טופס נייח

נוער בסיכון

התמחות נוער בסיכון מכשירה את הלומדות והלומדים בה לעבודה חינוכית-טיפולית עם ילדים ובני נוער הנמצאים בטווח רחב של מצבי סיכון. השפה שלנו היא חינוך-טיפול. כלומר, שילוב ייחודי בין תפיסות ואסטרטגיות התערבות השואבות מעולם הטיפול לבין תפיסה פדגוגית המדגישה צמיחה אישית. ההתמחות משלבת לימודים בחוג לחינוך חברתי קהילתי עם לימודי תעודת הוראה  במקצוע התמחות מסוים, כגון חינוך מיוחד, אומנות, סוציולוגיה, ספרות  ועוד.​

תואר ראשון בחינוך - חינוך חברתי קהילתי
בהתמחות שני תחומים:
1. תחום קידום נוער, המכשיר עובדי נוער לשירותים שונים המטפלים בנוער מנותק במסגרות בלתי פורמליות ובפנימיות.
2. תחום מחנכים טיפוליים​, המכשיר אנשי חינוך לטיפול בנוער הנמצא בסכנת נשירה בתוך מערכת החינוך הפורמלית.

ההכשרה משלבת בין הקניית ידע תיאורטי בנושאי חינוך, מצבי סיכון, כלים טיפוליים לעבודה עם בני נוער בזירות השונות לבין התנסות בשטח ולמידה משמעותית בסדנאות מגוונות. פיתוח אישי ומקצועי מהווה אבן דרך בתפיסתנו.  

התנסות מעשית בעבודה בשטח מתקיימת בשנים ב-ג של הלימודים. מקומות ההתנסות נבחרים בהתאם לתחום ההתמחות.

סדנת שדה שבועית מלווה את ההתנסות בשטח ומאפשרת בין השאר לחבר בין התיאוריה והשטח. בנוסף, כל סטודנטית וכל סטודנט מקבל הדרכה אישית מאיש צוות מנוסה מאורנים המלווה אותו בעבודה בשטח ובכלל. 

בוגרי ההתמחות מקבלים תואר ראשון (B.Ed) בחינוך חברתי-קהילתי, תואר ראשון בחוג נוסף שנלמד במקביל ללימודים בחוג לחינוך חברתי וכן תעודת עובד חינוך. תעודה זו נחוצה כדי למלא תפקידים בתחום החינוך הבלתי פורמלי והיא מהווה יתרון בולט עבור מורים המלמדים בני נוער בסיכון.

לאחר השלמת 80% מהחובות לתואר הראשון, יכולים הסטודנטים שלנו להתחיל את לימודיהם בתוכניות התואר השני (M.Ed) במכללת אורנים. לדוגמה, בתכנית למנהיגות בחינוך, בתכנית לחינוך והוראה לתלמידים בהדרה ובתכנית ליעוץ חינוכי.

התפקידים שבהם עובדים בוגרי המסלול
  • מדריכים ביחידות לקידום נוער
  • מדריכים ורכזים בעמותות, בתכניות התערבות ומיזמים עם בני נוער בסיכון 
  • מדריכים ורכזים בפנימיות
  • מורים ומחנכים בכיתות בהן תלמידים בסיכון גבוה לנשירה
מרצי החוג ורשת הבוגרים שלנו הפרושה על פני כל הארץ, יסייעו לך למצוא את המקום המתאים!

אם אתם מאמינים ששינוי מתחיל ממבוגר או מבוגרת משמעותיים ש"נמצאים שם" עבור בני הנוער ברגע האמת, אם אתן חושבות שחינוך הוא אמצעי לצמיחה אישית, אם נשמע לכן ש"קשר אישי מסייע" הוא הלב הפועם של העשייה החינוכית, אם אתם רוצים לעבור תהליך משמעותי במהלך הלימודים - מקומכם אתנו!

מוזמנות ומוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה. אנו ניצור אתכם קשר לקביעת פגישה אישית.
בעת פניה אנא ציינו שאתם פונים בנוגע להתמחות נוער בסיכון.    

Footer Mobile