טופס נייח

הסטודנטים והבוגרים שלנו

"זה לא אנחנו זה הסטודנטים"​​
הסטודנטים שלנו מספרים מה נותן להם השראה בחוג ללשון העברית 
תואר ראשון בלשון עברית  
"הלימודים שינו לחלוטין את התפיסה שלי לגבי כתיבה נכונה."


חמוטל אופיר - סטודנטית בחוג

אחד הקורסים שלעולם לא אשכח הוא הקורס "הדקדוק הנורמטיבי. גיליתי את תחום עריכת הלשון, תחום שלא הייתי מודעת אליו ולא עסקתי בו מעולם.
כבר מהשיעור הראשון התחלתי לתקן כל משפט שקראתי ולתקן בני משפחה וחברים. הקורס הזה שינה לחלוטין את התפיסה שלי לגבי כתיבה נכונה – גיליתי את החשיבות של ניסוח תקני, בהיר ותקשורתי. הקורס גרם לי להבין שאני אוהבת את התחום ומעוניינת ללמוד עריכת לשון
תואר ראשון בלשון עברית  
"אם לא היו לי החברות הנפלאות, שדרך עולם התוכן המשותף שלנו, שלא לומר "שותפות הגורל שלנו", אני כל כך נהנית מהלימודים."


מירב מבורכת נחמני  - סטודנטית בחוג

מה שנתן לי השראה בחוג ללשון הוא המפגש עם הסטודנטיות שבחרו כמוני. לדעת שיש עוד אנשים שחושבים שלשון זה חשוב ומעניין. להרגיש שאני, החשודה והמואשמת בהצקה על רקע תקינות לשונית, מקבלת הכרה ועידוד מקבוצת השווים לי.
פה, אני יכולה להתחכם ולהתפלפל בענייני לשון בלי שחושבים שאני מוזרה. כאן, אני יכולה להתייעץ ולהתלבט ולא חושבים עליי שאני לא יודעת מספיק.
עם החברות ללימודים אני מרגישה שאני צומחת ומתפתחת, ויחד איתן אני נשאבת לחקירה סקרנית בתחום, על אף האתגרים הרבים העומדים לפניי.
אכן – קורסים מסוימים הם השראה מעצם התכנים, וגם מרצים מסוימים הם השראה מעצם אישיותם או מהדרך שבה הם מלמדים. ואני אף יכולה לחשוב על מקרה או שניים שייזכרו ככאלה שהשפיעו עליי במיוחד. אך כל אלה – אין בהם די – אם לא היו לי החברות הנפלאות, שדרך עולם התוכן המשותף שלנו, שלא לומר "שותפות הגורל שלנו", אני כל כך נהנית מהלימודים.


תואר ראשון בלשון עברית  
"המרצים המכילים שרוצים תמיד בהצלחתנו והיחס כלפי הסטודנטים היוו לי מקום בטוח שהשאיר אותי בחוג עד היום.."


תאיר מלמה בן שמעון  - סטודנטית בחוג

כאשר הגעתי ליום הפתוח ונפגשתי עם אנשים מהחוג ללשון, מיד ידעתי ששם אני רוצה להיות. חשתי באווירה הנעימה של החוג ובהכלת הסטודנט ומשיחה קצרה עם סטודנטית מהחוג הרגשתי שאני בוחרת במקום הנכון.
כשהתחלתי את הלימודים, הרגשתי שהגעתי הביתה. המרצים המכילים שרוצים תמיד בהצלחתנו והיחס כלפי הסטודנטים היוו לי מקום בטוח שהשאיר אותי בחוג עד היום.

תואר ראשון בלשון עברית  
"מה שנותן לי השראה בחוג ללשון הם המרצים!"


