קו נטוי לשנת ה-70

"קו נטוי", כתב העת לספרות ואומנות של המכללה האקדמית אורנים חוגג עם כל קהילת אורנים 70 שנה להיווסדה, ומקדיש לה גיליון כפול וחגיגי שייקרא "ואף על פי כן,".   ביצירתו נחשוב מחדש על התגברות רוח האדם ועל מושגים כמו תנועה וחלל, מרכז ופריפריה.

קול קורא – קו נטוי מס' 21-22   ב-1633 חזר והצהיר הפיזיקאי האיטלקי, גלילאו גליליי, כי על אף טענות הכנסייה, כדור הארץ סובב סביב השמש. האמרה, "ואף על פי כן, נוע תנוע!" לוקחת חלק חשוב במיתוס סביב השינוי הדרמטי בתפיסת החלל ותנועת גרמי השמיים בתחילת העת המודרנית. בגיליון זה אנו מבקשים לאמץ גם את ה"אף על פי כן" של יוסף חיים ברנר, איש העלייה השנייה אשר באישיותו, פועלו וכתיבתו חתר לפלס דרך בין סתירות וניגודים, בין ייאוש לתקווה. 

לכבוד ציון 70 שנה להיווסדה של אורנים, נחשוב מחדש, מפרספקטיבות של אמנות וספרות, על מושגים כמו תנועה וחלל, גוף ומרחב, אור וצל, מרכז ופריפריה, כמו-גם על משברי הזמן והתגברות רוח האדם. 

גיליון קו נטוי המורחב (מס' 21-22) יקרא “ואף על פי כן”, ויפורסם לקראת סוף 2021, במסגרת האירועים החגיגיים של 70 שנה לאורנים.

הנכם מוזמנים לשלוח אלינו יצירות הקשורות בנושא רחב זה, כמו: שירים, מסות/סיפורים קצרים (עד 1,200 מילה), תיעוד של עבודות אמנות (תצלומים באיכות הדפסה של אמנויות שונות: ציור, וידאו ארט, ועוד).

מערכת כתב העת תקבל את הצעותיכם עד ל-15 במאי 2021, ותבחר מתוך מגוון החומרים את היצירות אשר יפורסמו בגיליון זה. כתובת המייל שלנו:  kavnatuy@gmail.com
בשבועות הקרובים נפנה ליוצרים שפעלו בעבר באורנים וכן ליוצרים ואנשי רוח ותרבות, ונזמין אותם להגיש מפרי יצירתם כמנחה וברכה לגיליון החגיגי.   

בברכת בריאות טובה ויצירה פורה  
מערכת קו נטוי,
רפי וייכרט, אלה קריגר, ומשה ב. יצחקי


Footer Mobile