה, המאפשרת לכל אדם להרגיש משמעותי ולהיות שותף בקהילה שלו. ה- IACC מוקדש לפיתוח וניהול של מסגרות חינוך משלימות מתקדמות, למידה לכל החיים ושירות שווה ומקיף של חברי קהילה עם צרכים מיוחדים, עם גישה קהילתית ולרצף של גילאים.

 • עתודות צפון
מרכז לפיתוח חברתי כלכלי של הצפון, שותפות של ארגון מעוז, אגף עתודות לישראל במשרד ראש הממשלה וקרן ראסל ברי. שואף לעליה ברמת החיים של תושבי הצפון וליצור צמיחה מכלילה לכלל האוכלוסייה בו. מודל הפעולה מבוסס על רישות והאצת מהלכים של מובילי שינוי בעלי השפעה. בשיתוף עם עתודות צפון וקרן רש"י, פיתחה גשר לעתיד מודל חדשני לתכנית מנהיגות מקומית עירונית.

 • קרן רש"י
קרן רש"י, מהקרנות הפילנתרופיות הגדולות והמשפיעות בישראל, פועלת לחיזוק החברה הישראלית וליצירת שינוי בר־קיימא באמצעות קידום מוביליות חברתית בקרב יחידים וקהילות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. פעילותה של קרן רש"י מכוונת להשגת אימפקט משמעותי וארוך טווח על ידי קידום מדיניות תומכת מוביליות חברתית בצד מיזמים חדשניים המתמקדים בבניית יכולות ותשתיות חברתיות וביצירת רצף מענים מלידה לתעסוקה, בייחוד בתחומי החינוך והרווחה. רשת נרחבת של שיתופי פעולה בין־מגזריים עם הממשלה, עם רשויות מקומיות, עם גופים פילנתרופיים ועם המגזר העסקי מאפשרת לקרן הרחבה וביסוס של מודלים שהוכיחו את יעילותם עד להטמעתם במערכת השירותים הציבוריים. בשיתוף עם עתודות צפון וקרן רש"י, פיתחה גשר לעתיד מודל חדשני לתכנית מנהיגות מקומית עירונית.Footer Mobile