מירי רוזנפלד  - סטודנטית בחוג

מה שנותן לי השראה בחוג ללשון הם המרצים! המקצועיות של כל אחד ואחת מהם. החיבור שלהם לשפה, האהבה שלהם למקצוע – כל זה גרם לי לרצות ללמוד ולהעמיק בלשון ולאהוב את השפה שלנו.
תואר ראשון בלשון עברית  
"החוג מדהים ואיכותי, ואני שמחה להיות חלק ממנו"


שובל בן אבו - סטודנטית בחוג

ההשראה שהחוג ללשון העניק לי, נלקחה מן המרצים שהחיבה ללשון בוערת בדמם. לשמחתי, הם העבירו לי את אותה חיבה לחוג ולמקצוע, ואפשרו לי לראות את המקצוע מעיניהם.

החוג מדהים ואיכותי, ואני שמחה להיות חלק ממנו.

תואר ראשון בלשון עברית  
"התחלתי להסתכל על פרסומות בטלוויזיה או על כותרות עיתונים בצורה אחרת"


טל כהן - סטודנטית בחוג

בזכות הקורס "לשון וחברה – משפיע ומושפע" התחלתי להסתכל על פרסומות בטלוויזיה או על כותרות עיתונים בצורה אחרת.
הקורס גרם לי לחשוב איך הקשר בין שפה לחברה בא לידי ביטוי ולהבין מדוע כותבים בוחרים להשתמש במילים מסוימות שיש להן קונוטציה רגשית גבוהה.
תואר ראשון בלשון עברית  
"מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להיות מורים טובים ואיכותיים יותר"


קארין מגרה - סטודנטית בחוג

ההשראה שקיבלתי מהחוג ללשון מלווה אותי מהיום הראשון שבו נכנסתי למכללה, והתחלתי לגלות עולם שלם מאחורי דברים קטנים בשפה שלנו שלא תמיד שמים לב אליהם. סגל המרצים מעניין ומביא איתו הזדמנות מדהימה להיכנס לתכנים מרתקים ומאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להיות מורים טובים ואיכותיים יותר.
תואר ראשון בלשון עברית  
"היחס האישי שלו לכל שאלה וההסבר המסור עד שאנחנו מגיעים להבנה מעורר השראה והערצה"


עדי מזרחי  - סטודנטית בחוג

ההשראה שלי בחוג ללשון השנה היא המרצים בחוג ובמיוחד ד"ר ברק אוירבך. היחס האישי שלו לכל שאלה וההסבר המסור עד שאנחנו מגיעים להבנה מעורר השראה והערצה, והלוואי ואהיה כמוהו בתור מורה. חוץ מללמוד ממנו תחביר, אני לומדת ממנו הרבה על הצורה ועל הדרך שבה אני רוצה לחנך..
תואר ראשון בלשון עברית  
"מלמדים בכל פעם משהו חדש שלא ידעתי עליו בשפה העברית!"


רותם ברגר־כץ - סטודנטית בחוג

מהיום הראשון הרגשתי שבחוג ללשון יש לי גב מהמרצים, באמת הופתעתי להגיע ולראות שהמרצים מאוד זמינים, קשובים ומלמדים בצורה אחרת ומעניינת, השיעורים עוברים מהר ומלמדים בכל פעם משהו חדש שלא ידעתי עליו בשפה העברית.
תואר ראשון בלשון עברית  
"מה שנתן לי השראה בחוג הם בעיקר המרצים"


טגנייץ' אלהיין - סטודנטית בחוג

מה שנתן לי השראה בחוג הם בעיקר המרצים המדהימים שמלמדים בצורה מאוד טובה ומובנת. הם מאוד זמינים, ונותנים מענה לכל שאלה ושאלה.הבוגרים שלנו

תואר ראשון בלשון עברית  
"כלל המרצים שלימדו אותי בחוג היו אנשי מקצוע מן המעלה הראשונה, ואני מרגישה שנפלה בחלקי הזכות ללמוד אצלם"


