בוגרי החוג

​יניב יונה 
עכשיו כשיצאתי לעבודה שאחרי "אורנים". חשוב לי לומר לך תודה! עם מגוון הכלים והאסטרטגיות שהקנית לנו במהלך הלימודים. 
בכל יום אני משתמשת במשהו אחר ומגלה עד כמה מה שנתת לנו הינו ידע חשוב ומשמעותי והכי חשוב עוזר בפועל!! אני רואה עד כמה ההתמחות בסדנאות מבדילה אותנו בוגרי "אורנים", מסטודנטים שנמצאים גם הם בתחילת דרכם ואף וותיקים יותר. ובעיקר תודה על האכפתיות היחס החם והדאגה לתת. 
היה חשוב לי לומר לך המון תודה! ​

רותם 
רציתי לתרום את חלקי ולספר כמה תרמו לי הסדנאות בעבודתי בשטח- גם בתור מחנכת ומורת שילוב וגם בעבודה באופן פרטני עם ילדים. 
האסטרטגיות ושיטות הלימוד שלמדתי והתנסיתי בהן במהלך התואר ליוו אותי במהלך כל שנת הסטאז' שלי ובעבודתי כיום. 
אני עובדת עם ילדים לקויי למידה ואני מרגישה שצברתי המון ידע שמשמש אותי ואין אותו לכלל המורים שלא הוכשרו כמורים לחינוך מיוחד. 
הסדנאות היו חלק משמעותי מן התואר ואני שמחה לומר, שאחרי כל המאמץ הגדול של ביצוע האבחונים, ניתוחם וטיפול בילדים, היה שווה. 
הגעתי מוכנה לשטח וידעתי כיצד להתמודד. כמובן שתחום ליקויי הלמידה הינו רחב ותמיד יש מה ללמוד, 
אך הבסיס שקיבלתי בסדנאות (שהן וההתנסות בבתיה"ס היו החלק הכי פרקטי במהלך התואר) היה נרחב ותרם לי מאוד. 
אין ספק שפרקטיקה, היכרות עם מה שנעשה בשטח ולמידה הם ההכרחיים על- מנת להיות בעל מקצוע טוב. 
תודה על 4 שנים מלמדות ומועילות. ​​

רימה ח'יאט 
​בוגרת החוג לחינוך מיוחד וערבית. השילוב בין סביבה ירוקה מעוררת השראה לבין אווירה אנושית נעימה ומכבדת יצרו עבורי חוויה לימודית ייחודית במכללת אורנים. לימודי התיאוריה וההכשרה המעשית הזינו אחד את השני לאורך ארבע שנות לימודיי והכשירו אותי לעבודה בתחום החינוך המיוחד והשפה הערבית גם יחד. כיום אני מורה לערבית בבי"ס מיוחד זיו בצפת (פסיכיאטריה לנוער), וכן גננת בגן טיפולי במכון להתפתחות הילד. בנוסף לכך, אני עובדת בפיתוח פרויקט אוצר מילים בשפה הערבית במרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח). 

איילה כספי
בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד וספרות, תעודת הוראה בחינוך המיוחד. עובדת כמחנכת כיתה תקשורתית בתיכון ליאו באק בחיפה. סטודנטית לתואר שני במגמה לטכנולוגיות בחינוך, החוג לחינוך אוניברסיטת חיפה. ארבע שנותי באורנים הוכיחו לי שגם מוסד אקדמי יכול להיות חם ואכפתי, התואר בחינוך מיוחד נתן לי כלים לצאת ולהיות מוכנה "לעולם העבודה" בזכות ההתנסויות המעשיות,הקורסים והסגל שליווה אותי לאורך השנים. לימודי הספרות שלי והמרצים שהייתה לי הזכות ללמוד אצלהם או רק להכירם היו מהטובים ואם לא הטובים ביותר. אני מאמינה שהלימודים באורנים, בסביבה יפה ורגועה היא חוויה שאי אפשר לוותר עליה, היא השפיעה עלי רבות ואין שמחה ממני שבחרתי ללמוד שם.     
 
​מעין אבלס הילל 
למדתי במכללה במסלול חינוך מיוחד (6-21) וחינוך מתמטי לביה"ס היסודי במשך ארבע שנים. הלימודים היו מעניינים וחוזק במהלכם הקשר בין התיאוריה לעבודה בשטח. המרצים תרמו לי ידע רב ויחד עם זאת דברו בגובה העיניים, ניסו לעזור ולאתגר והיוו אוזן קשבת. אימוני ההוראה אפשרו לי לרכוש ניסיון ובטחון לצאת לשטח ולהיכנס לנעליים הגדולות כמחנכת כיתה. היום, אני נהנית לחנך כיתת חינוך מיוחד זה שנה שנייה ולהצליח לקדם את הילדים המיוחדים האלה כל יום מחדש... ממליצה בחום לכל אחד ואחת שרוצה לקדם את החינוך בישראל לבוא ללמוד במכללת אורנים ולרכוש יחד עם התואר גם ניסיון וכלים פרקטיים המובילים שינוי והצלחה בשטח!