טופס נייח

קלקול

תואר שני בטומנות - לימודי אומנות

קלקול  
אמנים-אוצרים: דנה בומץ, עוז ענבר, רחלי דגים, תמי רובין

ליווי אוצרותי: רותי הלביץ כהן
הפקה: לי צבר

תאריך פתיחה
: 25.5.21 (בשעה 13:00)
תאריך נעילה:  29.6.21
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 18:00-9:00

בניין 42, הפקולטה לתואר שני, קומת הקרקע

ב"מוזה 42" במכללת אורנים, מוצגת התערוכה "קלקול".
התערוכה היא תוצר משותף של ארבעה סטודנטים הלומדים במסלול אמן-מורה בתואר השני בהוראת מדעי הרוח והאומנויות בגישה רב תחומית, בליווי אוצרותי של רותי הלביץ כהן.

אחרי שנה שבה חווינו מציאות סוערת ולא מוכרת, בעת בה נדמה שהחיים מתחילים לחזור אל איזה מוכר שהיה, בחרו שלוש סטודנטיות וסטודנט אחד להתעכב על תחושות הפער שנותרו בהוויית היום יום ולצאת למסע בעקבות משמעות המילה - קִלְקוּל.

נקודת המוצא לתערוכה היא החלפת עבודות נבחרות בין האמנים. העבודות ניתנו ללא אפשרות של בחירה. במרכז הפעולה ניצבה החלטה אמיצה של הקבוצה "לקלקל" את העבודות שהתקבלו. בסיומו של תהליך עבודה אינטואיטיבי נחלקה הקבוצה לשני כיווני פעולה ברורים.

עוז ענבר ודנה בומץ בחרו לחבור ולצלול יחד ללא רחם זה בעבודתה של זו. בתהליכי נבירה, חשיפה, קילוף וכיסוי פרצו דרך ויצרו גוף עבודות משותף בעל שפה חדשה וייחודית.

תמי רובין ורחלי דגים בחרו לשמור באופן זה או אחר על היצירה הראשונית שקיבלו. בתהליך העבודה, היצירות שנמסרו לידיהן נעלמו, התפרקו, התקלקלו ונבנו מחדש. בתערוכה הן מציגות גוף עבודות אשר מהדהד באופן לא מודע את השפעתן ההדדית זו על זו.

נדמה כי הקלקול טומן בחובו כמיהה אנושית של ארבעת האמנים לגלות ולחשוף משמעויות המונחות בקרקעית הרגעים הסמויים מעיניהם. דרך הקלקול פרקו האמנים והרכיבו מחדש תחושות עמומות ששאלו האחד מהשני ומעצמם, בעודם נעים בין הסיכון לסיכוי להבין דבר מה נוסף על עולמם.
נוף, 50/50
צילום: דניאל סגל
'בשדה בו טמנתי את ילדותי'
צילום: דנה בומץ

שבר-אור
צילום: דניאל סגל
שדה
צילום: דניאל סגל
Footer Mobile