אניטה זובר - בוגרת החוג


בעת בחירת המסלול של הלימודים האקדמיים שלי לא הסכמתי להתפשר על שני דברים: מקצועיות ואכפתיות. את שניהם מצאתי בחוג ללשון במכללת אורנים. בכל קורס ובכל שיעור הרגשתי שהמרצים שלי באמת רוצים בהצלחתי, ומשקיעים בי את המרב על מנת שאהיה המקצועית ביותר בתחום.
כלל המרצים שלימדו אותי בחוג היו אנשי מקצוע מן המעלה הראשונה, ואני מרגישה שנפלה בחלקי הזכות ללמוד אצלם. התכנים היו מגוונים מאוד, מעשירים ורלוונטיים, והרגשתי שכל הקורסים מתכתבים זה עם זה.
כשהתחלתי ללמד בחטיבת הביניים, ראיתי שהכלים שקיבלתי בחוג היו לי לבסיס מצוין ב"שטח" – הידע שלי תאם את דרישות הצוות ללשון בבית הספר והתלמידים הרגישו את הביטחון שיש לי בתחום הדעת. 


תואר ראשון בלשון עברית  
"הייתה לי זכות גדולה ללמוד אצל מרצים מעולים –  ידענים, מקצועיים, קשובים לצורכי הסטודנטים ובעיקר רוצים להעביר הלאה את הידע שלהם הן בלשון הן בהוראה"


בת עמי אולמר - בוגרת החוג

התפקיד:  מחנכת ומורה ללשון עברית , בית הספר ויצ"ו ניר העמק
שנת סיום הלימודים: תשע"ז

אני אוהבת מאוד ללמוד, להיות מורה ואני אוהבת מאוד את השפה העברית. החלטתי ללמוד לתעודת הוראה שנייה בחוג ללשון עברית באורנים והגעתי בציפייה רבה. לא התבדיתי! הייתה לי זכות גדולה ללמוד אצל מרצים מעולים –  ידענים, מקצועיים, קשובים לצורכי הסטודנטים ובעיקר רוצים להעביר הלאה את הידע שלהם הן בלשון הן בהוראה.
התחברתי גם למספר לא קטן של סטודנטים שחשתי שרואים את הדברים כמוני: רוצים להיות מורים לחיים באמצעות השפה העברית. הבסיס שקיבלתי באורנים הוא בסיס איתן מבחינות רבות, בהן השליטה בחומר והגיוון בדרכי ההוראה. נוסף על כל אלה, אני יודעת כי תמיד יש לי למי לפנות, במי להיוועץ ואת מי לשתף כשאני צריכה דעה נוספת ורעיונות חדשים.


תואר ראשון בלשון עברית  
"היו לי מרצים נהדרים. מרצים שחקר הלשון בוער בעצמותיהם, והם הצליחו להעביר את התשוקה הזאת לשפה גם אליי"


חן בן ישי - בוגרת החוג

התפקיד: רכזת לשון בחטה"ב בבית הספר "גלים", שבכפר גלים
שנת סיום הלימודים: תשע"ו


כתלמידה לא הצלחתי להתחבר למקצוע הלשון. אהבתי מתמטיקה, אנגלית, ספרות וגם היסטוריה, אך לשון לא אהבתי ללמוד. מעולם לא הצלחתי להבין את הרציונל. כשהחלטתי להיות מורה זכרתי את התחושה הזאת כתלמידה ורציתי לשנות אותה. אני לא מתחרטת ולו לרגע על הבחירה בחוג ללשון. מצאתי מקצוע המשלב גם את ההומני וגם את הריאלי.
נוסף על כך, היו לי מרצים נהדרים. מרצים שחקר הלשון בוער בעצמותיהם, והם הצליחו להעביר את התשוקה הזאת לשפה גם אליי. תמיד נענו לשאלותיי (והיו הרבה), אתגרו אותי בחקירת דברים חדשים. לימודי ההכנה (דידקטיקה) להוראה היו מאוד יעילים, ברוח חדשה ואחרת.

