באנר ראשי - יחידות ומרכזים

 
 

יחידות ומרכזים​

 טופס נייח

יחידות ומרכזים באורנים

קמה - קהילה מנהיגות השראה  
מרכז ק.מ.ה

מרכז ק.מ.ה (קהילה. מנהיגות. השראה) מאגד תכניות לימודים, הכשרות והתמחויות, יחידות ומרכזים, שפותחו באורנים ברוח חברה, קהילה וסביבה.
באמצעות היחידות והמרכזים של מרכז ק.מ.ה, אנו מיישמים הלכה למעשה את חזון המעורבות החברתית קהילתית שלנו.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

בית הספר הבילאומי באורנים  
בית הספר הבינלאומי

בית הספר הבינלאומי באורנים ממוקם בלב הקמפוס השלו של מכללת אורנים, בצפון הירוק של ישראל. ביה"ס מבקש להביא חוקרים, אנשי חינוך וסטודנטים מרחבי העולם לחוויית למידה, הוראה ומחקר ברוח ערכי אורנים: חדשנות חינוכית, מצוינות אקדמית ומנהיגות, כבוד לשונות אינדיווידואלית ולהבדלים תרבותיים, גיבוש והעצמת הזהות האישית תוך חינוך לאחריות קולקטיבית.

פרטים נוספים​​​​​​​​​

מרכז קשת - סטודנטים בעלי צרכים מיוחדים  
קשת - מרכז תמיכה לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים

מרכז תמיכה במכללת אורנים המיועד לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים, לקויות למידה ו/או הפרעת קשב. המרכז מעניק שירותים מגוונים, המיועדים לסייע לכל סטודנט למצות את הפוטנציאל האקדמי שלו מתוך שאיפה לפתח יכולות של לומד עצמאי.

פרטים נוספים​​​​​​​​​

ייעוץ אבחון לקויות למידה והפרעת קשב  
מכון אורן – ייעוץ, אבחון וטיפול בתחום לקויות למידה והפרעת קשב

אורן הינו מכון רב מקצועי לייעוץ, אבחון וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים בשפה העברית והערבית. השירות ניתן על ידי מומחים בעלי תארים מתקדמים. האבחון כולל הערכה תפקודית אקדמית מקיפה לאיתור לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז. במסגרת האבחון יינתנו המלצות חינוכיות וטיפוליות למאובחן שיסייעו לו להשתלב במסגרות החינוכיות, תוך מתן המלצות להתאמות בדרכי למידה והיבחנות.   

פרטים נוספים​​​​​​​​​

הרשות למחקר והערכה באורנים  
הרשות למחקר ולהערכה

מחקר והערכה הם חלק בלתי נפרד מכל ארגון אקדמי.
מטרת הפעילויות של הרשות למחקר ולהערכה היא לקדם את תרבות המחקר וההערכה באורנים, ולשמור על רמה גבוהה של איכות אקדמית במוסד, בשאיפה למצוינות בהכשרת אנשי חינוך איכותיים, ובהקפדה על אתיקה מקצועית. בנוסף, הרשות מבצעת את תהליך מישוב המרצים. האחריות האקדמית על המשוב היא בידי הוועדה לקידום ההוראה.

פרטים נוספים​​​​​​​​​

הגן הבוטני באורנים  
הגן הבוטני באורנים

הגן הבוטני במכללת אורנים הוקם בשנת 1957ביוזמה ובביצוע של אליהו אלמן ושמואל אושרוב. חמישים שנה לאחר מכן, בשנת 2008 הוכר הגן במסגרת חוק גנים בוטניים תשס"ז, 2006 ונכון להיום זהו הגן הבוטני היחיד בצפון הארץ. הגן משתרע על שטח של ארבעים דונם ומכיל כ- 1,000 מיני צמחים, רובם צמחי ארץ ישראל.

פרטים נוספים​​​​​​​​​

המרכז לפדגוגיה מתבוננת וקשיבות בחינוך ובחברה  
המרכז לפדגוגיה מתבוננת וקשיבות בחינוך ובחברה

פדגוגיה מתבוננת מציעה מבט חדש על החינוך. היא משלבת בתוך הלימוד וההוראה פרקטיקות של התבוננות, מדיטציה והקשבה לעצמי ולאחר. מטרתה להפוך את הלימוד למעמיק, אישי ומשמעותי, שזור בהקשר חברתי ורוחני.

פרטים נוספים​​​​​​​​​

המדרשה באורנים  
המדרשה

המדרשה באורנים הינה מרכז חינוכי הפועל לחידוש החיים היהודיים בישראל, תוך התמקדות במערכת החינוך ובמרחב הקהילתי והמשפחתי. מטרתנו לעצב חברה שחבריה מרגישים בבית בתרבותם היהודית והציונית, ובונים את זהותם האישית והציבורית מתוכה. חברה שמתקיימים בה ערבות הדדית, אחריות חברתית וקשר אנושי חם.

