Contact Form

הסגל האקדמי

דר סילעית רון  
ד"ר סלעית רון

ראשת התכנית לחינוך והוראה לכיתות היסוד

חלום חיי היה להיות גנטיקאית, כשסיימתי את התואר השני בגנטיקה של האדם בפקולטה לרפואה בהדסה עין כרם, התחלתי ללמד (די במקרה) בבית הספר הניסויי בירושלים ונשבתי בקסם.
אחת ההנאות הגדולות שלי היא ללמד! כמורה למדעים, חיפשתי מענה במחקר לסוגיות שהעסיקו אותי בכיתה. כך בחרתי לערוך דוקטורט בתחום הוראת המדעים. השלמתי דוקטורט בטכניון שעסק בלמידה בקבוצות קטנות של תחום האבולוציה בתיכון.
בהמשך,  חקרתי בפוסט דוקטורט חשיבה ביקורתית אצל תלמידים (בחיפה) וסטודנטים (באורנים). במהלך חיי המקצועיים, לימדתי והדרכתי מורים בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, הקמתי וניהלתי את תחום החינוך ברמת הנדיב שעסק בחינוך אקולוגי במשך יותר מעשור וניהלתי את תחום המתמטיקה והמדעים בחותם במשך חמש שנים. בחותם הכרתי לעומק את הפריפריה החברתית גאוגרפית בישראל ואת החשיבות הגדולה של החינוך כמשנה מציאות חברתית.
אני מאמינה בלמידה מתמדת ובהתנסויות מרחיבות אופקים, זכיתי להיות עמיתה בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית בירושלים במשך שנתיים ואני ממשיכה ללמוד בתוכנית השונות באמצעות יחידת הבוגרים.
אני רואה חשיבות גדולה בקשר עם העולם היהודי בתפוצות, לכן יצאתי לשליחות קהילתית מטעם הסוכנות היהודית לשלוש שנים. במהלכן ניהלתי את מרכז תכניות ישראל בקהילה היהודית בצפון ניו ג'רסי.
כיום אני ראשת התכנית להוראה ביסודי באורנים- כאן התחלתי את דרכי כמורה. בחינוך היסודי, יש עדיין את החופש לחלום ולהגשים חלומות עם התלמידות והתלמידים, לעצב עתיד טוב יותר לכולנו.


ספרים האחרונים

הפקה של הסדרה - חוקרים צעירים ברמת הנדיב
עריכת הספר - פארק טבע רמת הנדיב לקט מאמרים באקולוגיה מעשית
עריכת הספר - מעבדת שדה לחקר המגוון הביולוגי
עריכת הספר - הדברים הנסתרים מהעין
ראניה כרייני  
ראניה כרייני


בעלת תואר ראשון בחינוך וספרות אנגלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת חיפה.
התחלת דרכי החינוכית הייתה במסגרות החינוך הבלתי פורמלי בבניית וליווי תוכניות חינוכיות במסגרת החברה למתנ"סים באיזורים המאתגרים מבחינת רקע סוציו- אקונומי. הייתי שותפה בבניית תוכנית ייחודית ללימוד אנגלית כשפה זרה שהועברה בבתי הספר, אוניברסיטת חיפה ובשתלמויות בפסג"ה למורי אנגלית.
המעבר לחינוך הפורמלי היה בהשתלבותי כיועצת חינוכית בבתי ספר ייחודיים במגזר הערבי והיהודי.
לאחר סיום לימודי תעודה להכשרת מנהלים באורנים, ניהלתי בית ספר לחינוך אלטרנטיבי בחיפה.
היום, אני מדריכה פדגוגית באורנים, מרצה בתוכנית ההכשרה לבתי הספר היסודיים ובתוכנית משעולים.

ניקול אהרוניאן  
ד"ר ניקול אהרוניאן


מרכזת ההסבה המואצת להוראת אנגלית, תכנית לאקדמאים דוברי אנגלית ברמה גבוהה.
מרצה בחוג לחינוך בתחום החינוך הלשוני - הוראת שפה וספרות עברית.
מדריכה פדגוגית במסלול בית הספר היסודי.
מדריכה פדגוגית בפרקטיקום הבינלאומי – בית הספר הבינלאומי, אורנים
מרצה בהשתלמויות מורים בפועל במרכזי פסג"ה ובבתי ספר. בעבר הייתה מדריכה לחינוך לשוני במחוז צפון והוכרה על ידי משרד החינוך כמומחית בתחום.
 בעלת 29 שנות ניסיון בהוראה ו-10 שנות ניסיון כסגנית מנהלת ורכזת הוראה בבית ספר יסודי.
תחומי עניין מקצועיים –אוריינות, הוראת קריאה, הוראת כתיבה, הוראת אנגלית כשפה זרה, הוראה דיפרנציאלית, שילוב טכנולוגיה בהוראה, למידה של מורים, הוראה דיאלוגית, מחקר איכותני.

דר מירית רחמים  
ד"ר מירית רחמים


מדריכה פדגוגית חוקרת ומרצה בחוג למתמטיקה, בחוג לחינוך ובחוג לגיל הרך
בעלת דוקטורט (Ph.D) מאוניברסיטת חיפה בהדרכה ובהכשרת מורים.
סיימה את לימודי M.A כמצטיינת דיקן בחוג ללמידה, הוראה והדרכה באוניברסיטת חיפה.
מחקריה עוסקים ב: הכשרת מורים, מחקר פעולה, קהילות לומדים, חקר השיח והוראת המתמטיקה.