תואר ראשון בלשון עברית  
"זכיתי ללמוד קורסים מרתקים שהעניקו לי ערך מוסף ואפשרו לי להעבירו הלאה לתלמידיי"


מריאנה בן נתן - בוגרת החוג

תפקיד ומקום העבודה: מורה מקצועית ללשון בעירוני א׳ בחיפה
שנת סיום הלימודים: תשע"ח


התחלתי ללמוד לפני ארבע שנים לתואר ראשון בחוג ללשון. במהלך התואר יצא לי לפגוש מגוון רחב של מרצים ומרצות נפלאים, שלימדו אותי הרבה מעבר למה שנדרש כדי להיות ״רק״ מורה ללשון.
במהלך שנת הסטאז׳ מצאתי את עצמי מלמדת את התלמידים שלי דברים נוספים מעבר לחומר הלימוד הנדרש לבגרות, והכול בזכות הקורסים שלמדתי במהלך ארבע השנים האחרונות.  החוויות מהלימודים יישארו איתי וילוו אותי עוד שנים רבות. זכיתי להכיר סטודנטים נפלאים שהיו שותפים שלי לאורך כל התואר, ללמוד קורסים מרתקים שהעניקו לי ערך מוסף ואפשרו לי להעבירו הלאה לתלמידיי.
התואר בלשון באורנים אפשר לי לרכוש את הבסיס הנדרש לכניסה לבית הספר לפני שנה, ולהשלים את מה שנדרש על מנת להגיש תלמידים לבגרות בצורה הטובה ביותר.


תואר ראשון בלשון עברית  
"בלימודים בחוג ללשון העברית באורנים ניתנה לי ההזדמנות לשנות כיווני חשיבה בהוראת הלשון, ולשבור מוסכמות קיימות"


גל ררין - בוגרת החוג

תפקיד ומקום העבודה: מורה ללשון בביה"ס ריאלי תיכון אחוזה
שנת סיום הלימודים: תשע"ז


בלימודים בחוג ללשון העברית באורנים ניתנה לי ההזדמנות לשנות כיווני חשיבה בהוראת הלשון, ולשבור מוסכמות קיימות. למדתי כיצד להתאים את תוכנית הלימודים לתלמידים כך שהיא תהיה רלוונטית, מעניינת ושימושית בעבורם, ולשלב בין הידע למיומנויות הנדרשות מהם בעתיד. שמחתי שצוות ההוראה אתגר אותי בכיווני חשיבה ואף היה זמין עבורי לאחר תקופת הלימודים.


תואר ראשון בלשון עברית  
"שתינו, כל אחת מהמקום שבו היא נמצאת היום, מודות על הזכות שנפלה בחלקנו להיות חלק ממשפחת "החוג ללשון באורנים". חוג שבו שאיפה למצוינות, ערכים, יחס אישי ומתן כלים ללמידה משמעותית בעבור דור העתיד עומדים בראש"


ניב מאירוביץ ושיר פינקלשטיין - בוגרות החוג

תפקיד ומקום העבודה: מורות ללשון בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה בבית הספר כרמל זבולון ביגור
שנת סיום הלימודים: תשע"ט