פרטים נוספים​​​​​​​​​

בית המדעים עש מרגולין  
בית המדעים ע"ש מרגולין

בית מרגולין הקרוי על שם המורה לטבע יהושע מרגולין, מחוזי הסמינר ומקימיו, הוא מן הבניינים הראשונים שהוקמו באורנים. בית מרגולין מאגד בתוכו את המעבדות להוראת הביולוגיה, הפיסיקה והכימיה ומשרת החוגים: הוראת מדעי הטבע והסביבה, ביולוגיה, מדעים מדויקים, תואר שני בהוראת המדעים בביה"ס העל יסודי. יש בו עשר מעבדות הוראה ובהן ציוד להוראה, חדרי הכנה, חדרי סגל, חדר אוספים, פינת חי וגן מדעי. בית מרגולין הוא מרכז מדעי שוקק בו לומדים: סטודנטים להוראה לתואר ראשון לכל הגילאים מהגיל הרך ועד התיכון, סטודנטים להוראת המדעים לתואר שני.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

גלריה לאומנות ישראלית באורנים  
גלריה לאמנות ישראלית

הגלריה לאמנות ישראלית במכון לאמנות, מכללת אורנים נותנת במה לעשייה רלוונטית ועכשווית ושמה לה למטרה לטפח שיח חברתי של דיאלוג והקשבה. הפעילות האוצרותית בגלריה היא תולדה של שיתוף פעולה בין הסטודנטים לאמנות, לאמנים המציגים בתערוכות ואוצרת מנוסה המובילה את הקו הרעיוני והלימודי. לצד הגלריה פועל מרכז קשר-עין לתערוכות פעילות לילדים ונוער.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

המרכז לקידום ההוראה  
המרכז לקידום ההוראה

המרכז לקידום ההוראה באורנים הוקם במטרה לקדם מצוינות פדגוגית במכללה, וכמוסד להכשרת מורים לספק לפרחי ההוראה הלומדים במוסד חוויית למידה ברמה גבוהה אשר תשביח את לימודיהם ותשמש להם כ-modeling לעבודתם כמורים בעתיד.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

לימודי חינוך - תואר ראשון בחינוך  
מרכז שוו'ה

מרכז שוו"ה – שוויון והכלה - הוקם במכללה האקדמית לחינוך אורנים, מתוך אמונה במחויבות המכללה לאמירה ערכית שתשמש נר לרגליה, ותתייחס למערכת החינוך כולה - ממוסדות החינוך לגיל הרך ועד למוסדות להכשרת מורים. מטרת המרכז היא לקדם מנגנונים המאפשרים הכלה - הכרה בשונות האנושית ובשוויון הזכויות, כקווים מנחים לעבודת כל איש ואשת חינוך בכיתה, בבית-הספר, במערכות הקהילתיות ובהגדרות מדיניות החינוך, בקרב אנשי השדה ובקרב קובעי המדיניות.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

מרכז מרים רות לספרות ילדים  
מרכז מרים רות לספרות ילדים

מרכז ספרות ילדים ע"ש מרים רות נמצא בספריית אורנים. ייעודו של המרכז להדריך ולהכשיר פרחי הוראה, מורים ומחנכים בטיפוח הקשר בין ילדים וספרים, בהתייחס לשלבי ההתפתחות מלידה עד גיל הנעורים. המשאב העיקרי של המרכז הוא אוסף עשיר של ספרות ילדים מספרי פעוטות ועד לספרי נוער, וכן ספרי יעץ, כתבי-עת, וחומרי למידה מגוונים. במרכז נמצא אוסף ייחודי של ספרי ילדים מהארץ והעולם.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

המרכז הדו מחוזי למחוננים באורנים  
המרכז הדו מחוזי למחוננים באורנים

מרכז למחוננים במכללת אורנים, נועד ליצירת סביבה הולמת, המאפשרת מפגש תומך ומעשיר של תלמידים מחוננים, על פי יעדי האגף למחוננים ומצטיינים, משרד החינוך. יום הלימודים במרכז, מאפשר הזדמנות ללמידה בקצב אישי בהתאם לנטיות החשיבה. התלמידים פוגשים מורים לא שגרתיים וצירוף של מומחים מתחומי האקדמיה והאומנויות.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

נוער שוחר מדע באורנים  
נוער שוחר מדע באורנים

היחידה לנוער שוחר מדע שואפת לקרב את הנוער לתחומי המדע באמצעות מפגש בלתי אמצעי עם מוסד אקדמי להשכלה גבוהה שעוסק גם במחקר מדעי. היחידה מוכרת ע"י משרד החינוך, האגף לנוער שוחר מדע. פעילויות היחידה מיועדות לילדים ונוער מגיל הגן עד כיתה י"ב. היחידה נמצאת בקשר קבוע עם תוכנית המצויינות של רשת "אורט" ומבצעת עבורה מיגוון פעילויות. חלק מהפעילויות מתקיימות במכללת אורנים וחלק בבתי הספר או בגנים. הפעילויות מתקיימות בשפה העברית ובשפה הערבית. מדריכי התוכניות השונות הינם בעלי השכלה אקדמאית בוגרי חוגי המדע השונים.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

