טופס דסקטופ

סטודנטים מספרים על התכנית טיפול במשחק

גליתה שמלץ סקל - סטודנטית שנה ב'
במשך שנתיים רכשתי הבנה מעמיקה בתכנים העוסקים בעולמו הפנימי של הילד בשילוב גישות שונות מעולם הפסיכולוגיה.
באמצעות סגל מרצים מקצועי ואנוש, רכשתי כלים ומיומנויות טיפוליות תוך התנסות בשטח וליווי אישי. 
במקביל עברתי תהליך של צמיחה אישית באמצעות תהליכים של רפלקציה ולמידה אודות עצמי.
אני מסיימת את לימודי בתחושה של בטחון בזהות האישית והמקצועית שלי 

ג'ני דטיקשווילי - סטודנטית שנה ב'
ללמוד טיפול באמצעות משחק עבורי, הייתה ההחלטה החשובה ביותר בשלב זה בחיי המקצועיים.
היא לימדה אותי שפה רגשית חדשה - שפת המשחק, ודרך נוספת להגיע לעולמם של הילדים.
"המשחק הוא השפה, הצעצועים הם המילים" (גרי לנדרו), משפט זה מקבל משמעות אמיתית, כאשר נכנסים לחדר הטיפול, והצעצועים מקבלים משמעות וחיים. דרך המשחק הילד מספר לנו מה הוא מרגיש, וחושב ואנחנו המטפלים לומדים כיצד ליצור קשר, להבין מה הילד מנסה לומר, ולהיות שם עבורו.
​מעבר לכך שהתכנית מעניינת, ומגוונת, המרצים הם מקצועיים ומובילים בתחום הטיפול ככלל, וטיפול בילדים בפרט. הכלים שרוכשים הם כלים לחיים שמאפשרים שיח רגשי גם בעולמם של המבוגרים. אצלי זה פשוט הפך לדרך חיים.
ממליצה להגיע, לשמוע להתעניין ולהירשם לתכנית לכל מי שעולם הטיפול קרוב לליבו, ומעוניין ללמוד טיפול ממוקד בילד דרך משחק.

​יניב תורג'מן - שנה ב'
כפי שאני יודע ומכיר יש הרבה קורסים ומסלולים בנושא חינוך, הורות, גיל הרך, דרכי טיפול וכו'  וללמוד לשחק או להיזכר מזה משחק (הרי כולנו הינו ילדים ושיחקנו במשחקים) ללמוד כיצד לטפל דרך משחק האם יש..? מסתבר שכן ובגדול,  הכלי ובדרך הטיפול באמצעות משחק מזכירה לנו כמה פשוט זה לשחק ובנוסף ליהנות מזה יחד עם זאת מורכב ומאתגר להבין מזה אומר לשחק עם הילדים, "מה הם אומרים או לא אומרים"... לנו שהם משחקים מה קורה לנו שם, בחדר במפגש ובמחשבות.
בין הטיפול הפרטני לקבוצות הורים דרך המשחק פותחת אופקים ותזכורת חשובה לחיינו כמה חשוב לשחק בזמן שאנו במרוץ  אין סופי של קריירה והורות, אני פוגש סוגי של משפחות ששכחו כיצד לשחק עם ילדם או בעצם כיצד רגע להיות פשוט ולשחק ....
מי שאוהב לשחק, מי שכבר לא זוכר כיצד לשחק, מי שרוצה להתבונן להבין מה הילד אומר לנו דרך המשחק וההתנהגות, מי שמאמין שללא תהליך עם ההורים זה בלתי אפשרי לעזור ולסייע, מי שרוצה להתבונן על עצמו, ללמוד לעומק ולהבין שבכמה מילים פשוטות ומדויקות דרך המשחק הוא יכול לשנות עולמות שלמים - שיבוא ללמוד באורנים "טיפול באמצעות משחק", קורסים מגוונים ועשירים בידע ומרצים ומרצות מהשורה הראשונה וכולם מתחום הטיפול, קשובים ותומכים לדרך שאנו עוברים, ובעיקר מאמנים בנו ומשהו שלא האמנתי זה שכבר בשנה הראשונה התחלנו לטפל במסגרת שעות הפרקטיקום – ועוד יצא מוצלח!  

​שירי לנציאנו - שנה ב'
ללמוד תרפיה במשחק עבוריזה להגיע הביתה, לשעת שיש סביבך צוות של מרצים אנושי שרואה אותך בגובה העיניים, שמדשן עבורך את האדמה וממתין בסבלנות שתצמח.
ללמוד תרפיה במשחק זה להיות פתוח לשינוי, לטפל בסביבה של אנשים מקצועיים שרוצים שתגדל ותתפתח, שתמצא את המסלול התפור במיוחד בעבורך, זה לפתוח דלך לשפה ועולם שנשכח... וקם לתחייה. תהנו!

Footer Mobile