באנר - גלריה ראשי דסקטופ

לימודי אומנות

 טופס נייח

הגלריה | מכללת אורנים

 הגלריה | מכללת אורנים


תואר ראשון באומנות - לימודי אומנות
עונת התערוכות תשפ"ג בגלריה: בנושא: הֲגִירָה
על התערוכות
בהגדרתה המילונית הגירה היא תנועת אוכלוסייה ממקום למקום, לתקופות קצובות או לצמיתות, מתוך בחירה או מכפייה. 
התערוכות יציגו היבטים שונים של הגירה: הגירה גיאוגרפית הנטועה בביוגרפיה ובהיסטוריה, הגירה פנימית הקשורה בחיפוש אחר הקול האותנטי לביטוי העצמי, הגירה של דימויים חזותיים בתוך יצירות האמנות והגירה הטמונה בנוודות מתוך בחירה.  

10.2022 - 08.2023

תערוכה ראשונה:
 25.10.22 בשעה 15:00 פתיחה רשמית בהשתתפות האמנ/ית
17.12.22 נעילה
תערוכה שניה:
 27.12.22 (שלישי) בשעה 15:00 פתיחה בהשתתפות האמנ/ית
25.2.23 (שבת) נעילה
תערוכה שלישית:
 14.3.23 (שלישי) בשעה 15:00 פתיחה בהשתתפות האמנ/ית
6.5.23 נעילה
תערוכה רביעית:
 16.5.23 (שלישי) בשעה 15:00 פתיחה בהשתתפות האמנ/ית
20.8.23 נעילה

אוצרת: ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד
מנהלת: נעה צורן
רכזת הדרכה וקשרי קהילה: סיגל מזל 
הפקה טכנית: עידן ססטיארי
דנה לב לבנת
3.1.23 – 25.2.23
ימים א'-ה' 8:00 – 15:00 ו' ושבת 11:00 – 14:00
אוצרת: ד"ר שחר מרנין-דיסטלפלד

בשנת 2013 עזבה דנה לב לבנת את ישראל ויצאה למסע מתמשך בעולם. כך התחיל הפרויקט הצילומי שלה Permanent Vacation  שהוא Life Art Project  ובעברית:  פרויקט אמנותי שהוא החיים עצמם.  
לבנת היא נוודת המשוטטת ללא כוונת השתקעות. מבטה המתבונן ביומיום הזר והאחר דומה למבטה של מהגרת. עבודותיה מציגות מנעד רחב של מבעים שנע בין חום אנושי ונינוחות לבין קור מקפיא ותלישות. בתוך מרחב גמיש ופתוח, לכאורה, היא קבעה לעצמה חוק: להעלות כל שעתיים לרשתות החברתיות דימוי המתעד רגע מעשרים וארבע השעות האחרונות. 
בתערוכה #lifeinthedorms   נראה חדרים בלי בית, דיירים על מיטה סתורה, בודדים או בחברה, עייפים או שיכורים מחופש – את כולם צילמה אי שם. הם רחוקים ואנונימיים אך בה בעת מייצגים מצבים אנושיים אוניברסאליים. אוצרות
: ד"ר שחר מרנין-דיסטלפלד 
ניהול הגלריה: נעה צורן
בשיתוף עם הסטודנטיות: אימאן אבו חמד, אלאא אמארה, ספא אמארה, לינה בארכה, אמאני בדר, רות בן-עזרא, אתמאר בסול, ליטל ברקן, ליאל עמרן
תלייה: עידן ססטיארי
הדפסת עבודות: דניאל סגל
תודה גדולה על הליווי בתהליך ההדפס לעיינה שני, מעין וייץ ולקבוצת האמניות של סדנת התחריט על שם אריה רוטמן

תואר באומנות - לימודי אומנות


הצייר הוא מהגר 
אליהו אריק בוקובזה 

25.10.22-17.12.22
ימים א'-ה' 8:00 – 17:00 ו'-שבת 11:00 – 14:00

אוצרת: ד"ר שחר מרנין-דיסטלפלד

תערוכה זו היא מיני-רטרוספקטיבה, שכן היא כוללת מקבץ עבודות שנוצרו בין 2009 ל- 2022. האמן, בן להורים ממוצא טוניסאי שהיגרו לצרפת, נולד בפריס והגיע לישראל בגיל שש. בעבודות ניתן לראות את בוקובזה הילד, הנער וכן את האמן המבוגר, הממוקם בתוך מרחבים מוכרים או דמיוניים, המבוססים על מרכיבים מן הנוף המקומי. בשפה פיגורטיבית גדושה ועשירה בצבע, בדימויים, ובסגנון ילדי ודקורטיבי, מציג בוקובזה מציאות מורכבת, אליה מותכים מזרח ומערב, כשני עולמות המגולמים בזהותו. מציאות זו נבחנת ומבוקרת באופן מוצפן ורווי הומור המצריך קריאה מעמיקה הן בהיסטוריה האישית של האמן והן בזו הקולקטיבית של החברה הישראלית. 

לפרטים ותיאום ביקורים: נעה צורן, מנהלת הגלריה 0502009850 noa_t@oranim.ac.il
תואר באומנות - לימודי אומנות

ליצירת קשר
 
049838751 / noa_t@oranim.ac.il

אודות הגלריה

הגלריה פועלת במכון לאמנות, באורנים, המרכז האקדמי לחינוך וחברה החל משנת 1990. במשך כל השנים מתקיימות באורח רצוף וקבוע תערוכות יחיד וקבוצתיות של מיטב האמנים הישראלים המשפיעים ופועלים בתרבות הישראלית והבינלאומית.  את התערוכות מובילים במהלך השנים אוצרים ייחודיים בפעולתם החותרת לחקר האמנות הישראלית לרוחבה ולעומקה. הגלריה שמה לה למטרה לפעול לפי דפוסי עבודה אלה, במקביל לחיפוש אחר דרכי פעולה נוספות וחדשניות. 
בתערוכות בגלריה מתקיימים מפגשי אמנים ואוצרים, שיחות גלריה וימי עיון. בנוסף מתקיימות הדרכות בתערוכות לתלמידי בתי ספר. 
עבודת האוצרות, מפגשי האמן, וההדרכות  נעשים  בחשיפה לסטודנטים הלומדים במכללת אורנים בכלל ובמכון לאמנות בפרט ובשיתופם, יחד עם חשיפה לציבור שוחרי אמנות בפריפריה. השילוב שבין הפעלת הגלריה כמקום תצוגה לבין הפעולות הנוספות הנלוות, מגבשות את הגלריה לאמנות ישראלית למקום המשלב התנסות אישית, מחקר ויצירה. שיתוף פעולה עם דיסציפלינות אחרות באקדמיה : ספרות, תקשורת, אזרחות ועוד מאפשר לדיון האוצרותי לפתוח ולהיפתח לרעיונות ודיונים משדות עשייה ויצירה אחרים וכן לחשוף ולקרב סטודנטים מהמחלקות האחרות במכללה לאמנות ישראלית.


Footer Mobile