טופס נייח

הסגל האקדמי

אריאל אפל  

ראש החוג לחינוך

אריאל משלב עשייה פעילה בתחום החיבור לטבע והמלאכות הקדומות עם מחקר אקדמי וכתיבה תיאורטית על הנושא. הוא חבר פעיל במעגל המדריכים של ארגון "שומרי הגן" והדריך קבוצות ילדים ונוער מגיל גן ועד תיכון. מחקר הדוקטורט שלו בחוג לאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה עוסק במגמות של "ניאו-לקטות" בישראל ובעולם, ובאופן בו מלאכות ומיומנויות חיים קדומות, השראה מתרבויות ציידים-לקטים, ודימויים של חיבורים וחיבוריוּת משתלבים באורח החיים המודרני בחברות גדולות, מתועשות, קפיטליסטיות, ומחוברות דיגיטלית.
בעל תואר שני בפיתוח בינ"ל (תכנית Glocal), ותואר ראשון בלימודי הסביבה וסוציולוגיה-אנתרופולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

הלל וורמן  
ד"ר הלל וורמן

מרצה בחוג
ד"ר הלל וורמן מרצה במכללת אורנים בתחומי הפילוסופיה והסוציולוגיה של החינוך, חינוך אזרחי וחינוך בלתי פורמלי.
בהוראתו ובפעילותו באורנים הוא מבקש לקדם הכשרת מחנכים משמעותית וחדשנית שאינה מסתפקת בהקניית תיאוריות על חינוך אלא מבקשת לפתח זהות חינוכית ערכית ומחויבות לשיפור ממושך על פני שנים רבות של מערכת החינוך הציבורית בישראל.
לשם כך מקדם במכללת אורנים הכשרה המעודדת סטודנטים לחרוג מזהות המורה של תחום דעת, לחשוב יצירתית על חינוך, לערער על הנחות יסוד והרגלים, ליזום פרויקטים חינוכיים מקוריים המשנים את פני המכללה, היישוב ובתי הספר. אחד מיוזמותיו של הלל הנו החוג לחינוך. ספרו האחרון יצא לאור בהוצאת רסלינג בשנת 2013: "אזרחות בין השורות – מבט ביקורתי על לימודי האזרחות בישראל". כמה מהרצאותיו ניתנים לצפייה באתר יוטיוב.


אילנית פינטו דרור  
אילנית פינטו דרור

מרצה
מרצה בהכשרת מורים, חברת צוות בתכנית להכשרת מנהלי בית ספר, המכללה האקדמית אחווה ואבני ראשה. פועלת לטיפוח חשיבה ביקורתית חברתית על המציאות הקיימת ולטיפוח ההיבטים הרגשיים במרחב הבית ספרי.
בעבר ניהלה תיכון לבני נוער בעלי קשיים נפשיים, במסגרת המדרשה באורנים ניהלה תכנית קדם צבאית לנוער בסיכון.
אילנית בוגרת תכנית עמיתי צדק, בממזרח שמש, תכנית להכשרת מנהיגות יהודית חברתית וכן בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. כיום דוקטורנטית וחוקרת סובייקטיביות מעמדית בבית ספר אליטיסטי.


מתן בן-ארי  
ד"ר מתן בן-ארי

מנהל הגן הבוטני באורנים
מנהל הגן הבוטני במכללת אורנים ומרצה בנושאי טבע, סביבה, אקולוגיה וחינוך סביבתי. גדל בגבעות שער העמקים ואורנים ומאז לא מפסיק להביט ולהתפעם מהיופי שבצמחים ובבעלי החיים וההזדמנויות שהם מעניקים לנו ללמוד על העולם וללמד אחרים.


 דני נוה  
ד"ר דני נוה

אנתרופולוגיה, חינוך, אקולוגיה ומדיטציה.

דניאל חי וחקר שנה בקרב חברת ציידים-לקטים ביערות דרום-הודו. מחקריו מתמקדים בתודעה (אפיסטמולוגיה), סביבה וחינוך. הצטרף לתוכנית להכשרת מורי יער במכללת אורנים ב- 2021 כשבמקביל הוא מלמד בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר-אילן ובבית הספר ללימודי הסביבה באוניברסיטת ת"א.
 דניאל מעורב בחברת הזנק בתחום ה- Digital Health.
הוא מקדיש חלק משמעותי מזמנו להתנסות והוראה של מסורות שונות של מדיטציה. לדניאל תואר שלישי באנתרופולוגיה, תואר שני בארכיאולוגיה פרהיסטורית ותארים נוספים בהיסטוריה והוראה.
 דניאל לוקח חלק בשינוי לימודי הסביבה במערכת החינוך ובליווי בתי-ספר המצויים בתהליכי התחדשות פדגוגית.
לאתר ההרצאות הפתוחות שלי

גלעד גולדשמיט  
ד"ר גלעד גולדשמידט 

מרצה 
ד"ר גלעד גולדשמידט, מורה ומחנך, חוקר ומרצה במכללות מורים על הנושאים: חינוך ולדורף (אנתרופוסופי), חינוך אלטרנטיבי וחינוך בהשראה רוחנית, מלווה בתי ספר בהשראת חינוך ולדורף, מחבר מספר ספרי עיון וספרי ילדים.


יפתח בן אהרון  
ד"ר יפתח בן אהרון

משורר וחוקר 
ד"ר יפתח בן אהרון, משורר, חוקר בתחומי התפתחות התרבות והתודעה; מלמד אנתרופוסופיה בקיבוץ הרדוף ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. 


עמיר אייזמן  
עמיר אייזנמן

מדריך קבוצה, מוביל סיורים לימודיים
איש חינוך, בעל תואר שני בהיסטוריה מאוניברסיטת חיפה.
בוגר תנועת הנוער 'השומר הצעיר' וחלק מקהילה חיפאית של אנשי חינוך פעילים חברתיים, המבקשים בעקבות 'מחאת האוהלים' של קיץ 2011, להגביר מעורבות בני נוער וצעירים בסוגיות הבוערות בחברה הישראלית ובעיצוב אופייה ודמותה של החברה הישראלית.
עמיר אחראי על תחום פיתוח התוכן וההכשרות ב-'פרדס' - מרכז לחינוך ערכי עבור בני נוער ומחנכים. מדריך ותיק בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, מדריך קבוצה במסלול הצבאי של הנח"ל ומדריך קבוצת סטודנטים מצטיינים במכללת אורנים.
בחוג לחינוך ירכז עמיר את הסטודנטים לכדי קהילה לומדת, על ידי הצמחת המרכיבים הבלתי פורמליים בפעילות סטודנטיאלית ופיתוח אמירה החינוכית-חברתית אישית של כל סטודנט.

Footer Mobile