נוער שוחר מדע

הפעילות מוכרת במערכת גפ"ן - תוכנית מס' 12055 בסל מנהיגות אקדמית לילדים ונוער 
​היחידה לנוער שוחר מדע מציעה כ-30 סוגי קורסים לילדים ובני-נוער בכיתות ג-'י"ב, בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, התקשורת והאמנות. בפעילות היחידה לוקחים חלק מעל 1,000 ילדים ובני נוער בכל שנה. סגל היחידה כולל מדריכים מקצועיים, אנשי אקדמיה, מדע וחינוך, אשר עוברים הכשרה וליווי פדגוגי באופן מתמשך, ומלמדים מתוך התלהבות ובגובה העיניים.

על פי תפיסה חינוכית הרואה בכל ילד עולם שלם, אנו מקרבים ילדים ובני נוער לעולם האקדמיה ממקום של סקרנות, מנהיגות ויזמות. התהליך החינוכי מחזק את יכולות ההתבוננות ומפתח מנהיגות אישית, תפיסת אחריות ומעורבות פעילה בתהליך הלמידה.

היחידה פועלת בתוך מרחבי הלמידה המתקדמים בקמפוס הירוק של מכללת אורנים
  • ​גן בוטני – הגדול מסוגו בצפון הארץ ובו מעל 1,000 מיני צמחים
  • מרכז מולטימדיה הכולל אולפני רדיו ווידאו
  • המכון לאמנות ובו סדנאות במגוון סוגי האמנות הפלסטית ועוד
  • מעבדות ומרכז לחקר החי – בית מרגולין

הפעילות מתקיימת גם בבתי הספר עצמם, ויש גם אפשרות לבניית קורסים ייחודיים בהתאמה לצרכי בית הספר. בנוסף לקורסים מציעה היחידה ימי העשרה באקדמיה, תהליכי למידת חקר, האקתונים ושלל

פעילויות נוספות – למידע נוסף בקרו באתר שלנו.

אנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף אלינו למסע מרתק של למידה, התנסות ושינוי!
ליצירת קשר: noar@oranim.ac.il​ 

*פעילות היחידה מתקיימת בשיתוף פעולה עם משרד המדע והטכנולוגיה.

הקורסים שלנו​​

ימי למידה מרוכזים​​

מיינדפולנס או מודעות קשובה, פירושה חיים מתוך מודעות מכוונת נטולת שיפוטיות לרגע הנוכחי.
מטרת הסדנה היא להביא את איש החינוך, להצליח לעצור רגע משטף החיים ולהיפגש מחדש עם עולמו הפנימי. בסדנה נחווה, נבין ונגלה מה זה מיינדפולנס וכיצד בחירה בתרגול מיינדפולנס כדרך חיים יכולה שלנו ואף על חיי הסובבים אותנו. נתמקד בכלים מעשיים לוויסות התגובות האוטומטיות הפוגעות בנו ובסובבים אותנו ובחיזוק יכולת הבחירה שלנו באופן התגובה הנכון לאירועים.​

הגן הבוטני מהווה מרחב למידה רב תחומי היוצר מגוון ההזדמנויות למפגש בין אדם וטבע.
בסדנה נתנסה ביכולת של המרחב הפתוח להרגיע ולאזן, לאפשר זוויות התבוננות.
נחווה ונתאמן באפשרויות ביטוי, הקשבה ופעולה למען חיזוק הקשר והרחבת המיטביות הרגשית.
כל זאת, נעשה במרחב הגן הבוטני ובאמצעות הצומח בו.

סדנה חווייתית בה יתנסו המשתתפים בהפקה ובבנייה של תוכנית רדיו, כבסיס ללימוד טכניקות יעילות להעברת מסרים אפקטיבית ולחיזוק עבודת הצוות והיכולת של המשתתפים להעביר מסר משותף
הסדנה תתקיים בכיתת הרדיו הייעודית במכללת אורנים ותונחה על ידי מנחה מקצועי מתחום הרדיוהסדנה תכלול הקלטת תוכנית רדיו ייעודית אשר ניתן להעלות כפודקסט ברשת, במידה והנכם מעוניינים בכך. כלל המשתתפים בסדנה, אשר יהיו מעוניינים בכך, לקבוצה.

רוצים להבין לאן אתם הולכים ומאיפה באתם? תכתבו.
רוצים להכניס השראה לתוך העשייה שלכם? תכתבו.
רוצים להבין סופסוף מה הסיפור שלכם? תכתבו, תכתבו, תכתבו! 
כתיבה אותנטית עוזרת לנו לעשות סדר בראש, לנקות רעשים, להפחית שיפוטיות עצמית ולהכניס
השראה, דמיון ויצירתיות לחיינו. סדנת "משחקי מילים" היא סדנת כתיבה חווייתית מעוררת השראה שבה נתנסה במספר אתגרי כתיבה פותחי חשיבה שיעזרו לנו לבטא את עצמנו, לדייק את המחשבות ולספר מי אנחנו.
ומה עוד? מתוך המפגש נצא עם תובנות ורעיונות ליישום כבר למחר בבוקר.
מוזמנים לבוא לכתוב את עצמכם.
מרכז הסימולציה במכללת אורנים, מזמין אנשי חינוך לרכוש לעצמם מיומנויות בינאישיות רלוונטיות באמצעות עבודה עם שחקנים מקצועיים, המגלמים דמויות מפתח בעולמם המקצועי.
המרכז פועל ברוח מכללת אורנים, הרואה בעיצוב נכון של הקשר הבין-אישי אבן יסוד במעשה החינוכי.

המרכז פועל בשיתוף פעולה עם האגף להתמחות וכניסה להוראה במשרד החינוך ועם מרכז הסימולציה "תמורות" בבית שאן, ובליווי והנחיה מקצועית של מכון מופ"ת. הסימולציות מתקיימות בהתאמה לצרכיהם האותנטיים של המשתתפים: סטודנטים להוראה בתהליך ההכשרה וההתמחות, מורים וגננות, בעלי תפקידים בבית הספר ובארגונים חינוכיים אחרים, מנהלים וממלאי תפקידים בכירים במערכות חינוך עירוניות, מחוזיות וארציות.

הסימולציות מתקיימות בעברית או בערבית, בהתאם למשתתפים. מטרתן של הסדנאות היא להכשיר אנשי חינוך והוראה לנהל קונפליקטים ביעילות ולפתח מיומנויות תקשורת בינאישיות, כגון: בניית יחסי אמון, הקשבה ואמפטיה, התמודדות עם התנגדויות ועוד.
סדנאות הסימולציה נערכות באולפן בעל טכנולוגיה משוכללת ומונחות במרחב מוגן בידי מנחים בעלי הכשרה וניסיון בתחום הסימולציה על פי מתודולוגיית תחקיר ייעודית.
  ​​​

מענה ארגוני ופדגוגי 
מותאם אישית למנהלים.ות וצוותי חינוך
​מבית מרכז ק.מ.ה-אורנים
​​

Footer Mobile