היחידה לעשייה אזרחית  
היחידה לעשייה אזרחית

היחידה לעשייה אזרחית באורנים הוקמה בעקבות החלטה של הנהלת אורנים. היחידה לעשייה אזרחית מאגדת את כל הפעילויות הרלוונטיות המכוונות אל קהילת אורנים. היחידה שואפת להעלות את המודעות לנושא במכללה, ולקדם פעולה ועשייה אזרחית בקרב כל הקהילה: סטודנטים, מרצים, עובדים והנהלה.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

המרכז למחקר שוויון מגדרי  
המרכז למחקר שוויון מגדרי

מטרת המרכז היא לקדם מחקר בין-דיסציפלינרי והוראה בתחום השוויון המגדרי במטרה לקדם שוויון מגדרי בפועל בחברה הישראלית.
אנו במרכז מאמינים כי שוויון מגדרי אמיתי פירושו הנכחה סימטרית של סוגיות הקשורות הן לגברים והן נשים, תוך גילוי רגישות לצרכים, לזכויות ולמצוקות של אלה גם אלה.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

קמפוס ירוק - קיימות  
קמפוס ירוק (בר-קיימא)

אוניברסיטאות ומכללות שימשו מאז ומעולם מוקדים של מנהיגות אקדמית וחינוכית, מתכנני ומנהיגי העתיד רוכשים את השכלתם במוסדות אלו, אך רבים מהם אינם זוכים להשכלה בנוגע להשלכות הסביבתיות של תחום עיסוקם. בשנים האחרונות החלו אוניברסיטאות ומכללות לשמש גם מוקדים של מנהיגות סביבתית, מתוך הבנה כי למוסדות אלה אחריות גבוהה בהובלת השינוי התודעתי וההתנהגותי הנדרש כיום, לשם יצירת תרבות בת קיימא לרווחתנו ולרווחת הדורות הבאים.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

רדיו אורנים  
רדיו אורנים

תחנת הרדיו של מכללת אורנים החלה לשדר בשנת 2001, כחלק מפרוייקט הרדיו החינוכי-קהילתי של קול ישראל. אנו משדרים באזור קרית-טבעון והסביבה בתדר 103.6fm וכן באינטרנט. תחנת הרדיו הוקמה בכדי לתת לסטודנטים מהחוג לתקשורת במכללת אורנים את האפשרות להתנסות בעבודת רדיו בשידור חי כבר במהלך לימודיהם.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

חינוך ליוצאי הקהילה האתיופית  
קבוצת מיכאל - הכשרה ליוצאי הקהילה האיתיופית לחינוך והוראה

תכנית מיכאל מיועדת לקלוט לשורותיה של אורנים סטודנטים יוצאי הקהילה האתיופית ולהכשירם לחינוך והוראה ע"י תואר בחינוך ותעודה בהוראה. אנו מאמינים כי כך נשיג שלושה יעדים מרכזיים: האחד, להכשיר מורים-מחנכים בני/בנות הקהילה האתיופית ולשלבם במערכת החינוך.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

מכינת רבין  
המכינה הקדם צבאית להכשרת מנהיגות חברתית ע"ש יצחק רבין

במכינה, שמטרתה הכשרת מנהיגות חברתית, מתקיימות שפע פעילויות המהוות מרכיב מרכזי בהתפתחות והעצמה האישית של חניכי המכינה. המכינה מעניקה חיי קבוצה והתנסות נדירה ומשמעותית. הלימודים נערכים בצורה בלתי פורמלית: בקבוצות, סיורים, טיולים ובשיחות פתוחות.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

קו נטוי - כתב עת לספרות ואמנות  
קו נטוי - כתב עת לספרות ואמנות

קבוצת מרצים מהחוג לספרות ומהמכון לאמנות באורנים ייסדו כתב עת לספרות ולאמנות משותף לאנשי סגל, סטודנטים ועובדים באורנים. בבסיס המטרות, היעדים והחזון , עמדו השאיפה והרצון ליצור במה למפגש יצירתי, בין-תחומי. במה לעידוד יצירות ביכורים של סטודנטים והנכחה ויצירת 'נסיבות הזמנה' לפרסום יצירות של מרצים אמנים, סופרים ומשוררים מוכרים וידועים המלמדים באורנים.

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​

דברים - כתב עת אקדמי  
דברים - כתב עת אקדמי

כתב העת הרב-תחומי דברים, היוצא לאור באחריות אקדמית של מכללת אורנים, מפרסם מאמרי מחקר, עיון והגות של אנשי אקדמיה וחברה. כתב העת מופק בפורמט אלקטרוני ובפורמט מודפס.​

פרטים נוספים​​​​​​​​​​​​​​​​

 

 

אולי יעניין אתכם גם:
תואר ראשון בחינוך  
איך מגיבים לחרם על תלמיד בווטסאפ? האם צריך להגביל את זמן המסכים בשיעור?
תואר ראשון בחינוך  
עד כמה מערכת החינוך המוכרת לנו היום מתאימה למאה ה-21 ומי בכלל...
תואר ראשון בחינוך - תואר שני בחינוך  
מהו, בעצם, ההבדל בין מורה למחנך? ד"ר הלל וורמן, מהמכללה האקדמית... ​
Footer Mobile