external studies Contact

בוגרים ממליצים

ליאור לושקוביץ
הקורס של הדי וענת מומלץ בחום!
הן העבירו את הקורס בצורה מקצועית מאוד ויצרו אוירה אינטימית ונעימה בכתה, בה יכולנו לבוא ליידי ביטוי ולעבור מסע בעצמנו.
הכלים הועברו עם מסר ברור של שליחות בראש ובראשונה.
מתאים לכל מי שרואה עצמה מתעסקת באחד המקצועות החשובים והיפים ביותר שיש.
והליווי שלהן לא נפסק בתום הקורס ותמיד יש למי לפנות ועם מי להתייעץ. אין עליהן!


יאסמין סאלח
החוויה שלי בקורס מדריכת הנקה הייתה חוויה מאתגרת. מאוד אהבתי את הנושא והתעניינתי בו הרבה...
התמיכה וההכלה מהיועצות ההנקה המדהימות *הדי וענת* מאוד עזרו לי!  שיתוף הפעולה ולמידת עמיתים שהייתה במפגשים הייתה גורם חשוב מאוד עבורי בהצלחה בלימודים. הקליניקה בשילוב ההרצאות הייתה חשובה ביותר להבנת הנושאים התאורטיים.  לדעתי, אין מספיק מידע על חשיבות ההנקה בחברה הערבית וחשוב לטפח נשות מקצוע שילמדו מיועצות הנקה מקצועיות כמו הדי וענת, ממליצה מאד!

דנה דגי
שמי דנה דגי ואני אמא לשלוש בנות מקסימות ויונקות )שתיים מהן לשעבר, ואחת בהווה(. כאמא שמניקה כבר כמעט שש שנים ברציפות, ושעברה תלאות לא מעטות בדרך להנקה, אני רואה חשיבות וצורך אדירים במדריכות הנקה איכותיות ומקצועיות שיעזרו לאימהות הטריות והוותיקות בתקופה המאתגרת שלאחר הלידה.
אין לי ספק שהקורס המקיף, המקצועי והערכי ביותר הוא הקורס שזכיתי ללמוד בו בשנת הלימודים תש"פ )2020(, קורס הדרכת הנקה של "אם ודרך" המועבר ע"י ענת יערי והדי הרפז, שתיהן יועצות הנקה מוסמכות IBCLC, במסגרת היחידה ללימודי חוץ במכללת אורנים.
כל החומר הנלמד בקורס הינוevidence-based medicine  כלומר מבוסס על מחקרים רפואיים מהימנים ועדכניים, ונוסף על כך הדי וענת מביאות מניסיונן רב השנים המון ידע מקצועי וניסיון מעשי, גם בפן ה'טכני' וגם בפן הבין - אישי, ביצירת קשר בין המדריכה לבין האם והתינוק.
אחד המאפיינים היחודיים של הקורס הוא האפשרות להשתתף בקליניקת הנקה, בהתחלה כצופה מהצד וככל שהקורס מתקדם גם כמדריכה של ממש. הדי וענת עודדו אותנו, הסטודנטיות, לקחת חלק פעיל בקליניקה, לסייע לאימהות, לכתוב דו"חות סיכום, לחשוב ביחד איך ניתן לעזור להן והכי חשוב - להבין מאיפה נובע הקושי של האם והתינוק. זאת מכיוון שע"פ ה"חינוך" שקיבלנו בקורס, ההסברה היא חלק אינטגרלי מעבודתה של מדריכת ההנקה, וחשוב ביותר להנגיש את הידע לאימהות, במיוחד בעידן עודף המידע שבו אנו חיים. כך בסיום הקורס המדריכות לא רק בעלות ידע תיאורטי אלא כבר רכשו ניסיון מעשי במקצוע.
השקפת העולם של הדי וענת כפי שבאה לידי ביטוי בקורס היא טיפול דיאדי שרואה את הצמד אם - תינוק כיישות אחת בלתי נפרדת, כאשר האם והתינוק משפיעים האחד על השנייה. ישנו משקל רב למצבה של האם בעת ההריון, במהלך הלידה, ובימים שלאחר הלידה כאשר התינוק צריך להסתגל לחיים מחוץ לרחם. ללא ספק גישה הוליסטית זו נושאת פרי ב"ה וזכינו לראות במהלך הקליניקות המעשיות בקורס סיפורי הצלחה שגרמו לנו , הסטודנטיות, אושר רב, וכמובן עודדו אותנו ליישם את כל מה שלמדנו בקורס בעצמנו בהמשך דרכנו המקצועית בתחום.
לסיכום ובנימה אישית, ברצוני להודות להדי וענת היקרות על מי שהן ועל מה שהן, ולהביע את הערכתי העמוקה לפועלן, שללא ספיק מביא המון ברכה לעולם, ובזכות הקורס בע"ה כל הטוב ימשיך ויתפשט הלאה גם על ידינו, התלמידות שלהן.
Footer Mobile