שמי ניב מאירוביץ. אחותי, שיר פינקלשטיין, סיימה את לימודי התואר הראשון בחוג ללשון ובחוג לאזרחות באורנים לפני כחמש שנים. אני – סיימתי את השנה השלישית באורנים בלימודי לשון וסוציולוגיה.  לפני שנרשמתי ללימודים שיר תמיד סיפרה לי שהחוג ללשון באורנים היה כמו בית בשבילה. היא הדגישה את המקצועיות, הרמה הגבוהה של הלמידה, הגיוון, הרלוונטיות והכלים שקיבלה מצד אחד ומצד שני את היחס האישי של המרצים. כל אלה אפשרו לה לממש את עצמה וכבר בשנותיה הראשונות במערכת החינוך – לרכז את מקצוע הלשון בבית הספר שבו היא מלמדת, הן בחטיבת הביניים הן בתיכון. כמו כן, היא סיפרה כי החוג ללשון הקנה לה כלים להתפתח מבחינה מקצועית, מה שדרבן אותה להמשיך אחריו לתואר שני באוניברסיטת תל אביב, בתוכנית לחינוך רב-לשוני, שגם אותו היא סיימה.
השנה אני עתידה להתחיל את שנת הסטאז'. גם אני, כמו שיר, כבר מהשנה הראשונה  הרגשתי שלימודי הלשון באורנים היו ברמה מקצועית, עם מרצים מנוסים ומגוונים שהעניקו לי ידע רב וכלים רבים ללמד את המקצוע. הקורסים בלשון גרמו לי להסתכל על השפה בצורה שונה, להבין עד כמה היא מורכבת ומיוחדת. קורס הדידקטיקה וקורסי בחירה נוספים נתנו לי כלים והנחיות כיצד ללמד במאה ה-21, לשלב מחשב בזמן למידה, עבודה בקבוצות ולימודי חקר, ולגרום למקצוע להיות יותר אהוב, מעניין, אותנטי ורלוונטי לחיי הלומד.

תואר ראשון בלשון עברית  
"הידע הלשוני ושיטות ההוראה המתקדמות שלמדתי בחוג מאפשרים לי להנחיל את הידע, המיומנויות והאהבה לשפה גם לתלמידיי ולמכריי"


אביב אורנר - בוגרת החוג

התפקיד:  מורה לעברית לתלמידי בית הספר העל-יסודי
מקום העבודה: לימדתי בחטיבת ביניים "קציר" במועצה אזורית משגב וכיום סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת תל אביב בתכנית לחינוך רב לשוני
שנת סיום הלימודים: תשע"ח

החוג ללשון פתח בפניי עולם שלם שלא הכרתי. כיום בכל מקום שבו אני נמצאת אני מזהה את הקשר וההשפעה של השפה על חיינו ולהפך. הידע הלשוני ושיטות ההוראה המתקדמות שלמדתי בחוג מאפשרים לי להנחיל את הידע, המיומנויות והאהבה לשפה גם לתלמידיי ולמכריי.

תואר ראשון בלשון עברית  
"הלימודים בחוג ללשון במכללת אורנים תרמו רבות לעיצובי כמחנך ומורה ללשון בידע מקצועי רחב ובשיטות לימוד אפקטיביות וחדשניות המעוררות עניין ומוטיבציה"


פרדי גרוס - בוגר החוג

התפקיד:  פרח ניהול בתוכנית "אבני ראשה", רכז שכבה, מחנך ומורה ללשון והבעה בחט"ב וחט"ע בבית הספר החקלאי פרדס חנה-כרכור.
שנת סיום הלימודים: תשע"ו

הלימודים בחוג ללשון במכללת אורנים היו מאתגרים מאוד ועוררו חשיבה עמוקה. הם דרשו מאתנו השקעה רבה, מקוריות, יצירתיות ושליטה של ממש בחומר הנלמד.
הלימודים, חרף רמתם הגבוהה והחובה לשקדנות, היו מהנים מאוד ויצרו שיח מכבד, בונה ופתוח מאוד. הלימודים בחוג ללשון הכשירו אותי באופן המיטבי לתפקידי כמורה ללשון  – הגעתי להוראה בכשירות גבוהה להכנת תלמידים לבחינת הבגרות ועם תפיסה וידע מקצועיים מגובשים.
הלימודים בחוג ללשון במכללת אורנים תרמו רבות לעיצובי כמחנך ומורה ללשון בידע מקצועי רחב ובשיטות לימוד אפקטיביות וחדשניות המעוררות עניין ומוטיבציה.

Footer Mobile