 יהודית לנדו  
ד"ר יהודית לנדו


בעלת תואר שלישי מהחוג לפסיכולוגיה וחינוך באוניברסיטת בר אילן , במסגרת הדוקטורט חקרה את השתלבותם של נערים חרדים עם ADHD בישיבות קטנות. מלמדת בחוג לחינוך בהכשרת מורים לבית הספר היסודי במכללה האקדמית אורנים ובחוג לחינוך מיוחד במכללת שאנן ובמכללת בית רבקה בכפר חב"ד, ובתואר השני במכללה האקדמית אורנים בחוג לעבודה עם בני נוער בסיכון והדרה , בקורס מחקר וכתיבה של עבודות גמר.
משתתפת בתוכנית ש.מ.ש להכשרת מורים במכללת אורנים , הייתה בצוות הפילוט של התוכנית.
הרצאותיה כולל מגוון נושאים וביניהם: הוראה לתלמידים עם ADHD, התמודדות על מצבי לחץ במערכת החינוכית,  הוראה לתלמידים בסיכון והדרה, הנחיית סדנאות להתפתחות אישית וזהות מקצועית של פרחי הוראה ומורים. עמדה בראש החוג להכשרת מורות לחינוך מיוחד במכללת בית רבקה בכפר חב"ד, הנחתה בתוכניות התערבות של אשלים ג'וינט ישראל צוותי הוראה ומנהלים בבתי ספר במגזר החרדי והממלכתי, נותנת השתלמויות במסגרת מרכזי פסג"ה בלימוד והנחיית צוותי הוראה וניהול  לעבודה עם תלמידים בסיכון והדרה.

רויטל ויינשטוק  
רויטל וינשטוק


דוקטורנטית בבית ספר לחינוך ולהוראת מדעים באוניברסיטת תל אביב.
חוקרת הבנייה של עקרונות מדעיים בעזרת שיח סוקראטי.
בעלת תואר שני בהצטיינות- בחוג לניהול משאבי טבע וסביבה, באוניברסיטת חיפה. שותפה במחקר שבדק השפעה של שקתות לבקר בשטחי מרעה  על זיהום הנחלים באגן ההיקוות של הכינרת.
מרצה באורנים בתכנית ההכשרה לבית הספר היסודי,  קורסי דידקטיקה של הוראת המדעים וקורסים בנושא קיימות. כמו כן, מדריכה פדגוגית - מלמדת ומכשירה סטודנטים בשדה, תוך יצירת שותפויות משמעותיות עם צוותי בתי הספר השותפים בהכשרת  הסטודנטים.
עובדת במט"ח בפיתוח פירטי הערכה למחקרים שונים.
במשך 23  שנים לימדה   מדעים וטכנולוגיה בבית הספר היסודי  "מבוא הגליל" בקיבוץ איילת השחר, שימשה כמדריכה מחוזית להוראת המדעים והטכנולוגיה. הייתה אחראית על הפיתוח המקצועי של המורים למדעים במחוז צפון, פיתחה השתלמויות למדעים וטכנולוגיה ולימדה בהן כמורת מורים.
שותפה בכתיבה של ספרי לימוד  בהוראת המדעים והטכנולוגיה: במבט חדש- הוצאת רמות, חוף מעשה במחשבת תחילה- הוצאת רמות,  קפיצת דרך- הוצאת רכס, מדע בחשיבה- הוצאת סביבות למידה.שירלי שויער  
ד"ר שירלי שויער


בעלת תואר שלישי מהחוג לחינוך באוניברסיטת חיפה במגמת ייעוץ והתפתחות האדם. מדריכה פדגוגית בבית הספר היסודי ומלמדת קורסים שונים בתחום של פסיכולוגיה התפתחותית וחינוך במסלול לבית הספר היסודי, העל יסודי, בתוכנית לתואר שני בהוראה ובתואר השני לגיל הרך במכללת אורנים. מנחה עבודות גמר במסגרת התכנית להתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה.
במקביל לעבודתה כמרצה ומדריכה פדגוגית באורנים עוסקת במחקר ובפיתוח של אינטראקציות איכותיות בגני ילדים במגזר הערבי.


שרון גלעד  
שרון גלעד


מרצה בחוג לחינוך בתחום החינוך הלשוני – הוראת שפה וספרות עברית
מרצה בחוג לחינוך, דידקטיקה – שנה ג'.
מדריכה מחוזית וארצית לחינוך לשוני במחוז צפון.
מרצה בהשתלמויות מורים במרכזי הפסג"ה ובבתי ספר, אני מוכרת כ"מומחה בתחומו" על ידי משרד החינוך.
מרכזת את מניפת ההדרכה במחוז – אחראית על קבוצה של 18 מדריכות לחינוך לשוני (על הפיתוח המקצועי שלהן והליווי בשטח בימי ההדרכה)

יערה פיק  
יערה פיק


בעלת תואר ראשון בתיאטרון קהילתי ותואר שני בתיאטרון מאוניברסיטת תל אביב.
מנחת קבוצות חברתיות וקבוצות תיאטרון  ועובדת עם אוכלוסיות מגוונות.
עבדה במשך שנים בתור מורה לתיאטרון בבתי ספר,  הייתה רכזת ומנחה של מורים לתיאטרון במסגרת תכנית קר"ב.
עבודותיה בתור יוצרת במסגרת קבוצת האומנים "איפה דנה" הוצגו בפסטיבל
עכו , פסטיבל בת ים ובאירועי תרבות ואומנות שונים ואף זכו בפרסים.

Footer Mobile