טופס נייח

שאלות ותשובות

אנחנו מציעים תואר ראשון בהוראת המדעים (.B.Sc או .B.A) של אוניברסיטת חיפה במספר מסלולים:


*בכל המסלולים ניתן לשלב לימודים לתעודת הוראה לעל-יסודי.

גם וגם!
החוג שייך לפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה והתארים הם תארים של האוניברסיטה. מצד שני, החוג נמצא בקמפוס אורנים בטבעון והלימודים מתקיימים שם באווירה אינטימית של מכללה.

  • אנחנו מציעים תואר אוניברסיטאי עם יחס של מכללה הכולל לימודים בקבוצות קטנות, מרצים נגישים ומעטפת תומכת.
  • ניתן לשלב בקלות לימודים לתעודת הוראה החל מהשנה הראשונה ולקבל רישיון הוראה תוך 4 שנים לעומת 5 שנים במקומות אחרים.
  • הבוגרים שלנו מבוקשים מאוד במערכת החינוך.
  • הבסיס האקדמי האיתן שאנו מעניקים בתחומי ידע מדעיים מבוקשים מאפשר השתלבות בתעשיות עתירות ידע (הייטק) והמשך לימודים לתארים מתקדמים.
  • מלגת מצטיינים המעניקה פטור משכר לימוד ומלגת קיום. 
  • במסלול מתמטיקה-מדעי הרוח: מתמטיקה 5 יח"ל בציון 65 ומעלה או 4 יח"ל בציון 70 ומעלה. פסיכומטרי 500 ומעלה.

  • במסלול מתמטיקה-פיסיקה: מתמטיקה 5 יח"ל בציון 65 ומעלה או 4 יח"ל בציון 70 ומעלה. פיסיקה 5 יח"ל בציון 65 ומעלה. פסיכומטרי 500 ומעלה.

  • במסלול מתמטיקה-מדעי המחשב: מתמטיקה 5 יח"ל בציון 70 ומעלה או 4 יח"ל בציון 80 ומעלה. פסיכומטרי 550 ומעלה.


מועמדים ששפת האם שלהם אינה עברית נדרשים בבחינת יע"ל בציון 120 ומעלה.
נשקול קבלת מועמדים הקרובים לעמידה בדרישות הסף בכפוף לראיון והחלטת החוג.

כן!
הניסיון שלנו הראה שהלימודים בקבוצות קטנות, התרגולים והיחס האישי והתומך מאפשרים למועמדים שעומדים בתנאי הקבלה הללו לסיים בהצלחה את התואר.
*ראו תנאי קבלה באתר בכל אחד מהמסלולים.

לא!
בחוג שלנו לומדים את תחומי הידע מתמטיקה, פיסיקה ומדעי המחשב. חלק גדול מהסטודנטים לומדים במקביל לתעודת הוראה בפקולטה לחינוך של מכללת אורנים אך לא כולם.

לדעתנו כן, גם אם אינכם מתכוונים להיות מורים: שוק העבודה כיום דינמי יותר מבעבר ואנשים רבים משנים כיוון להוראה באמצע החיים מסיבות שונות (משפחה, חיפוש משמעות ורצון לתרום). קל יותר ללמוד כאשר צעירים ומערכת השעות בנויה כך שניתן לשלב בקלות לימודים לתעודת הוראה. בנוסף, לימודי הוראה מקנים כישורים ומיומנויות כמו דיבור מול קהל השימושיים גם במקצועות אחרים.

אם למדתם במקביל לתעודת הוראה תהיו מבוקשים כמורים למתמטיקה בעל-יסודי. מחוץ למערכת החינוך אפשר למצוא עבודה במערכות פיננסיות (בנקים, חברות אשראי וביטוח, משרדים ממשלתיים) ובתעשיות עתירות ידע (הייטק). ניתן גם להמשיך לתואר שני וקריירה אקדמית במתמטיקה או בתחומים קרובים.

אם למדתם במקביל לתעודת הוראה תהיו מבוקשים כמורים למתמטיקה ופיסיקה בעל-יסודי. מחוץ למערכת החינוך אפשר למצוא עבודה במערכות פיננסיות (בנקים, חברות אשראי וביטוח, משרדים ממשלתיים) ובתעשיות עתירות ידע (הייטק). ניתן גם להמשיך לתואר שני וקריירה אקדמית במתמטיקה, פיסיקה או בתחומים קרובים כמו מדעים פלניטריים וגיאופיסיקה.

אם למדתם במקביל לתעודת הוראה תהיו מבוקשים כמורים למתמטיקה ומדעי המחשב בעל-יסודי. מחוץ למערכת החינוך אפשר למצוא עבודה במערכות פיננסיות (בנקים, חברות אשראי וביטוח, משרדים ממשלתיים) ובתעשיות עתירות ידע (הייטק). ניתן גם להמשיך לתואר שני וקריירה אקדמית במתמטיקה ומדעי המחשב או בתחומים קרובים כמו מערכות מידע וביואינפורמטיקה. 

הלימודים מאתגרים כי מדובר בתואר אוניברסיטאי-מדעי אבל אנחנו מספקים סביבה תומכת (קבוצות קטנות, תרגולים, מרצים נגישים ויחס אישי) המאפשרת את סיומם בהצלחה.

הלימודים לתואר ראשון נמשכים 3 שנים.
הלומדים במקביל לתעודת הוראה מבצעים התמחות (סטאז') בשנה הרביעית ובסיומה זכאים לרישיון הוראה ממשלתי (במקומות אחרים לימודי ההוראה מתחילים רק אחרי או לקראת סיום התואר הראשון והסטאז' מתבצע רק בשנה החמישית).
תוכנית חדשה (#חמשנתי) מאפשרת לקבל תואר ראשון, תעודת הוראה ותואר שני (M.Ed.) תוך 5 שנים. 

הלימודים בחוג הם בימים ראשון, שני וחמישי.* ימי שלישי ורביעי מוקדשים ללימודי הוראה והתנסות בבתי הספר. סטודנטים שאינם לומדים לתעודת הוראה יכולים לעבוד בימים אלה.

* לעיתים נוספות שעתיים בתחילת יום שלישי. 

מלגת מצטיינים מעניקה פטור משכר לימוד ומלגת קיום. פרטים על מלגות חיצוניות ניתן למצוא
באתר שלנו  

דרך אתר ההרשמה של אוניברסיטת חיפה. במסך "הגשת מועמדות" יש לבחור תואר ראשון -> אורנים – קמפוס ואת המסלול המבוקש.. 

Footer Mobile