טופס נייח

הסגל האקדמי

צמרת ריקון  
ד"ר צמרת ריקון

ראשת התכנית ייעוץ חינוכי
ראשת התוכנית לייעוץ חינוכי (מרצה בכירה), מרפאה בעיסוק בתואר ראשון בהתמחות בפסיכופתולוגיות בגיל הרך ופסיכולוגית פיזיולוגית בתואר שלישי שהתמקד בחקר המוח והשפעותיו של לחץ כרוני ( הזנחה והתעללות) על ההתפתחות המוקדמת. היא חוקרת הורות ואת הקשר הורים- ילדים / הורים- מורים/יועצים ואת השפעותיהם של לחץ תשישות ושחיקה על תפקודם של אנשי חינוך (מורים ויועצים). תפקיד היועצ/ת החינוכי/ת נמצא במוקד המחקר שלה בהקשרי משמעות, מיומנויות, זהות, תפיסת מסוגלות וכו.

מיכל דולב כהן  
ד"ר מיכל דולב-כהן

מרצה בכירה וחוקרת
מרצה וחוקרת בתחום הפסיכולוגיה של האינטרנט, מנהלת המרכז ללמידה וחקר פגיעות במרחב המקוון בתוכנית לייעוץ חינוכי. מדריכה ומנחה ילדים, נוער, צוותי חינוך והורים בהתנהלות מושכלת במרחב המקוון, בנושאים של בריונות ופגיעות ברשת ובתקשורת מיטבית ואחראית באמצעים דיגיטליים.
חוקרת היבטים שונים של השפעת המרחב המקוון על ילדים ונוער בבית ובמסגרת החינוכית. בין מחקריה: בריונות במרחב המקוון, סקסטינג בקרב מתבגרים בישראל, קבוצות וואטסאפ בין מורים ותלמידים, בריונות מקוונת כלפי אנשי חינוך, תפיסת הילדים את השימוש של הוריהם בסמארטפון ועוד.

ענבר לבקוביץ  
פרופ' ענבר לבקוביץ

מרצה בכירה.

פרופ' חבר. פסיכותרפיסטית, בעלת תואר שלישי מהפקולטה לרווחה ובריאות באוניברסיטת חיפה ופוסט-דוקטורט בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן.
מחקריה מתמקדים במצבי דחק ודרכי התמודדות, מצבי בריאות וחולי, התמודדות עם אבל, אובדן וטראומה.
זכתה בתואר "מרצה מעורר השראה" מטעם אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באורנים בשנים 2019 ו- 2022. 

ספא' גנאדרי נסר  
ד"ר גנאדרה נסר ספא'


ד"ר ספא' גנאדרי- נסר,  פסיכולוגית קלינית מומחית מדריכה.
מטפלת ומדריכה בגישה הדינמית בקליניקה פרטית, ובמרפאה לבריאות הנפש בנהריה.
בעלת תואר שלישי בפסיכולוגיה מטעם אוניברסיטת חיפה.
מלמדת בביה"ס לפסיכותרפיה בגליל, ובאורנים בחוג לייעוץ חינוכי ובחוג לגיל הרך.
תחומי העניין כוללים: המפגש האינטרסובייקטיבי עם האחר, השלכות נפשיות של טראומה, עבודה חינוכית ייעוצית עם ילדים ומשפחות בסיכון, מצוקה פסיכולוגית והיבטים נפשיים בקרב תלמידים ואנשי צוות.

ד"ר דפנה צין  
ד"ר דפנה צין


בעלת תואר M.A  בייעוץ חינוכי ותואר PhD  בקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. מרצה  בתואר השני בתוכנית לייעוץ חינוכי ובתוכנית לחינוך והוראה לתלמידים בסיכון ובהדרה. מלמדת קורסים העוסקים במניעת פגיעה והתעללות בילדים וכן פרקטיקום בייעוץ חינוכי.
מדריכת יועצים מחוזית וארצית בנושא מיניות ומניעת פגיעה בילדים ונוער מטעם השרות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך, רכזת התחום במחוז חיפה מטעם הפיקוח על הייעוץ. מעבירה השתלמויות ליועצים חינוכיים בנושא.
מחקריה עוסקים בתחום של פגיעה מינית בילדים ובין ילדים תוך התמקדות בסוגיית העומדים מהצד ובהתמודדות המערכת החינוכית עם הנושא.  

ד"ר ליאור אריאל  
ד"ר ליאור אריאל


בעלת תואר שני בנוירופסיכולוגיה קלינית ודוקטורט בפסיכולוגיה ביולוגית מאוניברסיטת חיפה, שהתמקד בחקר המוח ובחשיבותה של תקופת הילדות עבור פגיעוּת והתערבות. מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית ועוסקת בעבודה עם צוותי חינוך, אבחון פסיכודידקטי, טיפול בילדים ונוער והדרכת הורים. מלמדת קורס העוסק בתיאוריות אישיות וכן פרקטיקום בייעוץ חינוכי.

ספא' גנאדרי נסר  
ד"ר כמיליה אבראהים-דויירי


בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני במגדר, ותואר שלישי במגדר מאוניברסיטת בר אילן.
מרצה בתואר השני בתוכנית לייעוץ חינוכ, ורכזת על תחום הפרקטיקום בתוכנית. מלמדת קורסים העוסקים במגדר, זהות ותרבות.
ממלא תפקיד יועצת בכירה לבתי ספר ערביים ברשת נעמת. מעבירה השתלמויות ליועצים ולמורים בנושאים ייעוציים בהקשר רגישות תרבותית. מחקריה מתמקדים במצבי לחץ, התמודדות, ובנושא אתיקה ורגישות תרבותית בעבודת יועצים חינוכיים.

Footer Mobile